Skocz do zawartości

Świeża instalacja HS i brak paru rzeczy działających.


Mikis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej haMakowcy, dzisiaj postanowilem zainstalowac sobie High Sierra na moim Latitude E5450. Z pomoca przyszedl mi poradnik z forum osxlatitude, wiekszosc wykonalem z tamtejszym poradnikiem, sciagnalem bootpacka ktory tam zostal dla mojego modelu wykonany, ale dalej nie wszystko dziala.

 

Ostatni raz mialem stycznosc z instalatorem z OS X Liona, i troche wypadlo mi wszystko z obiegu, dlatego prosze o pomoc.

 

Po instalacji, zrobilem tyle ze system startuje bez pendrive, ale...

1. W Cloverze mam kilka pozycji, jakis FileVerify, normalna pozycje do startu z dysku i cos jeszcze do tego jest to wszystko bez czasu, wiec musze klepnac enter zeby to sie zaladowalo. 

Moje pytanie jest takie czy ja moge wywalic wszystkie pozostale pozycje i zostawic jedna glowna i jak ustawic zeby ona sie uruchamiala po 5sekundach?

2. Zauwazylem ze nie dziala mi dzwiek, bluetooth, nie pokazuje mi ustawien touchpada (nie wiem czy powinno czy nie, ale pisze), nie dziala mikrofon. 

3. Jak doprowadzic klawiature do ladu? Nie moge korzystac z polskich znakow, a klawisze alt, ctrl i Windows (tutaj powinno jako Command dzialac) nie reaguja. 

4. Ostatnia rzecz, nie potrafie wygenerowac SSDT dla Clovera, jak mam sie z tym uporac, plik gdzies sie zapisuje w Library, ale nie moge go odszukac.

 

Po 2 dniach walki udalo mi sie uporac z instalatorem, okazalo sie ze przez 1,5 dnia meczylem sie z pendrivem ktory nie dal sie zpartycjonowac i wszystko walil do jednego wora. Odnalazlem starego poczciwego pendrajwa na USB2.0 i wszystko podzielilo sie elegancko. 

System jest super, ale wymaga dopieszczenia paru elementow i bedzie ok. 

 

Pozdrawiam, Mikolaj :)

 

edit:

No tak, tak sie rozpisalem ze zapomnialem o specyfikacji:

Dell Latitude E5450 z biosem A15

Procesor i7-5600U

Zintegrowana grafika Intel 5500

WiFi Dell DW1830

16GB ramu

256GB SSD z formacie APFS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.