Jump to content
Sign in to follow this  
kwiatus124

Clover nie widzi partycji instalatora MacOS'a

Recommended Posts

Witam. Czy mógłbym prosić o pomoc?

Mam najnowszą wersję Clovera (z tej stronki) na pendrive 1. i którąś wersję El Capitana na drugim. Clover nie widzi instalatora MacOS'a. Chciałbym zapytać, czym to może być spowodowane?

(Ściągnąłem dodatkowo jakąś "zmodyfikowaną" wersję MacOS'a i tę Clover widział; żadnej innej nie chciał zobaczyć).

Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Mam to samo. Tyle, że nie instaluje z pena tylko z systemu El Capitan 10.11.6. Instalator kończy pracę robię restart i nie widzi partycji z instalatorem. Wrzuciłem kexty do Other ale to nic nie daje jak nie widać partycji tak nie widać. Oczywiście Clover zaktualizowany.

Posiadam 2 obrazy OS X El Capitana i jeden obraz Sierry. Żaden z nich nie jest widoczny przy użyciu Clovera. Czy mógłbym prosić o pomoc?

Pozdrawiam :)

Opisz dokładnie w swoim wątku, jaki masz sprzęt, wrzuć preboot.log.

1. PC stacjonarny:

Płyta główna: Gigabyte GA-H81M-S2PV
Chipset: Intel H81M
Procesor: Intel Core i5-4460
Pamięć RAM: 2x 4GB GOODRAM PLAY CL9 (DDR3)
Dyski: SSD 120GB + HDD 250 GB SATA II
Karta graficzna: nVidia GeForce GT 710
Karta dźwiękowa: Realtek ALC887
** Monitor: LG 1280x1024 **
Karta sieciowa: wbudowana Realtek PCIe GBE Family Controller+ dodatkowa TP LINK TL-WN881ND

2. Laptop:

Płyta główna: ASUSTeK COMPUTER X556UAK 1.0
Chipset: Intel Kaby Lake Rev. 02
Procesor: Intel Core i5-7200U
RAM: 8GB DDR4, 2133 MHz
Dysk: SSD 256GB SATA III
** Ekran: FullHD **
Grafika: Intel HD Graphics 620
EDIT: karta dźwiękowa: Realtek HD Audio

Skąd wziąć ten plik?

Dla Gigabyte GA-H81M-S2PV - UniBootX Clover + config dla Z87 i musi wszystko działać. Jak UniBootX nie zobaczy pendrive z macOS to albo masz coś źle jeszcze ustawione w BIOS (nie sądzę), albo źle przygotowany obraz.

Póki co widzi jedynie "podróbkę":

5316677400_1326980696.jpg

Pendrive'a odtworzonego z obrazu "OS X El Capitan 10.11.1 (15B42) InstallESD.dmg" (ani z wielu innych obrazów zrobionych w Transmac'u 12.0) niestety nie widzi :/

Możliwe, że kiedyś kupię oryginalną płytkę z tym systemem.

Komputer nie wykrył obrazu Sierry zapisanego na pendrive (tym właśnie programem), a - po rozpakowaniu dwóch pozostałych obrazów El Capitana (do *.hfs) - "podróbki" i WebForPC - "the file is too big". Poddaję się :)

Kiedyś chyba zainwestuję w legalną płytkę, szkoda czasu się bawić z tymi obrazami :)

Mam pytanie. Czy obrazy typu InstallESD to są te właściwe do instalacji na PC/Mac? (Znalazłem obraz Sierry z dopiskiem InstallESD; spróbuję zrobić bootowalny dysk, ale z pomocą maszyny wirtualnej macOS).

Pozdrawiam

I krótko dostępny Lion na USB.

Transmac i obrazy z neta tylko proszą się o problemy. Najbezpieczniej zrobić partycję Recovery przez Boot Disk Utility i zainstalować z tego poziomu (instalator pobierze się z neta przed instalacją)

Nie obraźcie się, ale nawet medoda "kopiuj-wklej" w MacOS daje ten sam efekt :/ a w obu przypadkach polecenie skopiowałem (a też przepisywałem) żywcem. Wszystko się zgadza, literka w literkę, tylko z poleceniem coś jest nie tak :) :
 <spoiler>

</spoiler>

W/w komunikat:

command not found

świadczy o tym, że nie ma programu

createinstallmedia

pod wskazaną przez Ciebie ścieżką:

/Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources

To jest przykład ode mnie. Instalator Mac OS X pobrany z App Store - jak widzisz createinstallmedia się uruchomił i podał co należy mu wpisać aby wszystko zadziałało.

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia
Usage: createinstallmedia --volume <path to volume to convert> --applicationpath <path to Install OS X El Capitan.app> [--force]
Arguments--volume, A path to a volume that can be unmounted and erased to create the install media.
--applicationpath, A path to copy of the OS installer application to create the bootable media from.
--nointeraction, Erase the disk pointed to by volume without prompting for confirmation.
Example: createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath "/Applications/Install OS X El Capitan.app"

Sprawdź co masz, czy to co masz jest prawidłowe i czy pełny instalator El Capitana jest faktycznie w Aplikacjach.

Czyli tak jak na początku podejrzewałem, nie był tam instalator gdzie powinien.

Uruchamiaj w trybie verbose i patrz na czym staje - masz GT710 a to rdzeń fermi który nie bardzo chce działać w macOS. Spróbuj uruchomić np też z nv_disable=1, i/lub dodać nvidia inject na true. 

Póki co pojawił się srebrny ekran (po włączeniu Inject nVidia; przed włączeniem był czarny) i wiecznie kręcące się kółeczko ;) (po kliknięciu lewym przyciskiem myszy kółeczko znika).

Jak się włącza tryb Verbose na PC? Sory że tak truję głowę, w MacOS jestem początkujący :/

710-ka działa bez problemu.

Jest tylko problem z instalacją. Nigdy nie udało mi się zainstalować OSa (hack2), ale... zainstalowany na innym komputerze (hack1) i przeniesiony na ten z 710-ką (hack2) - działa bezbłędnie.

710-ka działa bez problemu.

Jest tylko problem z instalacją. Nigdy nie udało mi się zainstalować OSa (hack2), ale... zainstalowany na innym komputerze (hack1) i przeniesiony na ten z 710-ką (hack2) - działa bezbłędnie.

To teoretycznie z flagą nv_disable=1 powinna wstać instalacja.