Skocz do zawartości

Jakie podzespoły do hamac 500PLN


KacperZky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam tak jak w temacie podzespołów do hamaca do 500pln wiem ,że to mało gdyż 1k wydałem na monitor samsung curved.

hamaca potrzebuje do kodowania stron w atomie i podstawowej obróbce zdjęć.

Jak by dało się zagrać np. w overwatcha to było by fajnie. Jednak nie obowiązkowe.

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zacząć od jednostki centralnej... co Ci po monitorze jak nic sensownego do niego nie podłączysz.

 

Za 500PLN to kupisz jakieś 10-cio letnie muzeum na Core 2 Duo a i nie ma gwarancji, że to będzie w ogóle sensownie działać. W obecnych czasach rozsądne minimum to jest platforma Haswell + chipsety 8 lub 9 generacji, np Z87, Z97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super maszyny za 500 nie kupisz ale np.jakaś używka może się trafić.Przykładowo za ok.600 można dorwać  Lenovo M92p z procesorem i5 (słaby dysk i mało pamięci RAM ale można rozbudować)

To taka wersja "bieda" i dla lepszego działania należy dokupić do tego jeszcze kartę np. GeForce 710 i lepszy dysk (najlepiej SSD).

Na tym modelu stawiają hackintoshe ,a nawet nimi handlują. Osiągi takiej maszyny są porównywalne do maka mini i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiekolwiek podzespoły? Obudowę, zasilacz, jakieś dyski? Jeśli nie to szukać jakiś gotowców typu HP, Dell, Lenovo - jakieś kadłubki po-leasingowe zalewające alledrogo po kilkaset PLN.

 

Wg mnie idealny sprzęt na haMaca to chipsety z początkiem 8* i *9 - np Z87, Z97, oraz jakiś Haswell z HD4600. Taka kombinacja zapewnia:

SATA 3 dla SSD

USB 3.0 - stabilne i działające

PCI-E 3.0 dla VGA.

iGPU HD4600 działa ładnie od 10.10 w macOS i nie wymaga dodatkowego GPU.

 

Jeśli takiego sprzętu nie można kupić tanio, to cofnij się do 3ciej lub 2giej generacji Core i, przy czym na 2-giej zapomnij o USB 3.0 a na 3-ciej te USB 3.0 raz działa a raz nie. Starsze platformy też OK, ale nie mają tych w/w 2 standardów i jakbyś chciał mieć USB 3.0 i SATA 3.0 to najczęściej musisz jeszcze dokupić karty i to karty kompatybilne z macOS i może się okazać, że koszt będzie wyższy niż kupienie od razu np Haswella.

 

Wg mnie Core 2 Duo itp należy dać odejść na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam, zasilacz też jednak to jest kit. Dlatego ja sam na tym nie pracuje bo jest strasznie głośne.
Dyski w sumie też ale muszę sprawdzić jakie.

 


Czyli np. http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-z97m-plus-socket-1150-ddr3-i7028731623.html

 


l i to

 


http://allegro.pl/intel-core-i5-4590t-4x-2-0ghz-3-0ghz-hd4600-pasta-i7028230165.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty, zamiast pisać jeden pod drugim.

 

Tak, takie podzespoły umożliwią postawienie haMaca i to bardzo dobrego haMaca, szybkiego i stabilnego.

 

Tyko uważaj na co patrzysz, w opisie masz:

NIE DZIAŁAJĄ 2 GNIAZDA RAMU

 

Czytaj - płyta szrot, będzie się wywalać, i nic z nią nie zrobisz, bo przecież kupiłeś uszkodzony sprzęt.

 

Szukaj na aukcjach, może OLX. Czasami można trafić cały komputer - mówię o pudle za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.