Skocz do zawartości

Aktualizacja zabezpieczeń 2017-001 dla macOS 10.12.6


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą Apple wydało aktualizację zabezpieczeń do 10.12.6. Prawdopodobnie zawiera poprawki do błędu WPA2 (Kraken) - prawdopodobnie dlatego że nie ma jeszcze opisu.

 

Natomiast to co zauważyłem na moim macbooku - firmware został zaktualizowany do:

wersji: MBP91.88Z.00D7.B00.1708080744

z dnia: 08/08/2017

 

Więc sprawdźcie czy macie aktualnego clovera aby nie było niespodzianek, że Wam np macOS wpadnie w pętle restartów i prób aktualizacji firmware, którego na haMacu nie da razy zrobić.

 

Nie ma też sterowników webowych nvidii do gforcow - więc właściciele tych kart niech się wstrzymają pewnie zwyczajowo z dzień lub dwa zanim nie zostaną wydane nowe asterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aktualizacja idzie gładko. Jest jednak problem w urządzeniami Bluetooth. Po każdym ponownym uruchomieniu, komputer próbuje połączyć się z klawiaturą lub słuchawkami bluetooth bez powodzenia (rozłącza się kilka sekund po połączeniu). Trzeba wyjąć dongla BT z portu USB i włożyć ponownie, aby zadziałało. Irytujące. Zasadniczo rzadko robię reboot, czasem jak się system zamuli, ale jednak będzie to denerwowało.

 

Nie ma znaczenia czy uruchamiam na starej wersji Clovera (r4128) czy nowej (r4268). Problem nie występuje po uśpieniu. Jedynie po restarcie.

 

Nie wiem czy Apple coś zepsuło, czy może w systemie się bajzel zrobił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po aktualizacji mam po angielsku menu ktore pokazuje sie gdy daje wyloguj uruchom ponownie albo zamknij

 

Takie rzeczy widywałem, jak system był instalowany w UEFI bez działającego zapisu do NVRAM. Wtedy potrafi wyjść miks polskiego i angielskiego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roratoga - u mnie też kiedyś to występowało na innej maszynie. Znany problem również na prawdziwych macach. Jeśli masz konto admina:

 

  1. uruchom Terminal
  2. wpisz "sudo languagesetup"
  3. wciśnij Enter
  4. gdy poprosi o hasło, wpisz swoje hasło i potwierdź Enterem
  5. zobaczysz listę dostępnych języków. Wpisz numer odpowiadający językowi jaki chcesz ustawić i potwierdź Enterem
  6. zamknij Terminal i uruchom system ponownie

U mnie pomagało za każdym razem, na hamacach oraz na macach w pracy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aktualizacja idzie gładko. Jest jednak problem w urządzeniami Bluetooth. Po każdym ponownym uruchomieniu, komputer próbuje połączyć się z klawiaturą lub słuchawkami bluetooth bez powodzenia (rozłącza się kilka sekund po połączeniu). Trzeba wyjąć dongla BT z portu USB i włożyć ponownie, aby zadziałało. Irytujące. Zasadniczo rzadko robię reboot, czasem jak się system zamuli, ale jednak będzie to denerwowało.

 

Nie ma znaczenia czy uruchamiam na starej wersji Clovera (r4128) czy nowej (r4268). Problem nie występuje po uśpieniu. Jedynie po restarcie.

 

Nie wiem czy Apple coś zepsuło, czy może w systemie się bajzel zrobił :/

Witam u mnie jest dokladnie to samo, myslalem ze to ja cos spapralem.  Chetnie dowiem sie jak znajdzie ktos rozwiazanie bo troche uciazliwe  ale dobrze ze wiadomo co robic zeby w ogole dzialalo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie radź sobie tak jak teraz, a po kilku dniach może samo zaskoczy jak u mnie. Podejrzewam, że może wystarczy przebudować kext cache, ale skoro w końcu samo zaskoczy, to nie wiem czy jest sens kombinować :)

A jakiego masz tego Bluetooth ? ja mam zintegrowanego z plyta asus x99 delux2 z zewnetrza antena podlaczana na 2 zaczepy  ale zasieg jest tragiczny chyba ze mozna cos zmienic w ustawieniach biosu bo na windzie jest to samo, kupilem tez taki maly typu nano na usb i zasieg jest znacznie lepszy chodz slabszy od mojego imaca 27cali, jaki kupic zeby zasieg byl podobny ja odchodze od kopa do kuchni jakies 5m i w zaleznosci jak sie odkrece to lapie raz lepiej raz gorzej przerywa dzwiek na imaku wchodze na stych 2 pietra wyzej i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.