Skocz do zawartości

czy ktoś używa :MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam posiadacza karty MSI RX580 ARMOR 8GB.

http://MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G

który byłby skłonny podesłać mi skopiowany rom tej karty.

Chciałbym spróbować zrobić zmianę parametrów i przeflashować kartę jak w temacie:

https://egpu.io/forums/desktop-computing/guide-radeon-rx-580-identification-is-macos/

Na dzień dzisiejszy mam tylko jeden komp z windowsem  własność żony :), który notabene nie wyłączany jest od miesięcy, więc dokładanie tam karty jest na chwilę obecną.... hmm "trudne" Z gotowym biosem jakoś będzie mi poręczniej. Chciałbym sprawdzić, czy zmiana tych parametrów jest tak łatwa i przyjemna jak w podlinkowanym przykładzie i ewentualnie wtedy postawię u siebie jakiegoś windowsa i przeflashuję kartę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak odpuszczę  :oops: Nie mam żadnego doświadczenia ani praktyki, myślałem że to tylko zmiana numerków, ale jak wczytałem oba biosy ( MSI i ten wzorcowy od Shappire Pulse) to jednak nie wygląda to tak samo. Nie bardzo wiem jak miałbym to zmienić, liczba cyfr i miejsce ich położenia się różni, a nie chcę czegoś namieszać/uszkodzić. Zaczekam chyba na nowsze Lilu, albo 10.13.3, albo na coś co wydarzy się w międzyczasie.

post-743-0-63931400-1513793175_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie 10.13.2 chciałbym mieć sleep/wake, ale przede wszystkim stabilnie działającego FCPX-a.

Sytuacja wygląda następująco:

1. Przy odpalaniu z kextami Lilu&WeG + dodatkowa tabela SSDT zrobiona przez Oswaldiniego sleep działa jak należy, ale system się często zamraża - szczególnie często przy korzystaniu z FCPX, a na to pozwolić sobię nie mogę.

2. Przy opcji RadeonDeInit ( pomimo kilku prób wykonania tabeli SSDT - wiadomo przez kogo ) niestety sleep nie działa. Stabilność FCPX nie budzi zastrzeżeń, choć obraz przy odtwarzaniu dziwnie przycina.

Znalazłem taki wątek:

https://forums.macrumors.com/threads/high-sierra-10-13-2-broke-sleep.2093595/page-2

gdzie - jak zrozumiałem - należy przeedytować bios RX580, a w zasadzie zmienić jeden wpis i wszystko powinno działać. Podobno Shappire RX580 Pulse to karta która działa z macOS 10.13.2

Wykombinowałem, że skoro to takie proste, to.... no właśnie! Nie mam niestety Windowsa, więc zanim go zainstaluję i stracę czas, to spróbuję to zrobić na sucho, bez wyciągania własnego biosu, a korzystając z pomocy kogoś kto ma tę kartę - stąd prośba o bios. Następnie sprawdzę tym programikiem ( w końcu pobrałem iHex z AS) czy aby na pewno to takie proste dla laika. Byłoby prostsze, gdyby wszystko było jak w podanym wątku. A wydaje mi się, że nie jest. Nie chcę czegoś namieszać i spalić/uszkodzić karty - nigdy niczego takiego nie robiłem.

Generalnie - o ile było by to możliwe - chciałbym się pozbyć kextów Lilu i WeG.

post-743-0-40377500-1513796855_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami nie mam możliwości wgryzać się w treść wątku, ale jak mi streścisz dokładnie co i gdzie zmienić, to postaram się zmienić.

 

Jeszcze jedna uwaga - jak mniemam masz w/w MSI RX580 ARMOR 8GB, a czy wspomniana Shappire RX580 Pulse ma dokładnie taki sam zestaw wyjść? Jeśli obie karty są na laminacie referencyjnym (nie mylić z chłodzeniem), to śmiało możesz podmienić vBIOS. Gdyby karta jednak nie chciała wstać, to wystarczy abyś odpalił kompa z iGPU intelowskiego i ponownie wgrał oryginalny vBIOS. Flashowanie VGA jest całkiem bezpieczne, o ile masz na wypadek zaciemnienia inną VGA w kompie w którym eksperymentujesz, jak wspomniane HD4600 z iGPU.

 

PS Jest nowy WhateverGreen, może rozwiąże Ci ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie kuś...

https://www.techpowerup.com/gpudb/b4435/sapphire-pulse-rx-580-8-gb

i

https://www.techpowerup.com/gpudb/b4430/msi-rx-580-armor-oc-8-gb

 

wyglądają tak samo, podobne wartości, ale muszę to w spokoju porównać, bo na razie to głównie chcę, żeby były takie same. Wyjścia się zgadzają, taktowanie, rodzaj użytych pamięci itp.

Gdyby nie potrzeba instalacji windy, to prawdopodobnie już bym to zrobił. Na razie testuję FCPX -a z nowym WeG ( w sobotę klient przyjeżdża po film, a mnie w głowie flashowanie biosów) i na ponad godzinę pracy jeszcze zwiechy nie zanotowałem, aczkolwiek obraz z timeline się przycina. Ale to chyba przypadłość FCPX w wersji 10.4 i klipów z Canona C100, bo na 10.12.6 jest tak samo, więc tu karta może być bez winy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy jesteście pewni że nawet jeżeli są inne laminaty to nie uwale karty i mimo wszystko będę ją mógł później przeflashować? Flashowałem swoją żeby podbić zegary, był błąd ale bez problemu odratowalem karte z urzyciem intela tak jak wyzej napisane. Teraz pytanie czy jak wgram ten od saphire to tez gdyby bylo cos nie tak bede mogl ja odratowac?

I kolejne pytanie, czy na tej karcie sleep działa bez whatever green? Jest ona kompatybilna bez kextow?

I który to bios?
https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=Sapphire&model=RX+580&version=&interface=&memType=&memSize=8192&since=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie już wgrywać inne biosy, to musicie patrzeć też na rodzaj pamięci jakie posiadają karty. Samsung, hynix, micron mają różne timingi, a do takich samych modelów ładują różne rodzaje.

 

Łatwiej jest edytować bios jeżeli chce się podbić zegary, zmienić V, timingi itp lecz trzeba pamiętać, że po reflash sygnatura jeśli dobrze pamiętam będzie zła i na Windowsie trzeba będzie instalować zmodyfikowane drivery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.