Jump to content
olej7777

FCPX 10.4 nie eksportuje do x264 przy smbios imac18,3

Recommended Posts

Mój błąd chodzi o h264 oczywiście. Grafika odpalona z lilu i whatevergreen najnowsze wersje aby wybudzała się poprawnie, tak to chyba polaris jest natywnie wspierany przez sterowniki apple? 

Odpaliłem też z innego dysku sierre 10.12.6, z tą samą konfiguracja clovera i tutaj problemu nie ma... imac 18,3 i eksport rusza bez problemu (ta sama wersja fcpx).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też doświadczam problemów z FCPX i 10.13.2 i podejrzewam właśnie grafę, ale u mnie chodzi o całkowite mrożenie systemu podczas pracy z programem na 2 monitorach. Zdarza się to czasami, a na poprzedniej wersji WeG bardzo często.. Co do eksportu nie mam doświadczeń z h264. Zawsze wysyłam do compresora, albo robię proresa i koduję ffmpeg. Proresy Final eksportuje OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymieniam też dysk bo miałem z nim problemy (NMVe z zapisem poniżej 300Mb/s) więc na crucialu postawiłem sobie świeży 10.12.6 i wszystko śmiga ok :/ zastanawiam się teraz co zrobiej ak przyjdzie mi nowy dysk. 

Skąd pomysł na drogę z proresem a później ffmpeg, co to daje? Może ta droga będzie też dobra dla mnie, i nie będzie problemu z h264 na 10.3.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety jak dla mnie to zestaw FCPX 10.4  i 10.13.2 jest chwilowo nie do użytku. System się zamraża na Llu&WeG podczas pracy z programem i trzeba kompa z palucha wyłączać. Próbowałem obu opcji i na RadeonDeInit jest znacznie stabilniej, ale obraz w oknach podglądu mi się tnie. Mało tego obraz również przycina mi na 10.12.6, ale tam przynajmniej nie ma "zwiech" Coś mi się wydaje, że namieszane jest w tych nowych kodekach do Finala, ale głowy nie dam. Może to wina mojego starego setupu - dwa monitory podłączone przez przejściówki - nie wiem. Na jednym moniu jest znacznie lepiej, ale nie potrafię już tak pracować.

A proresy. no cóż... pracuję na Canonie C100 mkI, a klient czasem chce mieć film 50p, więc muszę taki zrobić i najlepiej robi to ffmpeg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.