Jump to content
Misiek

Pobranie pełnego instalatora macOS 10.13 z AppStore

Recommended Posts

Witajcie po dłuższej przerwie :)

Mam takie pytanie, gdyż już od dłuższego czasu macOS nie pobiera się w całości (jedynie .app ok. 8MB). Następnie po uruchomieniu tego pliku pobierają się dodatkowe 2 pliki .dmg i jest to niestety dla mnie uciążliwe, ponieważ potrzebowałbym przenieść tą instalkę na inny PC bez dodatkowego pobierania.

Chciałem się dowiedzieć czy to u wszystkich tak występuje? Jak sobie z tym radzić i czy jest możliwość pobrania całego pliku .app z systemem (ok. 5GB). Być może jakieś dodatkowe wpisy przez ternimal (jak w przypadku macOS 10.13 Beta)? Wg mnie to troszkę głupota, nie mam pojęcia czemu Apple postarało się utrudnić ludziom życie :/

Dodam jeszcze, iż najnowszy system macOS 10.13 pobierałem z Sierry :)

No właśnie ja też mam dziś taki problem. W dniu premiery 10.13 pobrało mi pełen plik .app, tj. 5.2GB. A dziś jak chciałem pobrać jeszcze raz bo z tamtego obrazu nie chciała startować instalka USB to już pobiera mi się tylko wersja 14MB.

U mnie pobierają się zawsze pełne instalacje. Jakie masz połączenie do internetu? Może tu jest przyczyna?

Połączenie mam WiFi do laptopa, natomiast instalkę specjalnie pobieram emulując czystą Sierrę. A prędkość internetu to ok. 580KB/s. Wolne na dysku mam ok. 80GB, ale z tego co czytam po internecie to bardzo dużo jest takich przypadków. Tak czy siak - strasznie denerwujące, gdyż nie mogę pobrać całej instalki :/

Czytam to i w sumie powiem Ci, że jakiś sposób jest, ale ten program pewnie pobiera ze swojego źródła, ja wolałbym z oficjalnego MacAppStore. Torrenty to też wyjście, ale czy jest sens się bawić? :/

Patrzyłem też w tym sposobie z linku przytrzymać Shift przy pobieranie, ale to nadal nic nie robi - plik pobiera się znów jako 14MB :/

PS. Znalazłem również ten link https://apple.stackexchange.com/questions/285931/how-can-i-download-macos-high-sierras-full-installation-file, ale tu również nie wynika z niego zbyt wiele. U tylu pobiera "tak", a u innych pobiera "tak" :/ 

ZdIwil byś się jak można rozpoznać połączenie. Apple ma bazy, wie jakie np adresacie do jakiego operatora należą. Tutaj gdybamy, ale musi być jakiś punkt zaczepienia czemu akurat jedni pobierają mały instalator a inni duży.

Chyba się już wyjaśniło:

If you have host system High Sierra should be download complete, if oldest – will be download only small installer to make upgrade process first. I have checked this few times.

No cóż, moim zdaniem, głupie podejście firmy, nie widzę sensu w takim rozwiązaniu :/ Ale pozostaje się chyba pogodzić, ehh.