Skocz do zawartości

MacBook nie wykrywa dysku


patry6123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem, bo mój MacBook Pro MD101 nie wykrywa dysku w komputerze. Jak dysk jest podpięty przez kieszeń to wszystko ładnie startuje. Czy jest jakaś opcja diagnozy, czy padła taśma czy coś głębiej, bez rozbierania komputera i sprawdzania każdej części poprzez wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale trochę się zdenerwowałem...

 

Już opisuję wszystko dokładnie:

Mam 2 dyski: HDD 500gb oryginalny od MacBooka i SSD 256gb. NA SSD stoi system a na HDD jest zrobiony time-machine. Teraz tak, jak w kompie jest SSD to system nie startuje i miga mi folder ze znakiem zapytania. Jak SSD jest w kieszeni zewnętrznej na USB to system wstaje z niego i wszystko działa. Wsadziłem do kompa HDD i uruchomiłem go z SSD. System wstał, widzi HDD, widzi dane na nim, ale działa to strasznie mozolnie. Może być to wina tego, że system działa z SSD po USB 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo zmiennych aby coś konkretnego odpowiedzieć.

 

Dysk SSD przestał działać? Czy po prostu chciałeś włożyć SSD i zainstalować na czysto?

 

A co się dzieje jak uruchamiasz komputer trzymając wciśnięty ALT - pojawiają się jakieś dyski startowe? Może zwyczajnie masz uszkodzoną strukturę plików na SSD i coś dziwnego się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę z systemu odpalonego z SSD podpiętego przez USB. System chodzi jakieś 2h i wszystko jest ok. SSD siedział w kompie już jakieś 5 miesięcy. Zaniosłem kompa do innego pokoju i nagle się zawiesił i wyłączył. Przepinałem taśmę, dysk i nic to nie dało.

 

Test S.M.A.R.T dysku pokazuje, że jest on w 100% zdrowy.

 

Cd. ALT:

Jak HDD jest w kompie i SSD przez USB, to widać HDD i SSD a jak SSD jest w kompie a HDD na USB to widać tylko HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już... Jutro nic nie zrobię, ale może w iDream u mnie będą mieli jakąś używaną na stanie z innego kompa i może mi się uda sprawdzić czy to jest problemem. Z tego co sprawdzałem to oba dyski są zdrowe i działają w pełni. Boję się tylko, że jak nie jest to wina taśmy, to będzie mnie czekała wymiana płyty, co już jest dla mnie problemem...

 


Jestem głupi... Po zresetowaniu NVRAM komputer wstał i działa...

 


A jednak nie. Komputer się raz zbootował i już nie widzi dysku. Nie wiem już co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.