Skocz do zawartości

Thunderbolt 27 vs displayport/hdmi


bejker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadarzyła się okazja i mogę kupić dobry i sprawdzony (od kuzyna) Thunderbolt Display 27, cena bardzo atrakcyjna bo chce się szybko pozbyć (1100) - wiem że przestarzały, ale nadal fajny. Już miałem iść i kupować ale się okazuje że ja mam w hacku tylko Displayport i HDMI, no i pytanie czy to się da? Czy adapter jakikolwiek zadziała (chodzi mi głównie o obraz). 

Znalazłem taką odpowiedź osoby która niby używa:

 

 

 

"When you plug the Thunderbolt display into a mini-displayport of a PC, it acts just like every other screen that is on the market.  But NONE of the usbs, mic, camera, ethernet or speakers will work, as they require a Thunderbolt connection." "Thunderbold ports are divided into 2 pipelines, one for data and the other for video.  Going from the quote it should work with the video pipeline with no issues, but with no support for any of the external inputs (FW800, USB, Ethernet port)."

 

 

Bo z innych opcji to wkładanie kart - czyi + 400 pln, lub bawienie się w podpinanie elektroniki do matrycy (tutaj nie mam pojęcia czy to się w ogóle da - http://www.ebay.com/itm/Universal-VGA-Controller-Board-Kit-Driver-LVDS-Inverter-For-LCD-LED-Screen-Panel-/271827422922?hash=item3f4a2d4eca:g:hoAAAOSwPK1ZQkIp- cos w tym stylu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś się natknąłem że jednak thunderbolt nie działa poprawnie w samym displayport, ale sam osobiście nie miałem okazji potwierdzić.

 

Będę miał okazje sprawdzić, ale właśnie wydaje mi się że niestety może to być prawda, a szkoda bo myślę że mogli zrobić wtyczkę kompatybilną tylko pod kątem grafiki...

Chyba zostaje albo karta, albo zabawa z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunderbolt Display to monitor 27" o rozdzielczości 2560x1440. Nie wszystkie karty, nawet z DP mogą chcieć obsłużyć taką rozdzielczość... może tu jest cześć mitu o niedziałaniu na złączu display port.

 

I jeszcze raz powtórzę - Display Port ma dwa rozmiary wtyczek - Normalne duże często spotykane na VGA, oraz mini Display Port, najbardziej popularny w macbookach, minimacach itp itd. mini DP i DP mają dokładnie takie same sygnały, ich różnica to tylko gabaryty fizyczne wtyczki/złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunderbolt Display to monitor 27" o rozdzielczości 2560x1440. Nie wszystkie karty, nawet z DP mogą chcieć obsłużyć taką rozdzielczość... może tu jest cześć mitu o niedziałaniu na złączu display port.

 

I jeszcze raz powtórzę - Display Port ma dwa rozmiary wtyczek - Normalne duże często spotykane na VGA, oraz mini Display Port, najbardziej popularny w macbookach, minimacach itp itd. mini DP i DP mają dokładnie takie same sygnały, ich różnica to tylko gabaryty fizyczne wtyczki/złączki.

 

Dzięki za info, jak uda mi się przetestować monitor to tutaj opiszę (mój DP obsługuje taką rozdzielczość), jednak dziwne jest że przy przejściówkach z mini DP na DP piszą że maksymalnie wyciągają 1080, ale wydaje mi się że to ściema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w Mac'u Pro 3.1 z kartą, która bez problemu obsługuje taką rozdzielczość.

Mam parę przewodów DP => miniDP, żaden nie zadziałał.

 

Jedyny sposób jaki znalazłem to podłączenie wyjścia karty graficznej do wejścia miniDP na płycie i przejściówką TB3 na TB2 podłączenie monitora bezpośrednio z płyty.

Tak zrobiłem w moim hamacu, ale niestety nie było to zbyt stabilne rozwiązanie, bo monitor potrafił przygasać w irytujący sposób...

 

Z tego co czytałem to Thunderbolt Display nie działa na normalnych kartach grafiki z DP ze względu na jakieś kwestie z napięciami... szczegółów jednak nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednak dziwne jest że przy przejściówkach z mini DP na DP piszą że maksymalnie wyciągają 1080, ale wydaje mi się że to ściema...

 

Ściema - wszystkie przejściówki DP do mDP i na odwrót to przejściówki pasywne, masz tam połączone 1:1 odpowiednie piny, tam jest zwykłe połączenie elektryczne, żadnej elektroniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa :/ sprawdziłem to dzisiaj, przyszła przejściówka z mini DP na DP...

Przejściówka i wejście DP jest dobre - Cinema Display przy tej przejściówce hula na hacku

Monitor jest dobry - hula na Macbooku Air

Niestety Monitor + przejściówka + hack = czarny ekran :/

 

Karta na płycie na hacku i na wejściu DP radzi sobie z tą rozdzielczościa :/ Więc nie mam pojęcia jak to podłączyć :/

 

W którą stronę radzicie iść:

- Dorzucenie karty thunderbolt (drogie :/ )

- rozkładanie monitora i wrzucenie tam do matrycy nowego panelu sterującego?

- inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadarzyła się okazja i mogę kupić dobry i sprawdzony (od kuzyna) Thunderbolt Display 27, cena bardzo atrakcyjna bo chce się szybko pozbyć (1100) - wiem że przestarzały, ale nadal fajny. Już miałem iść i kupować ale się okazuje że ja mam w hacku tylko Displayport i HDMI, no i pytanie czy to się da? Czy adapter jakikolwiek zadziała (chodzi mi głównie o obraz). 

Znalazłem taką odpowiedź osoby która niby używa:

 

 

Bo z innych opcji to wkładanie kart - czyi + 400 pln, lub bawienie się w podpinanie elektroniki do matrycy (tutaj nie mam pojęcia czy to się w ogóle da - http://www.ebay.com/itm/Universal-VGA-Controller-Board-Kit-Driver-LVDS-Inverter-For-LCD-LED-Screen-Panel-/271827422922?hash=item3f4a2d4eca:g:hoAAAOSwPK1ZQkIp- cos w tym stylu)

 

Nie wiem po co chcesz kupować ten stary badziew, skoro skoro za 1700,- PLN można kupić o wiele lepszy 4K? I co naważniejsze bez szyby:

https://www.emag.pl/monitor-lg-27-ips-4k-ultra-hd-hdmi-display-port-27ud58-b/pd/DHN842BBM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co chcesz kupować ten stary badziew, skoro skoro za 1700,- PLN można kupić o wiele lepszy 4K? I co naważniejsze bez szyby:

https://www.emag.pl/monitor-lg-27-ips-4k-ultra-hd-hdmi-display-port-27ud58-b/pd/DHN842BBM

 

Ciekawe, które parametry tego LG są prawidłowe, bo specyfikacja w liście ma się nijak do opisu :D

 

Nie nazwałbym monitora Apple badziewiem, to nadal bardzo dobry sprzęt.

Jako alternatywę proponujesz sprzęt bagatela 600 zł droższy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, które parametry tego LG są prawidłowe, bo specyfikacja w liście ma się nijak do opisu :D

 

Nie nazwałbym monitora Apple badziewiem, to nadal bardzo dobry sprzęt.

Jako alternatywę proponujesz sprzęt bagatela 600 zł droższy... 

 

Ten LG, to tylko przykład.

Za używanego ATD masz inne nowe:

https://www.emag.pl/monitory-lcd-i-led/filter/optymalna-rozdzielczosc-f6126,2560-x-1440-v-2478399/sort-priceasc/c

 

Dlaczego nigdy nie brałem pod uwagę Thunderbolt Display?

 

1. błyszczący ekran, dodatkowo za szybą. 

2. niekompatybilny nawet z makami

3. ekran jak w iMakach zachodzi kurzem (to wina wewnętrznego wiatraka)

4. praktycznie nie do naprawy po awarii.

 

Jak zmądrzałeś na tyle, żeby zrobić sobie odpowiedni komputer z części PC, to dlaczego nie idziesz dalej wybierając tańsze i lepsze odpowiedniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmądrzałeś na tyle, żeby zrobić sobie odpowiedni komputer z części PC, to dlaczego nie idziesz dalej wybierając tańsze i lepsze odpowiedniki?

 

Sugerujesz, że ludzie kupujący sprzęt Apple nie są zbyt rozgarnięci? :D

 

Damn... nadal mam bardzo dużo sprzętu Apple... nie wiem czy dalej będziesz chciał ze mną rozmawiać...

 

Mam wrażenie, że bardzo mocno eskalujesz swoje poglądy na innych... nie każdy musi mieć takie samo podejście / spojrzenie na rzeczywistość jak Ty...

 

Tak, mam Thunderbolt Display, i:

1. w ogóle nie przeszkadza mi ani to, że jest za szybą, ani to, że jest błyszczący

2. z moimi Macami jest kompatybilny - dlatego go kupiłem

3. nie zachodzi mi kurzem...

4. jeszcze mi się nie popsuł...

 

W poprzednim MBP, którego miałem, Thunderbolt Display był jedynym sposobem na podpięcie dwóch zewnętrznych monitorów.

Żaden "tańszy i lepszy odpowiednik" tego nie oferował.

 

Z linka, którego przesłałeś tylko jeden monitor ma 27" i jest w cenie, o której kolega tutaj wspomniał. Jest to monitor na matrycy TN.

IPS'y zaczynają się od 1300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.