Jump to content
olej7777

FCPX 10.4 nie eksportuje do x264 przy smbios imac18,3

Recommended Posts

Mój błąd chodzi o h264 oczywiście. Grafika odpalona z lilu i whatevergreen najnowsze wersje aby wybudzała się poprawnie, tak to chyba polaris jest natywnie wspierany przez sterowniki apple? 

Odpaliłem też z innego dysku sierre 10.12.6, z tą samą konfiguracja clovera i tutaj problemu nie ma... imac 18,3 i eksport rusza bez problemu (ta sama wersja fcpx).

Też doświadczam problemów z FCPX i 10.13.2 i podejrzewam właśnie grafę, ale u mnie chodzi o całkowite mrożenie systemu podczas pracy z programem na 2 monitorach. Zdarza się to czasami, a na poprzedniej wersji WeG bardzo często.. Co do eksportu nie mam doświadczeń z h264. Zawsze wysyłam do compresora, albo robię proresa i koduję ffmpeg. Proresy Final eksportuje OK.

Wymieniam też dysk bo miałem z nim problemy (NMVe z zapisem poniżej 300Mb/s) więc na crucialu postawiłem sobie świeży 10.12.6 i wszystko śmiga ok :/ zastanawiam się teraz co zrobiej ak przyjdzie mi nowy dysk. 

Skąd pomysł na drogę z proresem a później ffmpeg, co to daje? Może ta droga będzie też dobra dla mnie, i nie będzie problemu z h264 na 10.3.2

Niestety jak dla mnie to zestaw FCPX 10.4  i 10.13.2 jest chwilowo nie do użytku. System się zamraża na Llu&WeG podczas pracy z programem i trzeba kompa z palucha wyłączać. Próbowałem obu opcji i na RadeonDeInit jest znacznie stabilniej, ale obraz w oknach podglądu mi się tnie. Mało tego obraz również przycina mi na 10.12.6, ale tam przynajmniej nie ma "zwiech" Coś mi się wydaje, że namieszane jest w tych nowych kodekach do Finala, ale głowy nie dam. Może to wina mojego starego setupu - dwa monitory podłączone przez przejściówki - nie wiem. Na jednym moniu jest znacznie lepiej, ale nie potrafię już tak pracować.

A proresy. no cóż... pracuję na Canonie C100 mkI, a klient czasem chce mieć film 50p, więc muszę taki zrobić i najlepiej robi to ffmpeg :)