Skocz do zawartości

Artefakty w High Sierra


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, ja problem rozwiązałem definitywnie.... .....wymianą karty :) Mam teraz Pascala (1050ti) i wszystko znowu działa tak jak powinno. Jedyne co nie działa to audio via DP na AppleHDA. Zainstalowałem VoodoHDA i jest ok. Oczywiście w Cloverze kexty do popychania NVidii ( Lilu.kext, NvidiaGraphicsFixup.kext (update: te kexty nie są potrzebne) NVWebDriverLibValFix.kext ).

 

Tak się tylko zastanawiam czy AMD nie jest lepszym rozwiązaniem teraz i na przyszłość, no ale czas pokaże. Nowa karta wydajnościowo zbliżona do GTX660, za to nowocześniejsza i na pewno bardziej energooszczędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

u mnie na GTX 660 to samo. Próbowałem na driverach systemowych oraz Web'owych. 

Jest jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu bez zakupu nowej karty? 

 

Jest, można wrócić do 10.12.6...

 

Przy 10.13 na razie nie ma rozwiązania. Jeżeli Apple tego nie naprawi w kolejnych aktualizacjach to nie sądzę, żeby rozwiązanie szybko się pojawiło, o ile w ogóle się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple ? chyba raczej nvidia.

 

A co ma NVidia do sterowników, które są oryginalnie w systemie?

 

Artefakty pojawiają się na sterownikach Nvidii i tych od Apple, więc to oni muszą się tym zająć. A że problem nie dotyczy komputerów Apple, więc jest bardzo mało prawdopodobne, że zajmą się tym tematem. Jedyne co się może stać, to przypadkowe usunięcie problemu przy okazji poprawiania czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma NVidia do sterowników, które są oryginalnie w systemie?

 

Widzę, że mamy eksperta. Myślisz, że samo apple napisało sterowniki, bez żadnego wsparcia, udostępnienia źródeł od Nvidii ? Jeżeli tak, to gratuluje, bo chyba rozmawiam z specjalistą w tej dziedzinie. Jeżeli myślisz, że napisane sterowników szczególnie do produktów Nvidii jest łatwe i przyjemne to jesteś w błędzie.

 

Jeżeli problem nie występuję w sprzęcie Apple, gdzie karty mają inne EFI, to nie liczę na szybkie rozwiązanie problemu.

 

Na co warto zwrócić uwagę, że 660 była jedną z ostatnich kart używanych przez Apple, warto sprawdzić czy na innych modelach nie występuje ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to naskakiwanie, po co ten wykład o pisaniu sterowników heh. Pewnie, że NVidia ma udział w powstaniu sterowników w Apple. Tylko sterownik nie działa w próżni a w systemie operacyjnym.

 

Przecież napisałem, że rychło tego nie rozwiążą o ile w ogóle. Bo z punktu widzenia Apple problemu nie ma, przynajmniej ja nie natrafiłem nigdzie na opis tego typu problemów na Macu. Może się tak zdarzyć, że pod naciskiem NVidii, do której będą zgłaszali się właściciele starych Maców Pro z kartami GTX660, Apple coś z tym zrobi. Ale to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem z pikselizacją występuje zarówno na sterownikach z systemu, jak i na sterownikach webowych, to problem jest raczej w jakiejś innej części systemu. Osobiście stawiam na Metal 2 wprowadzony do HS a używany do wspomagania rysowania całego GUI przy pomocy GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie wygląda to tak, po instalacji HS na partycji HFS+ na sterownikach systemowych nie ma żadnych artefaktów.

A po zmianie na APFS od razu pojawiają się artefakty, dopiero zmiana sterowników na webowe praktycznie eliminuje problem, z tym że 

od czasu do czasu pojawiają się pojedyncze artefakty, jednak tak rzadko  że nie stanowi to większego problemu.

SMBIOS mac pro 5.1

Pytanie czy warto konwertować do APFS? jakie są korzyści tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz SSD, to z pewnością prędkość działania. Jednak na HDD nie daje to raczej żadnych zalet.

Może masz rację, ale widzę że system jak by działał szybciej na HDD na partycji APFS niż na HFS+, moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.