Skocz do zawartości

jaka płyta do nowego hacka


marsonpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

mam zamiar zakupić nowego PC, w prawdzie głównie z myślą o Windows ale przy okazji mam zamiar też postawić OSX , nie wiem tylko na co się zdecydować czy najnowsze płyty z Z370 + Coffe lake czy ewentualnie w grę wchodzi starsza konstrukcja tj. Z270 + Kaby Lake czy też jeszcze bardziej musiałbym się cofnąć do skylake i Z170"? W sumie, najbardziej chyba skłaniam się do skylake, wyższe taktowanie od coffe lake i jednak jeszcze niższe ceny od platformy Z370. No i chyba najważniejsze pytanie jaką płytę wybrać - firma i model, wiem, że kiedyś tu ASUS był mocno polecany ale, jak patrzę po recenzjach ASUSów to większość nie ma dualBIOS i ASUS FlashBack, więc może coś innego? np. MSI? Dodam, że układ AUDIO nie musi być do odpalenia, na co dzień używam Xonara U7 i nie korzystam z układu realteka. Proszę podpowiedzcie coś bo jestem zagubiony w morzu płyt ;), za samą płytę chciałbym wydać maksymalnie 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena taka, bo to "wirtualne" CPU - kup go... Nie mniej ten CPU jak byłby dostępny powinien kosztować zaledwie parędziesiąt max 100PLN więcej niż poprzednia generacja. Jak będzie już dostępny to pozamiata stare CPU, które z dnia na dzień staną się przestarzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Core i7-8700K BOX u dystrybutorów i nie wiadomo kiedy będą - plotki są że może nawet dopiero po nowym roku - poza tym ten CPU powinien kosztować w granicy 1550-1600PLN brutto.

 

Może w/w sklepowi udało się kupić z początkowej partii która była dostępna podczas premiery i próbują sprzedać z wliczonym podatkiem od nowości i dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe coffee lake będą robić robotę. Skutecznie wytłuką każdy stary CPU. i7 mają 6C + HT a i5 pełne 6C. Teraz i3 będzie na poziomie dotychczasowego i5, a każdy i5 i i7 pozamiatał każdy CPU intela włącznie do HEDT 6C które wyszły dotychczas na rynku. Aby mieć coś mocniejszego od i7-8700K trzeba by przejść na X299 i CPU co najmniej 8C i tak 8C z HEDT może dostawać baty, ponieważ 8700K ma szybszy pojedynczy wątek i w wielu scenariuszach może okazać się szybsze w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę i to jeszcze w niższej cenie niż tam gdzie wcześniej znalazłem, nie wiem tylko kto miałby mi złożyć tego PCta jeśli kupiłbym gdzie indziej, no ale może ktoś się znajdzie ;) Pytanie z tytułu wątku jest nadal aktualne - jaka płyta? Bo z tym nie powinno być problemu? - W sensie dostępności? dodam, że docelowo chcę obsadzić płytę 64 GB RAMu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.