Skocz do zawartości

Szukam kart graficznych do obsługi trzech monitorów


Wiskas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam kart graficznych do moich dwóch zestawów komputerowych. Nie jest to łatwe ponieważ posiadam trzy monitory (3x24' FHD). Moja obecna konfiguracja to i7 3770K@4600,16GB 2400,Asus P8Z77 - V LX LX , Radeon R9 290X. Tu szukam mocnego GPU do OSX Sierra/High Sierra,czy jakiekolwiek karty na PASCALU odpalą trzy monitory?

Może VEGA? Moja druga konfiguracja która spisuje się dobrze poza problemami z power management na OSX Sierra 12.5 (lenovo M58 C2D 3,16Ghz,4GB 1330Mhz,120SSD, GeForce 8400 256MB) po wyłączeniu mielą wentyle " komp się poprostu nie wyłącza" na El Capitan nie bylo tego problemu. Ale do tego kompa również szukam lepszej grafiki low profile ktora ogarnie 3 monitory. Wydaje sie to mało możliwe- jakie karty wspierają bezproblemowo trzy monitory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich programów korzystasz? Masz Radeona, on ma moc w OpenCL - nvidie mu nie podskoczą, więc jak priorytetem jest FCPX to niestety musisz zostać przy Radeonach, natomiast jak nie zależy Ci na mocy, to nvidie bodajże od jakiejś 760 powinny Ci ogarnąć 3 monitory. 3 monitory, w tym 4k odpalałem np na 780.

 

Generalnie przy pracy wielomonitorowej od 10.12 nie jest tak różowo - mi np 980Ti nie chciała wstać jak miałem podłączony monitor po DVI i HDMI, musiałem jeden z monitorów podpiąć pod port DP przez aktywną przejściówkę, więc możesz mieć rosyjską ruletkę w odpaleniu.

 

Najlepiej jakby ktoś kto korzysta z 3 monitorów na 10.12/10.13 potwierdził konkretne modele VGA. Ewentualnie zostaje Ci zabawa (skuteczna) z kupnem przez internet na osobę prywatną, masz wtedy 14 dni na testowanie i ewentualny zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale rx580 nie jest kartą która godnie zastapi r9 290x OC....do mojego głównego kompa szukam mocnej karty (1070/Ti/1080 bądź vega) jak mam już kupić kartę to niech wydajność w grach będzie adekwatna do wydanej sałaty. Jak te modele radzą sobie z obsługą 3/2 monitorów? I co mogę włożyć jako grafe na low profile bez dodatkowego zasilania by obsłużyło 2/3 monitory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zastąpić r9 290x i priorytetem są gry a nie np kodowanie Video - to tylko nvidia z nowych Pascali, jak sam napisałeś 1070/Ti/1080/Ti.

 

Co do lowprofile - tu gorzej, bo szczerze mówiąc nie kojarzę nic co na samym śledziu lowprofile ma 3 wyjścia. Owszem widziałem konstrukcje konstrukcje DVI + HDMI i na kabelku było VGA, ale taka wersja chyba nie interesuje Cię. A może zamiast 1 karty lowprofile, pomyśl o dwóch jak masz techniczną możliwość włożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak najbardzie interesuje mnie dvi+ hdmi i na taśmie vga (tu mocy nie potrzebuję tylko płynnych animacji/bezproblemowej instalacji no i jak by wszystkie porty działały to było by miodzio) miałem 5450 i działał na dwa monitory(el capitan) w różnych konfiguracjach ale wszystkie 3 porty jednocześnie nie działały.Pod 10.12 5450 sprawiła mi masę problemów więc epakowalem 8400 który odpalił od kopa. Dwie karty odpadaja bo to pc small form factor. Ten mały PC działa z ssd na 10.12 naprawdę świetnie ( może nawet tylko zmienie c2d na c2q za jakieś grosze i to do osx mi jak najbardziej starczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia nalogowego VGA nie odpalisz na nowszych grafikach. Bodajże już w nvidii GT 640 nie odpalisz poprawnie VGA pod macOS, tylko cyfrowe wyjścia. Jeśli musisz mieć wyjście analogowe, to ktoś wrzucał na forum link do przejściówki z HDMI na VGA która działa pod macOS. Musiałbyś wtedy znaleźć kartę z np 1xDVI i 2xHDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.