Skocz do zawartości

ATI 4870 DVI/HDMI/VGA i 10.6.3 - brak obrazu po update


Lechu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli i to nie da spodziewanych rezultatów to zawsze możesz spróbować przebrnąć przez ten wątek. ;-)

Właśnie poddałeś mi nowy pomysł... W tym wątku na pierwszej stronie są 3 pliczki... przykład fix'u do DSDT, oraz specjalny programik do wyciągania danych z romu własnej vga i wstawiania potem tych informacji w własny fix DSDT. Może to by zadziałało. Brzmi groźnie, ale jest do przejścia...

 

1. Pod windows musisz wyciągnąć BIOS z VGA

2. pod windows używasz rom_dsdt_converter.exe

3. Wyjęte dane wstawiasz do fix'y dla DSDT.

4. Kompilujesz nowe własne DSDT, wyłączasz GraphicsEnabler, restart i patrzysz czy nie wybuchnie.

 

PS, zet120 już opisał w/w metodę na naszym rodzimym języku:

http://hamac.pl/topics9/ati-radeon-hd-4 ... 7.htm#9607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra:

1. Wyciągnąłem BIOS VGA

2. Użyłem rom_dsdt_converter.exe

3. Nie znalazłem sekwencji w DSDT gdzie mógłbym wstawić tego FIXa :( dodam że to DSDT nie jest wygenerowane przeze mnie lecz pochodzi z

http://puru.se

mógłby ktoś na to rzucić okiem? Załączam moje DSDT, efekt pracy rom_dsdt_converter.exe oraz mój BIOS.

RV770.bin.zip

DSDT.aml.zip

ATY_Bin_to_DSDT.txt.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DSDT pobrałem z

http://puru.se

do mojego modelu płyty głównej. Ale nie instalowałem jego sposobem tylko przy pomocy Pacifist'a powyciągałem sobie to co jest potrzebne. Wczoraj nawet zainstalowałem jego sposobem system ale to nic nie zmieniło, zamieszcza tam jeszcze jakieś stery do ATI ale one są do 10.6.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, DSDT ZAWSZE należy mieć własne, nie z netu... Dopiero na własne nanosisz poprawki... Obejrzałem to DSDT, i jest ono dla mnie jakieś "dziwne" - nie ma w ogóle w nim Device dla portu graficznego w który jest włożona VGA... może twoje problemy są związanie wcale nie z grafiką a wadliwym DSDT. Załącz własne DSDT wyciągnięte pod Ubuntu lub Windows, tu masz instrukcję:

http://hamac.pl/topics27/czesc-1-wydoby ... vt1651.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, DSDT ZAWSZE należy mieć własne, nie z netu... Dopiero na własne nanosisz poprawki... Obejrzałem to DSDT, i jest ono dla mnie jakieś "dziwne" - nie ma w ogóle w nim Device dla portu graficznego w który jest włożona VGA... może twoje problemy są związanie wcale nie z grafiką a wadliwym DSDT. Załącz własne DSDT wyciągnięte pod Ubuntu lub Windows, tu masz instrukcję:

http://hamac.pl/topics27/czesc-1-wydoby ... vt1651.htm

Być może, ale z tym dsdt nigdy nie miałem problemu. A w KestStore mam jedynie dwa kexty (to chyba niewiele). Jedyne co nie działało to sleep po określonym czasie. Dołączam DSDT z Windows 7 64bit. Nie wiem czy ma to znaczenie ale procesor jest podkręcony.

acpi_dsdt.bin.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to znaczenie ale procesor jest podkręcony.

Może to mieć znaczenie na działanie VGA... Płyty Gigabyte lubią po podkręceniu przestawić tryb złącza PCI-E z 16x na np 4x... Przywróć wartości fabryczne i sprawdź jak zachowa się OS X.

 

Natomiast na dump nie powinno mieć to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mieć znaczenie na działanie VGA... Płyty Gigabyte lubią po podkręceniu przestawić tryb złącza PCI-E z 16x na np 4x... Przywróć wartości fabryczne i sprawdź jak zachowa się OS X.

To w porządku... Ponieważ problemy z grafiką wystąpiły jeszcze przed podkręceniem procesora więc to nie ma wpływu na ten problem.

 

Ja się na tym nie znam... dałoby się dopisać samą grafikę do tego DSDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam... dałoby się dopisać samą grafikę do tego DSDT?

Właśnie to rozkminiam... W oryginalnym DSDT jest dość zakręcona metoda rozpoznawania systemu, która ustawia dość dużo różnych wartości... w zmodyfikowanym znów są te warunki na pałę powycinane i nie wiem czy nie bruździ to przy okazji... Natomiast oba DSDT mają tę samą listę Device, więc podejrzewam, że może w zmodyfikowanym VGA w 10.6.3 jest błędnie inicjalizowana (np nie tam gdzie powinna) i dlatego nie działa...

 

Mogę Ci na szybko przygotować Twoje oryginalne DSDT, do zrobienia testów... musiałbyś sobie tylko wrzucić disabler'a lub nullcpu bo Ci system by spanikował bez nich... jak zaskoczyła by VGA na tym DSDT to można dalej iść tropem i albo przeportować poprawki z zmodowanego do Twojego DSDT, lub znaleźć błąd w tym zmodyfikowanym.

 

EDIT:

Możesz też spróbować uzyć BIOS'u Cartieg'a - Twoja płyta jest na liście wspieranych:

http://cartri.net/blog/downloads

Tylko przeczytaj bardzo dokładnie PDF'a - wymagane jest specjalne flashowanie BIOS'u, ale zaleta ponoć taka że w ogóle nie będziesz potrzebował DSDT na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci na szybko przygotować Twoje oryginalne DSDT, do zrobienia testów... musiałbyś sobie tylko wrzucić disabler'a lub nullcpu bo Ci system by spanikował bez nich... jak zaskoczyła by VGA na tym DSDT to można dalej iść tropem i albo przeportować poprawki z zmodowanego do Twojego DSDT, lub znaleźć błąd w tym zmodyfikowanym.

 

EDIT:

Możesz też spróbować uzyć BIOS'u Cartieg'a - Twoja płyta jest na liście wspieranych:

http://cartri.net/blog/downloads

Tylko przeczytaj bardzo dokładnie PDF'a - wymagane jest specjalne flashowanie BIOS'u, ale zaleta ponoć taka że w ogóle nie będziesz potrzebował DSDT na dysku.

 

Może spróbujmy najpierw z tym DSDT i disablerem :) o tym flashowaniu BIOS'u czytałem.. Jednak zostawił bym to na koniec jak nam się już pomysły skończą...

 

kexts.com

znalazłem jeszcze DSDT przetestuję... a nóż...

EDIT:

To samo... Wykrywa kartę graficzną ale nie widzi monitora

 

Może to zaprezentuje... Tak wygląda sytuacja w 10.6.2

screen1ny.png

A tak w 10.6.3

screeneg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem parę podstawowych poprawek do oryginalnego dumpu DSDT, który mi podesłałeś. Przetestuj z GraphicsEnablerem.

Jeżeli ten DSDT.aml zakopany folderach jest tym właściwym... to niestety nic się nie zmienia :(. Zerknąłem przy pomocy IOReg'a i dalej nie ma fizycznego portu do którego miałaby być podpięta grafika...

 

Załączam mój folder Extra może w nim coś jest nie tak chociaż wątpię...

 

Przeglądając strony natrafiłem na kexty odnośnie mojej grafiki. Warto je przetestować? Jeśli tak to czy z GraphicsEnablerem i ewentualnie zamieszczać je w folderze Extra czy Extensions? Chodzi mi konkretnie o:

Modified EvOenabler for 4870HD
LegacyATI4800Controller
Darwinx86-ATI48X0-IDs-Injector.kext
EVOenabler.kext

Extra.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraphicsEnabler wyłącz i przetestuj te kexty... z /S/L/E muszą zawsze wszystkie działać, z /Extra nie zawsze, więc jak chcesz mieć pewność, to testuj z /S/L/E. Testy rób najlepiej w 32bit, nie wszystkie kexty są 32/64, jeśli nie są to są tylko 32.

 

EDIT: To już ostatni mój pomysł i próba z DSDT. Wkomponowałem w niego sekcję DSDT dla VGA, oraz wkleiłem kod dla ATI wraz z wygenerowanym binarnym wynikiem rom_dsdt_converter.exe. Jeśli to nie zadziała, to nie mam na razie pomysłów...

 

Tak czy siak prosił bym Cię abyś zamieścił screeny z działającego/niedziałającego systemu... zrzut z ioreg byłby może pomocnym dodatkiem.

DSDT-Test-2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: To już ostatni mój pomysł i próba z DSDT. Wkomponowałem w niego sekcję DSDT dla VGA, oraz wkleiłem kod dla ATI wraz z wygenerowanym binarnym wynikiem rom_dsdt_converter.exe. Jeśli to nie zadziała, to nie mam na razie pomysłów...

 

Tak czy siak prosił bym Cię abyś zamieścił screeny z działającego/niedziałającego systemu... zrzut z ioreg byłby może pomocnym dodatkiem.

Nic z tego :( Załączam plik IOReg'a

 

Zabieram się za testowanie tych kextów...

Snow’s Mac Pro.ioreg.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować przywrócić kexty do ATI z 10.6.2... .

Które to są konkretnie kexty?

 

Tak na gorąco... Postanowiłem jeszcze raz sprawdzić sposób z BIOS VGA bo zobaczyłem że wpis troszkę się różni od tego podanego w cytacie... Z GraphicsEnabler nic się nie zmienia bez wywala mi:

p5050139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.