Skocz do zawartości

Padł SSD Samsung 840


Kosma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już z rok temu padł mi SSD Samsunga ale dopiero teraz jak kupiłem dwa SSD Goodram to zacząłem się zastanawiać co było przyczyną, żeby uniknąć tego w przyszłości.

Samsung padł po tym jak mi się macbook wyłączył bez ostrzeżenia bo bateria w nim jest już totalna padaką.

Zastanawiam się czy dysk ssd może się uszkodzić (kontroler pewnie) przy nagłym odcięciu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no mam, no to zaraz zobaczę, fajnie przydałby się ten dysk.

 

No to spróbowałem. Robiłem tak jak znalazłem instr. w necie - 30 min pod samo zasilanie sata i włączony na bios (zbootowany do biosa i nic nie robić), 30 sekund bez zasilania i drugi raz 30 min na samo zasilanie i 30 sek bez zasilania. Nic to nie dało. Zaciekawiłeś mnie tym wpisem więc zacząłem szperać i ludzie też mówią, że do piekarnika na ileś tam (230?) stopni na parę minut. Może i to to, wiem że wygrzewanie padniętej grafiki na płytach z lapków wskrzesza grafiki na zombi. Zombi bo spowrotem działa ale nie na długo. No w każdym razie popróbuję jeszcze i dam znać.

 

Acha dysk jest widziany przez El Capitana i High Sierrę ale komunikat, że dysk nie rozpoznany, nie można zainicjować i jakaś absurdalna pojemność w disk utility, typu 1gb ale nie idzie nawet tego sformatować. Coś tam pamiętam jak próbowałem formatować to komunikat, że nie można zapisać do ostatniego bloku czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem, że istnieje takie coś jak universal boot, lata tego nie używałem, trzeba spróbować. A przejściówkę na usb mam nawet z kabelkiem na osobne zasilanie i nic nie widzi. Spróbuję też jakimś live cd ubuntu, nawet mam płytkę jakąś sprzed paru lat ale nie odpalała więc dałem spokój. Ale ciekawe czy nie odpala bo była wypalana pod ide a mam ustawione ahci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.