Skocz do zawartości

Clover nie widzi partycji instalatora MacOS'a


kwiatus124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłbym prosić o pomoc?

 

Mam najnowszą wersję Clovera (z tej stronki) na pendrive 1. i którąś wersję El Capitana na drugim. Clover nie widzi instalatora MacOS'a. Chciałbym zapytać, czym to może być spowodowane?

 

(Ściągnąłem dodatkowo jakąś "zmodyfikowaną" wersję MacOS'a i tę Clover widział; żadnej innej nie chciał zobaczyć).

 

Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. PC stacjonarny:

Płyta główna: Gigabyte GA-H81M-S2PV
Chipset: Intel H81M
Procesor: Intel Core i5-4460
Pamięć RAM: 2x 4GB GOODRAM PLAY CL9 (DDR3)
Dyski: SSD 120GB + HDD 250 GB SATA II
Karta graficzna: nVidia GeForce GT 710
Karta dźwiękowa: Realtek ALC887
** Monitor: LG 1280x1024 **
Karta sieciowa: wbudowana Realtek PCIe GBE Family Controller+ dodatkowa TP LINK TL-WN881ND

2. Laptop:

Płyta główna: ASUSTeK COMPUTER X556UAK 1.0
Chipset: Intel Kaby Lake Rev. 02
Procesor: Intel Core i5-7200U
RAM: 8GB DDR4, 2133 MHz
Dysk: SSD 256GB SATA III
** Ekran: FullHD **
Grafika: Intel HD Graphics 620
EDIT: karta dźwiękowa: Realtek HD Audio

 

Skąd wziąć ten plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Komputer nie wykrył obrazu Sierry zapisanego na pendrive (tym właśnie programem), a - po rozpakowaniu dwóch pozostałych obrazów El Capitana (do *.hfs) - "podróbki" i WebForPC - "the file is too big". Poddaję się :)

 

Kiedyś chyba zainwestuję w legalną płytkę, szkoda czasu się bawić z tymi obrazami :)

 


Mam pytanie. Czy obrazy typu InstallESD to są te właściwe do instalacji na PC/Mac? (Znalazłem obraz Sierry z dopiskiem InstallESD; spróbuję zrobić bootowalny dysk, ale z pomocą maszyny wirtualnej macOS).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W/w komunikat:

command not found

świadczy o tym, że nie ma programu

createinstallmedia

pod wskazaną przez Ciebie ścieżką:

/Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources

To jest przykład ode mnie. Instalator Mac OS X pobrany z App Store - jak widzisz createinstallmedia się uruchomił i podał co należy mu wpisać aby wszystko zadziałało.

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia
Usage: createinstallmedia --volume <path to volume to convert> --applicationpath <path to Install OS X El Capitan.app> [--force]
Arguments--volume, A path to a volume that can be unmounted and erased to create the install media.
--applicationpath, A path to copy of the OS installer application to create the bootable media from.
--nointeraction, Erase the disk pointed to by volume without prompting for confirmation.
Example: createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath "/Applications/Install OS X El Capitan.app"

Sprawdź co masz, czy to co masz jest prawidłowe i czy pełny instalator El Capitana jest faktycznie w Aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak na początku podejrzewałem, nie był tam instalator gdzie powinien.

 

Uruchamiaj w trybie verbose i patrz na czym staje - masz GT710 a to rdzeń fermi który nie bardzo chce działać w macOS. Spróbuj uruchomić np też z nv_disable=1, i/lub dodać nvidia inject na true. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pojawił się srebrny ekran (po włączeniu Inject nVidia; przed włączeniem był czarny) i wiecznie kręcące się kółeczko ;) (po kliknięciu lewym przyciskiem myszy kółeczko znika).

 

Jak się włącza tryb Verbose na PC? Sory że tak truję głowę, w MacOS jestem początkujący :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

710-ka działa bez problemu.

Jest tylko problem z instalacją. Nigdy nie udało mi się zainstalować OSa (hack2), ale... zainstalowany na innym komputerze (hack1) i przeniesiony na ten z 710-ką (hack2) - działa bezbłędnie.

 

To teoretycznie z flagą nv_disable=1 powinna wstać instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.