Skocz do zawartości

Dlaczego płyty są polecane płyty ASUS?


marsonpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W najbliższym czasie będę kupował płytę główną na chipsecie Z370, czy może mi ktoś w kilku słowach wyjaśnić dlaczego na tym forum są polecane tak bardzo płyty firmy ASUS? Patrząc po ofertach, są stosunkowo drogie i mają gorsze wyposażenie np, od ASROCK. Przykładowo  ASRock Z370 Gaming K6 to koszt  ok 750 zł, podobnie wyposażona płyta od ASUSa ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING to ok 1000 zł. Pytanie, czy warto dopłacać aż tyle do ASUSa? Dodam, że OS X dla mnie to tylko dodatek, bo mam też oryginalnego maca mini. Co więcej, układu audio nie będę w ogóle odpalać, bo korzystam z Xonara U7, więc przy wyborze płyty nie muszę zwracać na to uwagi. Podpowiedzcie co w tej sytuacji będzie najbardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho nowe Asusy to już nie to samo co kilka lat wcześniej - niestety jakość tej marki spadła dosyć mocno. Stoję przed podobnym tematem, i chyba zdecyduje się na jakieś MSI z Z370.

 

A masz jakąś konkretną płytę od MSI na oku, nie ukrywam, że MSI mi się coraz bardziej podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS jest liderem rynku i robi wg mnie najbardziej przyjazne macOS płyty. Na ASUSach miałem najmniej przykrych niespodzianek. Próżno też szukać u konkurencji ASUSa takich rozwiązań jak USB Flashback, czy FanXpert. Pierwszy ratuje (_|_) i pozwala wgrać np zmodyfikowany bios z uaktywnionym zapisem do nvram, drugi zarządza sprzetowo wentylatorami bez potrzeby posiadania dedykowanej aplikacji. Jak ktoś lubi ciszę to bardzo docenia FanXpert.

 

Co do różnicy w cenie - no cóż. Jakoś inni producenci musza przyciągnąć klienta, nie potrafią funkcjonalnością to walczą ceną. Czy tańszy produkt jest równie udany - musiałbyś porównać identyczne modele, aczkolwiek nie sądzę aby faktycznie komplementarny produkt konkurencji Asusa kosztował zauważalnie mniej. Cięcia zawsze na czymś muszą być.

 

Co do jakości to wszystkie płyty się psują, bez wyjątku. To mity, że jakaś marka jest lepsza albo gorsza. Najczęściej takie opinie piszą osoby której padł jej jedyny egzemplarz i od razu pojawia się opinia na forum bo producent XYZ się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS jest liderem rynku i robi wg mnie najbardziej przyjazne macOS płyty. Na ASUSach miałem najmniej przykrych niespodzianek. Próżno też szukać u konkurencji ASUSa takich rozwiązań jak USB Flashback, czy FanXpert. Pierwszy ratuje (_|_) i pozwala wgrać np zmodyfikowany bios z uaktywnionym zapisem do nvram, drugi zarządza sprzetowo wentylatorami bez potrzeby posiadania dedykowanej aplikacji. Jak ktoś lubi ciszę to bardzo docenia FanXpert.

 

Słyszałem o sławnym Flashback ale albo przy tej generacji bardzo ograniczono tą funkcję, albo nie ma informacji o niej w specyfikacjach płyt głównych. Jedyną płytę na Z370 jaką widziałem z funkcją Flashback to ASUS Maximus X Hero, która kosztuje bagatela 1400 zł, nie mówię, że mam kupić płytę za 300 zł ale  maksymalnie na płytę chciałbym wydać ok 800 zł. Czy w tej cenie coś znajdę z funkcją Flashback? Bo dla niej faktycznie warto kupić ASUSa nawet bez względu na OS X, który i tak będzie tylko dodatkiem dla mnie.

 

P.S pytam serio, nie trolluję ;) być może po prostu w niektórych modelach o tym brak informacji a jednak jest w nich ta funkcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie opisują w specyfikacji, że jest USB Flash Back, a w instrukcji podają, że jest. Możliwe, że musiałbyś pościągać instrukcje.

 

BTW - Z370 i tak długo nie zagrzeje miejsca na rynku, za parę miesięcy będzie Z390, więc bagatela duży wydatek może okazać się za par miesięcy przestarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - Z370 i tak długo nie zagrzeje miejsca na rynku, za parę miesięcy będzie Z390, więc bagatela duży wydatek może okazać się za par miesięcy przestarzały.

 

No więc tym bardziej nie chcę kupować nie wiadomo jak drogiej płyty a z kolei nie bardzo mogę czekać bliżej nie określonych kilku miesięcy,  maksymalnie w lutym 2018 chcę / muszę już kupić nowe bebechy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej zdajesz sobie sprawę, że i tak do końca nie ma pewności czy Apple skorzysta z Z370 i procesorów z linii 8xxx. Osobiście nie widzę powodów czemu miało by tego nie zrobić, ale do czasu jak nie pojawią się na rynku, to można tylko spekulować.

Zdaję sobie sprawę i nie ukrywam, że to jest jeden z powodów dla którego jeszcze nie dokonałem zakupu, nie dość, że kaby lake działają w tej chwili natywnie pod OS X to jeszcze taktowanie pojedyńczego rdzenia jest wyższe w 7700k, jedyną przewagą procesorów 8xx jest większa liczba rdzeni / wątków ale nie wszystko potrafi korzystać z wielu rdzeni. Z drugiej strony widzę, że już teraz ludzie odpalają OS X na coffe lake i to podobno nawet z działającym sleep - vide http://www.insanelymac.com/forum/topic/328819-hs-on-8700k-coffee-lake/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko szukasz: http://hamac.pl/topic/147-benchmarki-pod-os-x-a-wydajność-hamac-vel-mac/?p=132763

Wszystko działa na CL, sleep, PM etc. Jedyny minus to w About This Mac procesor widnieje jako "nieznany", jedyne co zostaje to ręczna edycja plików systemowych - to tylko kosmetyka. Oczywiście niestety nie ma natywnego nvramu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.