Skocz do zawartości

Pobranie pełnego instalatora macOS 10.13 z AppStore


Misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po dłuższej przerwie :)

Mam takie pytanie, gdyż już od dłuższego czasu macOS nie pobiera się w całości (jedynie .app ok. 8MB). Następnie po uruchomieniu tego pliku pobierają się dodatkowe 2 pliki .dmg i jest to niestety dla mnie uciążliwe, ponieważ potrzebowałbym przenieść tą instalkę na inny PC bez dodatkowego pobierania.

Chciałem się dowiedzieć czy to u wszystkich tak występuje? Jak sobie z tym radzić i czy jest możliwość pobrania całego pliku .app z systemem (ok. 5GB). Być może jakieś dodatkowe wpisy przez ternimal (jak w przypadku macOS 10.13 Beta)? Wg mnie to troszkę głupota, nie mam pojęcia czemu Apple postarało się utrudnić ludziom życie :/

Dodam jeszcze, iż najnowszy system macOS 10.13 pobierałem z Sierry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pobierają się zawsze pełne instalacje. Jakie masz połączenie do internetu? Może tu jest przyczyna?

Połączenie mam WiFi do laptopa, natomiast instalkę specjalnie pobieram emulując czystą Sierrę. A prędkość internetu to ok. 580KB/s. Wolne na dysku mam ok. 80GB, ale z tego co czytam po internecie to bardzo dużo jest takich przypadków. Tak czy siak - strasznie denerwujące, gdyż nie mogę pobrać całej instalki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i w sumie powiem Ci, że jakiś sposób jest, ale ten program pewnie pobiera ze swojego źródła, ja wolałbym z oficjalnego MacAppStore. Torrenty to też wyjście, ale czy jest sens się bawić? :/

Patrzyłem też w tym sposobie z linku przytrzymać Shift przy pobieranie, ale to nadal nic nie robi - plik pobiera się znów jako 14MB :/

 

PS. Znalazłem również ten link https://apple.stackexchange.com/questions/285931/how-can-i-download-macos-high-sierras-full-installation-file, ale tu również nie wynika z niego zbyt wiele. U tylu pobiera "tak", a u innych pobiera "tak" :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się już wyjaśniło:

If you have host system High Sierra should be download complete, if oldest – will be download only small installer to make upgrade process first. I have checked this few times.

No cóż, moim zdaniem, głupie podejście firmy, nie widzę sensu w takim rozwiązaniu :/ Ale pozostaje się chyba pogodzić, ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.