Jump to content
314TeR

Sterowniki webowe NVidia do macOS High Sierra 10.13

Recommended Posts

Sytuacja jest dość dziwna bo wcześniej wypuszczali stery w wersji beta dla rozwojowych wersji systemu a w tym roku nic. Zobowiązali się do wsparcia dla Titana Xp i Pascali więc wypuścić wypuszczą pewnie z solidną obsuwą. Jeden mały kext dla Radeonów i brak jednego u Nvidii zburzy cały obecny układ na hamakowej scenie 

Oby jak najszybciej się pojawiły. Tym bardziej że 10.13 oficjalnie wspiera eGPU i praktycznie można podłączać już bez kombinacji mocne GPU do notebooka za pomocą TB3. Jest to świetna okazja na zwiększenie sprzedaży kart.

Pewnie pojawią się na dniach. Generalnie można też zainstalować ostatnie sterowniki dla 10.12.6, tylko trzeba zmodyfikować instalator aby nie sprawdzał jaką posiadamy wersję systemu. Dla niecierpliwych jakoś tam działa, nie testowałem, ale niektórzy od kilku miesięcy pracowali tak na betach. Dla zainteresowanych link, sekcja Nvidia 10.12.6 Web Driver Workaround w pierwszym poście. Podaję raczej jako ciekawostkę, aniżeli zalecenie ;)

Sterowniki z 10.12.6 nie działają prawidłowo w 10.13. 

Aby w ogóle odpalić sterowniki z 10.12.6 trzeba oprócz standardowych zmian w plistach, zrobić binarne patche sterowników i zmienić zakodowaną wersję kernela z np 16.7.0 na 17.0.0. A i tak nie zadziałają w pełni, bo nie odpala metal potrzebny do rysowania interface'u. 

Także Panie i Panowie, posiadacze ~ GTX 780 i nowszych jesteśmy w ciemnej (_|_) dopóki nvidia nie wypuści sterowników. 

U mnie black screen po restarcie a podczas instalacji wywaliło jakiś błąd ale wszędzie piszą ze to normalne i można kontynuować instalacje. 

Jedynym sposobem na uruchomienie systemu jest -x

U mnie pomogło dodanie 

Name: com.apple.driver.AppleGraphicsDevicePolicy

Find: ba050000 00
Replace: ba000000 00
Comment: Disable board-id check to prevent no signal © lvs1974, Pike R. Alpha, vit9696

i dodanie do Clovera NVWebDriverLibValFix.kext

wiem, zapomniałem go wyłączyć, niestety te drivery na tej wersji nie trybią,

Edit:

zrobiłem downgrade do 10.13 , wypisałem się beta testów i HS wstała, oraz web drivery znowu działają

Również przestały Wam działać drivery po dzisiejszej łatce zabezpieczeń? Wersja z końcówką 20.107 niekompatybilna. Ściągnąłem wersję 108 i w instalatorze pisze : Mac OS X version 10.13.1 (17B1003) is not supported with this package. Please see NVIDIA’s website for further driver information." I faktycznie, na stronie 20.108 są pod 17B1002.

edit:

curl https://raw.githubusercontent.com/mcmZero/macOSBin/master/install_webdriver.sh | sh -
Po tej komendzie zadziałało.

Poprosiłem Vit9696 o małą funkcjonalność tj. wyłączanie sprawdzania kompilacji driverów nvidii w macOS !! Bardzo szybko doczekałem się implementacji :)

• Added ngfxcompat=1 boot argument (and force-compat property) to ignore compatibility check in NVDAStartupWeb

Vit9696 dał mi znać, żebym przetestował po ręcznym skompilowaniu bo nie ma jeszcze fukcji w oficjalnym wydaniu. Zrobię to dopiero wieczorem, jakby ktoś chciał testować to niech sobie skompiluje: https://github.com/lvs1974/NvidiaGraphicsFixup

EDIT: aha dodano też opcję wyłączenia Metala jeśli komuś laguje na nVidii:

• Added ngfxgl=1 boot argument (and disable-metal property) to disable Metal support

Dopiero skompilowałem NvidiaGraphicsFixup.kext, częstujcie się: 1.2.4 (RELEASE).zip

EDIT: ok wszystko działa ale kila uwag:

1. trzeba z palca w config.plist ustawić webowe drivery (NvidiaWeb=True)

2. system rozpoznaje jako aktywne drivery apple ale działają te webowe przez co panel preferencji woła o aktualizację driverów