Jump to content
Sign in to follow this  
Marecki_

Drugi etap instalacji

Recommended Posts

Witam, mam problem z instalacją 10.13 a mianowicie nie startuje drugi etap instalacji cały czas zaczyna od początku . Nigdy nie miałem tego typu problemów w poprzednich wersjach systemu.

Druga sprawa mimo dodanych wpisów w configu zdejmujących limity usb instalacja nie chciała ruszyć z usb 3.0 .

Mój problem sie rozwiązał ale winowajca nie była grafika tylko nowy system plików apfs.

Po zbootowaniu instalatora formatowałem partycję na system w APFS instalacja ruszyła ale na koniec miałem komunikat że nie można utworzyć partycji przedrozruchowej i na tym koniec.

Więc wykonałem format w HFS+ instalacja poszła (1 etap) później restart wybrałem nowo utworzona partycję (we wcześniejszych wersjach systemu chyba się wybierało drugi raz pendrive z systemem i zaczynał się 2 etap) pojawił się ekran bootowania systemu za chwile następny restart i zaczął sie dopiero 2 etap instalacji. 

I gotowe instalka sama zmieniła system plików na APFS, po zainstalowaniu Webdriverów pierwsze uruchomienie i czarny ekran, pomogło dogranie dwóch kextów popychających grafikę NvidiaGraphicsFixUp i NVWebDriverLibValFix  i wszystko śmiga łącznie z audio i wifi.

Nie moge tylko zamontować partycji efi żadnym z dostępnych narzędzi tego typu. Da się tylko ręcznie w terminalu.

edit: usunąłem z clovera NvidiaGraphicsFixUp i działa, więc u mnie tylko ten drugi kext jest niezbędny. 

...

Nie moge tylko zamontować partycji efi żadnym z dostępnych narzędzi tego typu. Da się tylko ręcznie w terminalu.

edit: usunąłem z clovera NvidiaGraphicsFixUp i działa, więc u mnie tylko ten drugi kext jest niezbędny. 

Cześć, rozgryzłeś może problem montowania partycji EFI? u mnie jest identyczna sytuacja. Clover Configuratorem niby się montuje, ale nic się nie pojawia, ani nie mogę wbić na moje EFI. Czytałem, że winowajcą jest format całego dysku do APFS, no, ale musi być jakiś fix skoro już ktoś tak zainstalował osx'a.

No a po co formatowałeś... Partycja EFI oprócz formatu ma też specjalny typ partycji oznaczony. Po formacie traci te atrybuty.

Jak możesz to załóż od początku partycje w Disk Utility i będzie z głowy.

Pewnie tak gdybym nie był wpracy. Po powrocie to zrobię .

Procedura

1. Odpalenie pierwszego etapu . I tutaj pytanie jak zrobić partycje tzn czy Hfs czy Apfs . Bios legacy i potem na tym samym dysku chciałbym windę .

2. Restart i drugi etap instalacji po czym Restart

3. Instalacja Clover a partycji Efi i tu mam problem bo np Efi Mounter nie widzi Wogole mojej partycji Efi