Jump to content

Usunięcie whitelisty z x230

Recommended Posts

@barylatko - nie jest to takie proste wrzucić czyjś bios, najlepiej odczytać go programatorem, podesłać np. tutaj: https://www.bios-mods.com/forum/Thread-REQUEST-Lenovo-Thinkpad-X230-Whitelist-removali poczekać. Modują bezproblemowo prosząc o ewentualnie mały datek. Taki bios wgrywasz ten zmodyfikowany i po problemie.

W X230 potrzebujesz programatora aby wgrać zmodowany BIOS, podchodzi się tam łatwo klipsem i jeśli ktoś ma choć trochę zacięcia nie uszkodzi niczego. Programator + klips koszt ok. 50 zł.

@Votius - czytałem o wymianie karty i jej rebrandingu aby udawała intela ale nie mogę znaleźć linka gdzie to miałem. Wymiana BIOSu zdecydowanie jest lepszym pomysłem ;-)

Robiłem kilka razy rebrandy kart ethernet i wifi - wszystko fajnie ale jak masz możliwość podpięcia najpierw karty do innego urządzenia bez white listy np w PC w adapter mPCIe -> PCIe.

Tak jak mówi kormoran, nie wgrywać czyjegoś BIOSu, zostają zmienione m.in. numery seryjne i Mac Address sieciówki, inna sprawa jeśli jest to zmodyfikowany wsad, a nie dump całego BIOSu.

Warto zainwestować w programator, fajna zabawka i nie raz ratuje dupę jak nie masz np FlashBacka jak w Asusie.

• 3 years later...
W dniu 1.12.2017 o 08:48, oswaldini napisał:

Robiłem kilka razy rebrandy kart ethernet i wifi - wszystko fajnie ale jak masz możliwość podpięcia najpierw karty do innego urządzenia bez white listy np w PC w adapter mPCIe -> PCIe.

Tak jak mówi kormoran, nie wgrywać czyjegoś BIOSu, zostają zmienione m.in. numery seryjne i Mac Address sieciówki, inna sprawa jeśli jest to zmodyfikowany wsad, a nie dump całego BIOSu.

Warto zainwestować w programator, fajna zabawka i nie raz ratuje dupę jak nie masz np FlashBacka jak w Asusie.

Witam. Czy pomógłby mi Pan zrobić rebrand karty wwan F5521gw na H5321gw. Czyli tak aby ta z x220 działała na x230 który nie ma jej na white liście. Proszę o kontakt na ni3tiltuj3@gmail.com jeśli wie Pan jak to zrobić. Zapłacę.