Skocz do zawartości

macOS HIGH SIERRA oficjalnie dostępny


Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że ograniczenie instalacji nie jest ze strony technicznej a politycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe apple dla tego dzień w którym rozwalil się mój mini był ostatnim z ich sprzętem :P jednak z systemem ciężko się rozstać :)

 

znalazłem problem/bug - po kliknięciu na ikonę BT i wyłącz (ikona nie wygasa i nie ma włącz mimi to bt się wyłączy i nie chce już odpalić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem to dziadostwo. APFS jest cudownie niestabilny w zależności od programu, zwłaszcza w programach Adobe. Skopane kexty od grafiki - na polarisach zamraża się obraz - działa wszystko inne łącznie z myszką. Sleep działa tak sobie i jeszcze wolniej. Sam system wolno bootuje - przed 2nd stage boot wywala czarny ekran - coś jest napsute bo dosyć długo mieli. Ładna nowa ikonka App Store a Firefox Quantum sypie artefaktami. Coś mi się wydaje, że to wina Metala - widząc po postach krzaki występują u wielu. Póki co dziękuję postoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilką się skusiłem na 10.13 ( w wersji update z 10.12.6) czytając Wasze posty przyszło mi do głowy, że jak coś bedzie nie tak, to jutro przywrócę kopię CCC. Na razie wszystko OK, żadnych zwiech, lagów, spowolnień. Działa jak trzeba. Mam nawet wrażenie że szybciej niż poprzednik, ale nie wiem na ile to moje pobożne życzenia, a na ile prawda. Jedyny mankament to brak możliwości uruchomienia DVD SP4 ( z pakietu FCP) ale mam na drugim kompie Yosemite, więc nie narzekam. Reszta wyjdzie w praniu jutro podczas normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nic nie wnoszący update. Microsoft odwala kawał dobrej roboty przy rozwoju 10 - owszem są czkawki i błędy ale łata je jakby sprawniej. Dziś jestem totalnie zawiedziony postawą Apple. Nowy system plików to robili chyba na kolanie skoro sprawia takie problemy. Z utęsknieniem czekam na usprawnienia dla power userów - Finder doczekał się wyłącznie obsługi wielu kart i to w zasadzie tyle, zarządzanie oknami wciąż kuleje. Owszem jest Better Touch Tool (najlepszy zakup ever). MacOS wciąż robi słabu użytek z dobrodziejstw szybkich dysków. Microsoft praktycznie stworzył od nowa mechanizm bootowania systemu z myślą o SSD podczas gdy w OS X przez długi czas nie było obsługi TRIM w dyskach innych niż fabrycznie montowane. Zboczyłem trochę z tematu ale ręcę mi opadają. Jedyna nadzieja w modularnych Makach Pro dla których Apple powinno zmienić w systemie coś więcej niż kolorki i podstawowe aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas gdy w OS X przez długi czas nie było obsługi TRIM w dyskach innych niż fabrycznie montowane.

 

To ciekawe co piszesz, bo uruchamiam TRIMa na nie applowych dyskach od bodaj 6 lat...

Chyba, że masz na myśli, że trzeba to ręcznie włączyć... tylko, że ja nie widzę w tym problemu.

Skoro potrafisz sam wymienić dysk to raczej jesteś na tyle "power userem", że będziesz potrafił odpalić komendę w terminalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, bo uruchamiam TRIMa na nie applowych dyskach od bodaj 6 lat...

Chyba, że masz na myśli, że trzeba to ręcznie włączyć... tylko, że ja nie widzę w tym problemu.

Skoro potrafisz sam wymienić dysk to raczej jesteś na tyle "power userem", że będziesz potrafił odpalić komendę w terminalu...

 

No tu nie rozjeżdżasz się z faktami?

 

Apple do dziś na dyskach firm innych niż własne, domyślnie nie wspiera TRIM. Możliwość wymuszenia włączenia TRIM wprowadziło dopiero w 10.10.4 i to w terminalu. Co gorsza z początku ta opcja nie działała najlepiej - potrafiła spowodować pad systemu przy aktualizacji. Wcześniej TRIM można było włączyć JEDYNIE patchują kexty systemowe, tak robił np Trim Enabler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tylko pokazuje lekceważący stosunek Apple na przestrzeni ostatnich lat. Oczywiście w 10.13 próbuje się dogonić konkurencje poprzez eGPU czy VR co nie zmienia faktu że brakuje pomysłu na rozwój systemu. Jak powiedział 314TeR to wciąż beta. Chyba najstabilniejsze wydania jakie się Apple udały to 10.6 i 10.9. Oby jednak zrobili z High Sierrą porządek dużo szybciej. Jeśli ktoś chce stabilności to nie polecam chociażby ze względu na APFS, który wdrążono jako domyślny za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby szybko się ustabilizował 10.13. Jakby nie patrzeć to możliwość instalacji bez kombinacji na dyskach nvme jest bardzo kusząca. Do tego nareszcie powinien pojawić się wysyp zamienników dysków ssd do MacBooków z dyskami PCI-E.

 

10.13.x tez będzie bazą do nowego iMaca Pro i platformy HEDT intela na x299, czy chciał czy nie uciec się od niego nie da. Dla mnie jedyna jak narazie łyżka dziekciu to wypięcie się MS na wsparcie office 2011, czort wie czy się nie będzie krzaczył, bo praktyka z przeszłości pokazuje że zawsze były problemy w obsłudze Office, wręcz niemozliwosc uruchomienia np polskiej wersji językowej na nowo wydanym macOS. Mnie chyba zmotywuje do porzucenia office na rzecz natywnych programów Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusiła mnie taka Toshiba XG3 za groszę ale stwierdziłem że póki co nie odczuje takiego skoku wydajności... no i stabilność nowego systemu. Zanim się producenci ogarną to będzie marzec. Co do Office'a to ja porzuciłem go już jakiś czas temu dla Libre Office - przez lata zrobił się z niego niezły pakie, który nie ma już tak dużych problemów z kompatybilnością nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę właśnie pierwszy dzień pracy na FCPX+10.13 Wszystko niby sprawnie i tak jak na 10.12, ale... przy trzecim odpaleniu FCPXa zresetował mi preferencje do domyślnych, ma ewidentne trudności w zapamiętaniu preferencji innych niż domyślne, nie przewija timeline ( to dopiero pod koniec dnia pracy) przy odtwarzaniu i to tyle złego. Teraz sam nie wiem czy wracać do Sierry, czy czekać na 10.13.3 :)

 

Po drugim dniu pracy... szybciutko wróciłem do 10.12.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.