Skocz do zawartości

Jaki obecnie jest najlepszy ekonomiczny SSD o wielkości 120GB


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sandisk zmienił kości pamięci w swoich dyskach Sandisk SSD Plus 120GB z MLC (G25) na TLC (G26) - za info dziękuję: javazlaz i man_of_the_oak.

 

Co teraz jest godnego uwagi w klasie najlepszy dysk SSD w stosunku jakości do ceny? Do niedawna za takiego uważałem Sandisk SSD Plus 120GB, ale zmienili kości. Samsung nie klepie już Evo 850 w rozmiarze 120GB... co robić, jak żyć...

 

Teraz sprawdziłem u dostawcy pojawił się następny model pod nazwą Sandisk SSD Plus o oznaczeniu SDSSDA-120G-G27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wspieram "polskich" producentów. Obecnie w desktopie i w macbooku Goodram jak w stopce. Żadna rewelacja, kości TLC, kontroler Phison S11. Ani sam nie produkuje kości ani kontrolera i składa dyski w C.R.L, ale jak nie widać różnicy to lepiej płacić Polakowi niż komuś innemu. Samsung jeden mi padł, więc niezależnie od powodu jakoś niezbyt jestem chętny na powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 850 Evo 120 GB, może serie niżej? Na przykład Samsung 650/750 Evo 120 GB.

 

Tyle że te "wynalazki" oficjalnie nie są w dystrybucji Samsung Polska - a przynajmniej ja nie widzę w cennikach dystrybutorów. Pewnie jakieś sklepy na własną rękę ciągną z jakiegoś egzotycznego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Goodram CX300 porównywalny do Adata, tylko CX300 ma zapis szybszy, o 80 MB/s

komputronik: Goodram cx300

Cena ta sama.

Fakt np jak trzymam w ręku CX300 to taki tani plastik, Samsung 840 jak się trzyma (bo tylko trzymać już go mogę ;p )to taki ekskluzywny się wydaje, obudowa chyba z alu. No chyba nie o to chodzi żeby  dysk był ekskluzywny nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADATA Premier Pro SP920 128GB SATA3 (ASP920SS3-128GM-C) - tych nie znam, poszukam coś o nich. 

 

Tak naprawdę to wybór między dżumą a cholerą... najczęściej te dyski "puchną" w normalnych warunkach pracy. Osobiście najchętniej stosowałem 850 Evo - te nawet po dość długim czasie używania wciaż zapewniają "świeżość" systemu i się nie zamulają. Znów z Goodramami mam niemiłe wspomnienia - po większym zapełnieniu po prostu stają dęba, aczkolwiek pewnie też zależy jaki model. Natomiast jak ktoś chciał "najtaniej" to Sandisk SSD Plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.