Skocz do zawartości

Problem z update Sierra do HS.


JBrown
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem zaktualizować system, ale pod sam koniec gdy pasek pod jabłkiem z czarnym tłem dochodził do końca ekran wyświetlal artefakty.

Utworzyłem USB z nowym Cloverem i uruchomiłem z niego kompa.

W Cloverze wybrałem pierwsza opcję install system czy coś podobnego i odpalił się tryb graficzny z 40 minutowa instalacją.

 

Po ukończeniu system nie wstaje. Clover jakby nie widział dysku. Co się stało i jak to naprawić?

post-5798-0-49708700-1510502757_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało i jak to naprawić?

 

Czekaj, wyjmę szklaną kulę... oj nie działa, nic nie pokazuje...

 

Nie napisałeś NIC co umożliwiło by udzielenie Ci jakiejkolwiek porady. Nie wiemy jaki sprzęt, co miałeś wcześniej, czy jakiś syf od Tonego, czy UniBootX, czy aktualizowałeś clovera do wersji kompatybilnej z High Sierra czy nie, to samo dotyczy kextów, configu... Zanim puścisz aktualizację musisz być pewien, że zarówno clover jak i config i kexty są kompatybilne z High Sierra, bo jak zrobiłeś to na żywioł, to teraz zostałeś z przysłowiową ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym co piszesz, ale zostałem bez systemu i trochę jestem zdezorientowany.

 

Poprzednie aktualizacje przechodziły bez większych problemów. W ostateczności wystarczalo uruchomienie z pendrive z nowym Cloverem i późniejsza podmiana na nowszy juz pod systemem.

 

Update robiłem z app store pod ostatnim buildem osx. Sposób pierwszej instalacji 2 lata temu to forumowy Bootloader unitbootx.

 

Sprzęt to i5 intela 4690k mobo asus maximus 7, grafika i dźwięk zintegrowana. Dysk SSD z osx + HDD na dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sprzęt w stopkę. Nie będziesz musiał później podawać za każdym razem co masz.

 

Ściągnij forumowy UniBootX 2017-11-11, zmień nazwę folderu haswella z87 lub z97 w OEM w zależności jaki masz chipset (nie wiem jaki jest bo nie napisałeś) i powinien Ci UniBootX ogarnąć ten sprzęt dalej z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie dało. Zmieniłem nazwę chipsetu na taki jak ostatnio i podczas uruchomiania w lewym górnym rogu wyświetla się "4:653 0:000 Not Found" a po naciśnięciu dowolnego klawisza ekran wyświetla ścianę czerwonego tekstu. Do katalogu 10.13 przekopiowalem tez stare kexty i nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

](*,)

 

Zaraz trafi mnie coś...

 

Po co cokolwiek kopiowałeś - jak były stare kexty, to na 99% nie działają z HS.

 

 

Poproszę abyś odpalił z czystego UniBootX 2017-11-11, wcisnął F2. Zapisze Ci się w folderze misc preboot.log. Znajdź w nim nazwę płyty i zmień TYLKO nazwę folderu pod Twoją płytę - NIC NIE KOPIUJ, NIC NIE ZMIENIAJ.

 

Jak masz jakiś błąd - to zdjęcie i wrzucasz na forum, tak samo preboot.log załącz.

 

PS Seria VII maximusa jest na Z97 i zmień nazwę folderu haswell z97 na dokładnie taką nazwę jak w preboot.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calym szacunkiem ale próbowalem wszystkich opcji u siebie pomoglo tylko wywalenie tych dwóch sterowników i clover odpalił

 

 

W międzyczasie spróbowałem tej opcji, ale nic niestety nie zmieniła.

 

 

Źle poustawiany BIOS, na 99% startujesz w Legacy.

 

Ustaw BIOS - Secure boot na Other OS, CSM całkowicie wyłącz.

 

W BIOS Secure Boot było na Other OS, ale CSM było włączone. Wyłączyłem je. Zbootowałem komputer z USB, clover zauważył dyski. Zrobiłem zrzut prefboot przez F2, zmieniłem nazwę z97 na "MAXIMUS VII RANGER" i działa! Widzę swoje dane. 

 

Dzięki wielkie za pomoc kolejny raz!

 

Nie mam jeszcze dźwięku, liczę na to że z tym też mi pomożesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calym szacunkiem ale próbowalem wszystkich opcji u siebie pomoglo tylko wywalenie tych dwóch sterowników i clover odpalił

 

Z całym szacunkiem, ale jakbyś zajrzał w config, to byś wiedział, że te sterowniki i tak są wyłączone.

 

 

Nie mam jeszcze dźwięku, liczę na to że z tym też mi pomożesz :)

 

Jaki masz układ audio - konkretny codec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kexty masz na UniBootX.

 

Ok. Więc wywaliłem te kexty które wrzuciłem przed chwilą, zmieniłem inject na 11 i po restarcie dźwięk jest nadal. 

Po twoich wcześniejszych wskazówkach nie zmieniłem źródła dźwięku w systemie (output), na 99% z tego powodu nie mogłem ustawiać głośności. 

Dzięki jeszcze raz za pomoc i poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.