Jump to content
Sign in to follow this  
bronexx

wymiana procesora Macbook pro 2009

Recommended Posts

Cześć, mam macbooka pro z połowy 2009r  Dodałem mu ramu,  2 razy po 4gb   mam w nim dysk  850gb ( raczej HDD ) Aczkolwiek zapomnialem sprawdzić przy rozkręcaniu, a nie chce mi się go otwierać na nowo- a w opcjach jest napisane tylko że Sata..  

no i ma  procesor 2,26ghz  intelu core  2 duo 

Mój problem  to to  że czasami się grzeje mocniej i przez co głośno chodzi... 

Pytanie jak go odciążyć ?  Czy   wgl da się wymienić procesor na mocniejszy ?  czy jest on wlutowany w  płytę ? 

Czy  zmiana dysku na nieco mniejszy, bo 800gb to bardzo dużo,  nawet 300 nie zużywam  i wtedy od razu SSD 

Co myślicie ?  może są jakieś inne rozwiązania ? 

To z procesorem nie powalczę skoro wlutowany :( a szkoda..  

Czyli nic nie trzeba grzebać prócz zmiany dysku ? 

No i jeszcze pytanie czy warto grzebać, skoro  jabłko z 2009r.    Czy lepiej  opchnąć go i kupić  z 2012 roku ?  ( ponoć ostatni rok produkcji dobrych macków )  

No i dzięki za odpowiedź ! 

Z przegrzewaniem poczytaj:

http://hamac.pl/topic/10908-przegrzewanie-si%C4%99-macbook%C3%B3w-pro-mid-2012-md101-md103-md104-rozwi%C4%85zanie/

Pewnie by wystarczyło pastę wymienić.

Inwestowanie w model nie wspierany przez Sierrę, High Sierrę, raczej nie ma sensu, no chyba, że naprawdę nie stać Cię na inny, to wtedy inwestycja w SSD ma sens. Generalnie wymiana HDD na SSD zawsze ma sens. Wszystko pozostałe, to kwestia czy Cię stać na zmianę sprzętu czy nie. MBP2012 to ostatnie modernizowalne macbooki, a modele 15" wciąż mają kopa na tyle dużego, że absolutnie nie czuć w nim braku mocy i potrzeby zmiany na coś szybszego/nowszego.

No tak, dlatego mówię aby zatrzymać się na tym mbp2012r. Na nowego mnie nie stać, ale  na używkę pewnie bym coś wyskrobał. 

A 15" u mnie nie przejdzie,  13 jest optymalny,  dobrze mi się na nim pracuje w terenie. A w domu  wkładam go w  dock no i  korzystam z  TV i klawiatury oraz myszy na bluetouth 

Na tym modelu mozna zainstalowac HS z drobnym patchem  https://forums.macrumors.com/threads/macos-high-sierra-10-13-unsupported-macs-thread.2048478/ ,o czym pisalem w innym watku, wsadz dysk SSD na system, a HDD w miejsce napedu przez odpowiedni adapter http://allegro.pl/kieszen-sata-9-5mm-na-ssd-hdd-do-apple-macbook-i6680656000.html  .

Mam dokladnie ten sam MBpro i wszystko smiga, wymien paste na procku i grafice, zainstaluj MacsFanControl i podnies nieznacznie obroty coolera.

Właśnie wczoraj ściągnąłem  FanControl i ustawiłem Aby CPU  się tak nie grzał, no i jest fajnie, tylko ten wiatrak co chwile fruwa :D Niedawno go czyściłem, wiec  w wolnej chwili te posty pozmieniam- oby było lepiej

A z tym adapterem to w sumie spoko sprawa.