Skocz do zawartości

Mac Os X nie działa kombinacja cmd+R i aktualizacja


m3rcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest możliwość pobrania go w inny sposób i czy bedzie lepiej jak go zainstaluje , tak sprzęt stary używam go tylko do internetu ale trochę się muli i nic innego nie można na nim instalować 

 

i znalazłem to 

https://support.apple.com/kb/dl1582?locale=pl_PL 

https://os-x-lion-update.en.softonic.com/mac

https://www.youtube.com/watch?v=X68cBi5gr18

 

Ale i tak widzę żeby coś zainstalować trzeba mieć  minimum 10.9.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje że zrobiłem tą metodą co jest na filmiku z Youtuba i wszystko ładnie działa nie trzeba wypalać na płyte zainstalowałem z biurka

I chciałem podziękować za pomoc i w ogóle odpowiedz 

pozdrawiam 

Napisz jeszcze jak się sprawuje i co możesz na nim podziałać. :)

Pytanie dodatkowe - nie wywnioskowałem z postu - czy to model A1181- biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plastikowy macbook z x3100 - one były i białe i czarne.

Ogólnie mocno stary sprzęt i jakiekolwiek inwestycje w niego wg mnie muszą być robione po dokładnej kalkulacji.

Pytam, bo mam stary laptop MSI z Core Duo 1,8 + 2GB RAM i jedyne zadanie jakie wykonuje, to oglądanie filmów na TV (dla purystów - chodzi o legalne oglądanie). :)

Ponieważ w domu jest Mac Pro + 2 iPhone myślałem o zastąpieniu staruszka MSI odpowiednikiem Apple (w zakresie wartości w zł. i parametrów).

Ceny A1181 są przystępne, ale symbolika modeli przyprawia o zawrót głowy i nigdy nie miałem możliwości porównania działania podobnych maszynek od Apple i tych do WIndows.

Ps.

Na tym laptopie MSI nie chce pracowac ani OSX, ani Android  tfuuu, oczywiście chodzi o Linuks. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jak się sprawuje i co możesz na nim podziałać. :)

Pytanie dodatkowe - nie wywnioskowałem z postu - czy to model A1181- biały?

Sprawuje się dobrze moim zdaniem szybciej niż wcześniej jeszcze muszę zrobić format całkowitego bo są jeszcze jakieś pliki pozostałe po wcześniejszym właścicielu. Zastanawiam się nad instalacja 10.9 bo mało aplikacji działa na tym 10.7.5 ale do internetu w zupełności starczy 

 

Co sadzicie o tym żeby wgrać 10.9 ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się dobrze moim zdaniem szybciej niż wcześniej jeszcze muszę zrobić format całkowitego bo są jeszcze jakieś pliki pozostałe po wcześniejszym właścicielu. Zastanawiam się nad instalacja 10.9 bo mało aplikacji działa na tym 10.7.5 ale do internetu w zupełności starczy 

Co sadzicie o tym żeby wgrać 10.9 ?? 

Skoro i tak chcesz instalować "na czysto", to nie pytaj tylko próbuj instalować. Może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple nigdy nie napisało sterowników 64 bitowych do GMA950/x3100, poza jak pamiętam bardzo niestabilnymi w beta 2 10.8. Do 10.7.5 macOS był 32/64 bitowy i część sprzętu wymuszała 32 bitowe działanie. Od 10.8 system jest wyłącznie 64 bitowy, a sterowników 64 bit do starych intelowskich kart zwyczajnie nie ma.

 

Podsumowując - oficjalnie ten sprzęt to maks 10.7.5, wszystko co wyżej to po prostu rzeźba która niestety nie działa.

 

Pytam, bo mam stary laptop MSI z Core Duo 1,8 + 2GB RAM i jedyne zadanie jakie wykonuje, to oglądanie filmów na TV (dla purystów - chodzi o legalne oglądanie). :)

Ponieważ w domu jest Mac Pro + 2 iPhone myślałem o zastąpieniu staruszka MSI odpowiednikiem Apple (w zakresie wartości w zł. i parametrów).
Ceny A1181 są przystępne, ale symbolika modeli przyprawia o zawrót głowy i nigdy nie miałem możliwości porównania działania podobnych maszynek od Apple i tych do WIndows.
Ps.
Na tym laptopie MSI nie chce pracowac ani OSX, ani Android  tfuuu, oczywiście chodzi o Linuks. :)

 

Jak do oglądania materiałów z iTunes to lepiej się sprawdzi AppleTV, a jak coś do oglądania plików to najtaniej Intel NUC lub w ostateczności Raspberry PI i KODI na LibreELEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple nigdy nie napisało sterowników 64 bitowych do GMA950/x3100, poza jak pamiętam bardzo niestabilnymi w beta 2 10.8. Do 10.7.5 macOS był 32/64 bitowy i część sprzętu wymuszała 32 bitowe działanie. Od 10.8 system jest wyłącznie 64 bitowy, a sterowników 64 bit do starych intelowskich kart zwyczajnie nie ma.

Podsumowując - oficjalnie ten sprzęt to maks 10.7.5, wszystko co wyżej to po prostu rzeźba która niestety nie działa.

Jak do oglądania materiałów z iTunes to lepiej się sprawdzi AppleTV, a jak coś do oglądania plików to najtaniej Intel NUC lub w ostateczności Raspberry PI i KODI na LibreELEC

 

To faktycznie kiszka jeżeli chodzi o użytkowanie starszych sprzętów typu macbook. Szkoda, bo ceny są atrakcyjne, a sam sprzęt nie jest jeszcze zły. Apple bardzo umiejętnie i z premedytacją zmusza fanów do kupowania. Jednak rynek biedniejszych krajów nic dla nich nie znaczy.

------

W Polsce z iTunes korzystają chyba wyłącznie ludzie ze spuchniętym portfelem, bo ceny mają nie do przyjęcia, a filmów z lektorem jak na lekarstwo. Wolał bym jednak kupić DVD/BR za 70/80zł i mieć go "na zawsze" niż zapłacić niewiele mniej na chwilę...

Filmy oglądam za pomocą Chrome korzystając ze zdalnej transmisji do TV z Androidem. Działa super i jak żona ogląda jakieś romansidło, ja mogę poprzeglądać coś innego na ekranie laptopa. Mam Raspberry z LibreELEC ale jakoś nie za bardzo przypadło mi do gustu.

Stąd pomysł kupienia za te 250/350zł Macbook'a... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce budżetowo ale z głową to polecam mojego macbooka ze stopki. To model z grafiką nvidia i prockiem 64bit, core 2 duo 2,13 GHz, to jest najstarszy model, na którym można stawiać High Sierrę, oczywiście tylko z patchem (oficjalnie tylko El Capitan - polityka apple) procek obsługuje SSE4.1 więc jeszcze długo pociągnie. Z resztą dużo jest info o nim jako o najstarszym obsługującym najnowsze osy. Dysk i ram wymienne. Ram oficjalnie max 4gb ale obsługuje 6gb jak wsadzisz 4/2. Mam ssd i chodzi normalnie prawie jak współczesne sprzęty. Mój jest stary, połamany ale jest jak czołg. Mimo, że i tak będę inwestować w MBP 2012 to tego sobie zostawiam jako bekap. Ostatnio wymieniałem w nim pastę na procku i grafice i jedziemy dalej. Do baterii możnaby się przyczepić, muszę dać do regeneracji bo trzyma około 30min no ale nic dziwnego - 1154 cykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.