Jump to content
Sign in to follow this  
esseti

13.1, NV970: Zainstalowane, aktywowane ale nie dzialaja

Recommended Posts

Witajcie,

wlasnie walcze z swierza instalacja 13.1 na dysku testowym. Zainstalowalem sterowniki nvidii nVidia Driver Managerem i mam sterowniki aktywowane w nim, ale rozdzielczosc oraz kolory sa dalej bardzo zle. Z poczatku borykalem sie z samym zainstalowaniem (ale doczytalem ze trzeba SIP wylaczyc). To tez zrobilem i teraz nawet dalej mam wylaczone, ale drivery nie chca zaskoczyc...

Jakies rady?

macOS 13.1 z najnowszym UnibootX, Z77 OEM, Core i7-3770k, NV970, Gigabyte Z77-D3h

Nie wiem dokladnie o co pytasz, na NVRAM za bardzo sie nie znam.

Ale udalo mi sie samemu. Okazalo sie ze w ustawieniach Security & Privacy blokowalo nv drivera od odpalenia sie (byl tam monit). Musialem dac mu pozwolenie i teraz sie laduje.

Dzieki za pomoc.

Teraz niestety mecze sie z audio na GA-Z77-D3H (Via VT2021). Niestety VoodooHDA.kext zamieszczony w buildzie przez uzytkownika tego forum nie dziala na HS. Otwierajac Voodoo panel dostaje "No devices". Proboje przegrac jeszcze kexta i panel z mojego aktualnego stabilnego builda Sierry, ale nie jestem pewien czy kext sie laduje.

Do wrzucania kextow uzywam kext wizzarda, daje install a potem rebuilduje, ale po restarcie w zakladce loaded kexts nie widze VoodooHDA :(

Nie wiem dokladnie o co pytasz, na NVRAM za bardzo sie nie znam.

Ale udalo mi sie samemu. Okazalo sie ze w ustawieniach Security & Privacy blokowalo nv drivera od odpalenia sie (byl tam monit). Musialem dac mu pozwolenie i teraz sie laduje.

Dzieki za pomoc.

Teraz niestety mecze sie z audio na GA-Z77-D3H (Via VT2021). Niestety VoodooHDA.kext zamieszczony w buildzie przez uzytkownika tego forum nie dziala na HS. Otwierajac Voodoo panel dostaje "No devices". Proboje przegrac jeszcze kexta i panel z mojego aktualnego stabilnego builda Sierry, ale nie jestem pewien czy kext sie laduje.

Do wrzucania kextow uzywam kext wizzarda, daje install a potem rebuilduje, ale po restarcie w zakladce loaded kexts nie widze VoodooHDA :(

Użyj instalatora VoodooHDA

A tak by the way, AppleALC jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż Voodoo

A masz Apple hda disabler? Jest od niezbędny do działania voodoohda

Jak mówiłem, najlepiej użyc instalatora voodoohda bo on robi wszystko za ciebie ;)

Nie, nie potrzebuje go. Modyfikuje plist aby nie brał pod uwagę zintegrowanego audio.