Skocz do zawartości

Partycja exfat


roratoga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@roratoga - zasadne pytanie - utworzenie w Disk Utility schematu partycji GPT, po czym dodanie choć jednej partycji Fat32 skutkowało utworzeniem hybrydowej tabeli GPT/MBR. Czy w przypadku ExFAT też tak się stanie - szczerze nie wiem, nie testowałem. Natomiast czuję co Ci chodzi - utworzenie hybrydy spowoduje niemożność zainstalowania windows w czystym UEFI jaki i Linuxów.

 

Najprościej, zrobić test jak masz jakiś wolny nośnik. Jak po utworzeniu partycji i choć jednej ExFAT Windows stratowany w czystym UEFI NIE będzie się chciał się zainstalować na takim dysku, to masz hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roratoga - prośba o zaczęcie i pisanie zgodnie z zasadami języka polskiego.

 

Piszę poprawnie po polsku

 

Dla mnie i większości użytkowników forum czytanie takich niechlujnie napisanych postów jest męczące. Mi szczerze odechciewa się już odpisywać totalnie na takie zlepki bliżej nieokreślonych słów, bez znaków przestankowych, bez polskich znaków... Jeśli zobaczę następny taki post, to nie licz na moją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to czy pisze wg twoich zasad czy nie to i tak moje tematy mają zerowe zainteresowanie, wolicie niańczyć jakieś melanie i jej rodzinę niż pomagać userom którzy wchodząc na to forum liczą choć na jakieś zainteresowanie ich problemem a szkoda

pzdr

ps

jak w większości swoich tematów w których prowadzę monolog sam ze sobą i tu sobie sam odpowiedziałem także dziękuję wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam exfat GPT partycje na kompie żeby dzielić się Mac i Windows bo iTunes nie chciało mi się jusz synkronizować.

(nie ufam NTFS do Maka, zawsze jakiaś korupcja jest)

ta partycja wygląda jak regularna GPT w Mac i w Windows, no i tak była zrobiona.

 

nie dawno to zrobiłem i narazie bez problemów.

 

zrobiłem ją w Windows z Paragon Partition Manager, data skopiowana była na to Makiem.

pierwszy raz Windows jakieś tam błedy znalazło jak skan zrobiłem ale to tylko raz się stało.  nie chciało mi się szukać szczegułów tych błędów w 'log' bo to makabra w Windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrakalem.

ExFat partycja just kaput po chyba 5 dni.

Mac jej nie widzi, windows mowi ze nie jest formatowane.

Paragon program ja widzi ale nie naprawi - pisze ze Windows to musi a windows tego nie widzi.

 

#cenzura#

 

ktos moze napisze jak dzielic disk Mac i windows bez takich przygod?

(nie mam klawiatury polskiej w windows)_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.