Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie Clover


vol740
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

- to mój pierwszy post na forum. 

 

Udało mi się (po małych problemach) zainstalować Sierrę na takim sprzęcie: HP 6300 MT: płyta nieznana albo nie umiem wyczytać, I5-3570, 8GB RAM, HDD 250 GB, karta (chwilowo) 7300GT (o dziwo jakoś działa). 

 

Właściwie wszystko działa - co prawda dźwięk z karty trochę trzeszczy - mam zamiar zmienić na jakąś kartę na USB.

 

Planuję zakup karty GT710 albo GT1030.

 

Pytanie odnośnie Clovera - czy po zainstalowaniu karty i podpięciu sterowników Nvidia jeżeli coś pójdzie nie tak to czy będę mógł odpalić z pendrive'a i naprawić Clovera na dysku? 

 

I czy ewentualnie mógłbym podrzucić config.plist (bo na pewno coś można poprawić) żeby ktoś na niego spojrzał?

 

W temacie hackintosha jestem początkujący - więc jeżeli to pytanie o Clovera nie na miejscu to przepraszam:)

 

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Clovera - czy po zainstalowaniu karty i podpięciu sterowników Nvidia jeżeli coś pójdzie nie tak to czy będę mógł odpalić z pendrive'a i naprawić Clovera na dysku? 

Clovera zawsze możesz zbootować z pendrive - tu akurat nie ma zadnego problemu

 

 

I czy ewentualnie mógłbym podrzucić config.plist (bo na pewno coś można poprawić) żeby ktoś na niego spojrzał?

 

Wrzuć, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300GT nie działa CI poprawnie - może masz co najwyżej prawidłową rozdzielczość.

 

GT710 wystrzegaj się... jak już coś tej klasy co odpala bez popychania to jakieś GT740 i wyżej, z wyjątkiem 750 (750Ti) bo te są nieprzewidywalne, chyba że masz sprawdzony pewny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już zamówiłem GT710...

Wiem, że GT710 jest słabsza od w miarę dobrych zintegrowanych, w gry nie gram więc na początek powinna wystarczyć. Podobno jest natywnie wspierana przez Sierrę. 

 

A tą 7300 wstawiłem bo nie miałem przejściówki z displayport na DVI.

 

Jaką kartę "budżetową" mógłbyś polecić? A GT1030?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT710 NIE jest natywnie wspierana - ba - wręcz czasami z Fermi są problemy w ogóle z odpaleniem.

 

GT1030 powinna działać na najnowszych sterownikach webowych. Jej minus jest taki, że wymaga ZAWSZE sterowników nvidii, kiedy np taka 740 odpala na sterownikach z systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.