Skocz do zawartości

Mac Pro 3.1 + Sierra (High) + karta Quadro 4000 2GB - opinia?


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się ta karta będzie sprawować przy obecnej sierra 10.12.6 i niedługo 10.13(1)?

Chodzi mi o to czy warto wydać kilka stów i czy w kolejnych wersjach OS będzie działać?
P.s.
Obecnie mam GeForce 8800 GT 512MB i rozglądam się za czymś mocniejszym.
Może ktoś z czytających ma na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak już chcesz wydawać te kilka stów, to z swojej strony polecam inwestycję w coś wyraźnie lepszego - np. GTX1050/GTX1050Ti - poza koniecznością korzystania z webdriverów, to te karty są wyraźnie szybsze od Quadro 4000, jak i bardziej energooszczędne. Opcjonalnie, szukać jakiejś GTX1060 na okazji. Śmiało można z nimi działać od 10.12 w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz wydawać te kilka stów, to z swojej strony polecam inwestycję w coś wyraźnie lepszego - np. GTX1050/GTX1050Ti - poza koniecznością korzystania z webdriverów, to te karty są wyraźnie szybsze od Quadro 4000, jak i bardziej energooszczędne. Opcjonalnie, szukać jakiejś GTX1060 na okazji. Śmiało można z nimi działać od 10.12 w górę.

Logiczne - ale jak widzę przy GTX1060, jest to raczej takie duuuuże kilka stów. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do GTX1050 jest wsad EFI Rom dla maców aby działał bootscreen? Bez niego będzie czarny ekran aż do logowania, co gorsze jak pamiętam GTX1050 też może wymagać sterów by ten ekran zobaczyć, a na maczku nie uruchomisz tak łatwo z parametrem np nv_disable=1 bo gdzie wpiszesz?

 

Wg mnie używanie Mac Pro z VGA która nie ma EFI ROM jest trochę proszeniem się o problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie używanie Mac Pro z VGA która nie ma EFI ROM jest trochę proszeniem się o problemy.

Taaak!, chyba że drugą kartę wstawisz.

ja bym używaną Radeon 7950 kupił i flasha zrobił do Maca i to taniej wyjdzie 

ale bez konkretnej potrzeby to po co? 

Te Quadro karty są dużo czybsze w SolidWorks program niż te główny nurt Nvidia karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.