Skocz do zawartości

Thunderbolt 27 vs displayport/hdmi


bejker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie - proszę bez uszczypliwości.

 

Temat Ciekawy. U nas na forum nikt nie mierzył się z tym tematem, a w necie nie natrafiłem na wątek definitywnie dementujący lub potwierdzający działanie Thunderbolt Display na haMacu.

 

Diabeł tkwi w szczegółach, w teorii poprawie odpalony TB powinien zadziałać, ale z naciskiem na "powinien". Zmiennych jest bardzo dużo, to TB pokładowego czy w postaci karty trzeba dołączyć sygnał Video z jakiejś VGA. Do tego przy TB zawsze w BIOSie jest masa dodatkowych ustawień.

 

Jeśli macie jakieś konkretne doświadczenie to je opiszcie co udało Wam się zdziałać albo nie, zamiast obrzucać się uszczypliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz się pochwalić własnym sukcesem z takiej konfiguracji?

 

Mam na płycie Thunderbolt 3.0 - Gigabyte GA-Z170X-Ultra Gaming.

Ta płyta ma też gniazdo Mini DisplayPort IN.

Zamówiłem przejściówkę TB 3.0 => TB 2.0 podpiąłem - nie zadziałało... próbowałem tak jak pisali gdzieś w sieci - odpalić windowsa, pchnąć thunderbolt tam, potem odpalić macOS'a itp... nic nie działało.

Po paru tygodniach podjąłem jeszcze jedną próbę i zamówiłem kartę ASUS'a w Komputroniku.

Jak już miałem złożone zamówienie to nagle mnie olśniło... Skoro nie działa mi zintegrowana grafika to skąd port thunderbolt ma podawać sygnał...

Tak więc pod Mini DisplayPort IN wpiąłem wyjście z GTX 980ti, potem po przejściówce TB 3.0 => TB 2.0 podpiąłem Thunderbolt Display i zabanglało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na płycie Thunderbolt 3.0 - Gigabyte GA-Z170X-Ultra Gaming.

Ta płyta ma też gniazdo Mini DisplayPort IN.

Zamówiłem przejściówkę TB 3.0 => TB 2.0 podpiąłem - nie zadziałało... próbowałem tak jak pisali gdzieś w sieci - odpalić windowsa, pchnąć thunderbolt tam, potem odpalić macOS'a itp... nic nie działało.

Po paru tygodniach podjąłem jeszcze jedną próbę i zamówiłem kartę ASUS'a w Komputroniku.

Jak już miałem złożone zamówienie to nagle mnie olśniło... Skoro nie działa mi zintegrowana grafika to skąd port thunderbolt ma podawać sygnał...

Tak więc pod Mini DisplayPort IN wpiąłem wyjście z GTX 980ti, potem po przejściówce TB 3.0 => TB 2.0 podpiąłem Thunderbolt Display i zabanglało...

 

Podziwiam twój upór w dążeniu do celu. Jak rozumiem, płyta z thunderboltem 3 plus przejściówka TB 3.0 => TB 2.0 w ogóle nie podniosła ceny zastosowania ATD.

Ale ważne, że w końcu masz to, czego chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HIDEE - argumenty o nieopłacalności zakupu używanego TD27 są jak najbardziej logiczne. Tylko my nie zawsze postępujemy logicznie. Czasami ktoś chce mieć coś co jest nielogiczne dla kogoś innego, np haMaca, a inny chce mieć TD27 bo ładnie wygląda na biurku.

 

@gen.jusz - no bez obrazu to raczej nie zabangla... ;) Gratulacje, że się udało. Notabene czy działa oprócz obrazu pozostałe rzeczy z TD27? Takie jak Ethernet, kamera, głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam twój upór w dążeniu do celu. Jak rozumiem, płyta z thunderboltem 3 plus przejściówka TB 3.0 => TB 2.0 w ogóle nie podniosła ceny zastosowania ATD.

Ale ważne, że w końcu masz to, czego chciałeś.

 

Ty na prawdę musisz trochę wyluzować... 

Miałem ten monitor nim złożyłem haMaca...

Tak, w tym przypadku wolałem wydać 180 zł na przejściówkę niż ~1300 na nowy monitor...

 

Na pewno działało audio, reszty nie sprawdzałem, bo monitor mimo wszystko głównie służy jako zewnętrzny do MBP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na prawdę musisz trochę wyluzować... 

Miałem ten monitor nim złożyłem haMaca...

Tak, w tym przypadku wolałem wydać 180 zł na przejściówkę niż ~1300 na nowy monitor...

 

Na pewno działało audio, reszty nie sprawdzałem, bo monitor mimo wszystko głównie służy jako zewnętrzny do MBP.

no to w sumie dobra wiadomość, w sumie kupowanie takiego monitora tylko po to żeby go podłączyć do hackintosha jest mało

opłacalne ale faktycznie jak już taki monitor mamy warto wydać parę złotych żeby go odpalić,

- miałeś natywną rozdzielczość monitora?

- na jakiej wersji osx to odpaliłeś?

- możesz dać screenshoty z raportu systemowego (USB i Audio) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem natywną rozdzielczość, odpaliłem go na macOS Sierra 10.12.6.

W tym momencie screenshotów niestety nie mogę podesłać, bo użytkuję monitor w innym setupie i nie bardzo mam czas ponownie go podłączać do haMaca.

Postaram się jednak o tym pamiętać i podrzucić je tutaj, jak będę miał wolniejszą chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadarzyła się okazja i mogę kupić dobry i sprawdzony (od kuzyna) Thunderbolt Display 27, cena bardzo atrakcyjna bo chce się szybko pozbyć (1100) - wiem że przestarzały, ale nadal fajny. Już miałem iść i kupować ale się okazuje że ja mam w hacku tylko Displayport i HDMI, no i pytanie czy to się da?

...

 

 

...

 

Tak, mam Thunderbolt Display, i:

1. w ogóle nie przeszkadza mi ani to, że jest za szybą, ani to, że jest błyszczący

2. z moimi Macami jest kompatybilny - dlatego go kupiłem

3. nie zachodzi mi kurzem...

4. jeszcze mi się nie popsuł...

 

W poprzednim MBP, którego miałem, Thunderbolt Display był jedynym sposobem na podpięcie dwóch zewnętrznych monitorów.

Żaden "tańszy i lepszy odpowiednik" tego nie oferował.

 

...

 

 

Ty na prawdę musisz trochę wyluzować... 

Miałem ten monitor nim złożyłem haMaca...

Tak, w tym przypadku wolałem wydać 180 zł na przejściówkę niż ~1300 na nowy monitor...

 

...

 

Podsumowując naszą dyskusję o zakupie ATD widzę sprzeczne informacje.

W pierwszym poście piszesz, że masz zamiar kupić, że jest okazja, a jak ci odradzałem kupno przyznajesz, że już masz.

 

Ja już pisałem wyżej, cieszę się twoim szczęściem, że wreszcie sobie poradziłeś.

Ale z drugiej strony ta nasza dyskusja może kiedyś komuś się przydać.

 

Przy okazji zapomniałem jeszcze o jednej wadzie ATD. A mianowicie, że nie da się na do niego podłączyć kilku komputerów na raz.

Przepinanie wtyczek jednak nie jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim tym którzy faktycznie chcieli mi pomóc rozwiązać problem techniczny który napotkałem.

 

Najprawdopodobniej kupię kartę Thunderboltex i zobaczę czy zadziała ( płyta niestety gigabyte :/ )

Szybkie jeszcze pytanie, bo na składanym komputerze póki co mam testowo Windowsa, czy jak na nim pójdzie, to tak samo pójdzie na hacku?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie koniecznie - osobiście widziałem posty na niechlubnym forum tonego gdzie odpalali TB np. na gigabyte czy asrock, dla przykładu: https://www.tonymacx86.com/threads/asus-thunderboltex-3-working-with-gigabyte-g1-gaming-ga-z170mx-gaming-5.215533/

 

Nie mniej nie ma co ryzykować i najpierw zrobić research pod kątem swojej mobo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, niestety jedyną kompatybilną jest GC-Thunderbolt 2, której nie potrafiłem znaleźć w żadnym rodzimym sklepie :/

 

Faktycznie dostępność mizerna... nawet na eBay tylko 1 oferta i to używanej karty, ale jest:

http://www.ebay.pl/itm/GIGABYTE-Model-GC-THUNDERBOLT-2-card-with-dual-Thunderbolt-2-ports-/122769286914?hash=item1c959ea702:g:6xwAAOSwAHtZ7XAO

Do tego cena wg mnie mocno zachęcająca, i akurat tuż poniżej progu naliczania VATu, czyli do PL powinna przyjść bez zbędnych opłat i opóźnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę jakiejkolwiek płyty mini ITX z TB. Szukaj, może coś takiego jest. A nawet, to i tak jesteś trochę w (_|_) bo TB dobrze działające jest albo z pokładowej VGA - jak jest - a wtedy musiałbyś szukać czegoś na Haswellu i odpalać pokładową HD4600, lub dokładać VGA np Nvidię, ale wtedy musisz mieć miejsce na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę i generalnie matryca Thunderbolta jest taka sama jak iMaców z tamtego okresu + z tego co pamietam Dellowskiego monitora, znalazłem też coś takiego: https://www.ebay.com/itm/DisplayPort-Controller-Board-For-27-LM270WQ1-SDC1-LM270WQ1-SDC2-2560-1440-DP-/272217988322i napisałem do sprzedawcy czy to ma szansę zadziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.