Skocz do zawartości

Obejście powrotu do iOS 9/10 Ipad 2


Rekomendowane odpowiedzi

A jak to możliwe, ze masz iOS 11 na iPadzie 2?

Ja mam iPad 4 Retina i już na tym znacznie nowszym iPadzie nie da się zainstalować nic wyżej 10.3.3. Swoją drogą faktycznie widać zwolnienie działania, ale nie jest tak źle. O wiele bardziej jestem niezadowolony z iOS 11 na iPhone 5s - działa to tragicznie. Nie powinni już tego telefonu upgradować moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to możliwe, ze masz iOS 11 na iPadzie 2?

Ja mam iPad 4 Retina i już na tym znacznie nowszym iPadzie nie da się zainstalować nic wyżej 10.3.3. Swoją drogą faktycznie widać zwolnienie działania, ale nie jest tak źle. O wiele bardziej jestem niezadowolony z iOS 11 na iPhone 5s - działa to tragicznie. Nie powinni już tego telefonu upgradować moim zdaniem.

przepraszam IPAD MINI 2 :)

 

a jest jakis lewy sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście, że to nie wina softu tylko Apple specjalnie spowalnia sprzęt ze względu na zużywanie się baterii? Ze względu na duży negatywny odzew na świecie, firma wprowadziła program wymiany baterii w starszych ipkach za 29$, pewnie ten sam problem dotyczy ipadów.

Od systemu podajrze 10.3 firma zaimplementowała w systemie specjalny moduł zwalniający, ale przy okazji przedłużający czas pracy, aby wszystko wyglądało jak przy nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że iPady nie są dotknięte tym problemem? I tutaj głównie chodziło o to, żeby iPhone się nie wyłączył nagle podczas pracy. Tak jak wspomniałeś tańsza wymiana baterii nie obejmuje iPadów, no i mimo wszystko nowsze iOSy spowalniają działanie. Także zastanowił bym się poważnie przed wymianą baterii w iPadzie.

 

++ iPhone 6 nawet z pełni sprawną baterią na iOS 11 chodzi słabo. Ciągłe zamrażanie aplikacji w tle, spowolnienia, przycięcia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up również przegapiłem tą możliwość a oddałbym wszystko żeby wrócić do iOS 10 na iPhone 7... dobrze ze chociaż na iOS 11.1.2 za niedługo wychodzi jailbreak - specjalnie nie aktualizowałem do wyższej wersji. W zasadzie to już teraz można modyfikować w iOS 11.1.2 niektóre rzeczy takie jak górna cześć Control center, której nie można normalnie zmieniać, zmienić kształt ikon, usuwać podpisy ikon itp. dzięki exploitowi async_wake

 

Jeśli ktoś chciałby w przyszlosci mieć możliwość downgrade do niższych wersji iOS, to zapisujcie SHSH2 Blobs pod konkretna wersje iOS - dzięki narzędziu futurerestore można z blobsami wracać do każdej wersji iOS. Jednak blobs można zapisywać dopóki dana wersja iOS jest podpisywana przez Apple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jest jakiś sposób na obejście instalacji starszej wersji systemu? Ipad 2 juz ledwo co chodzi.. jestem tak zdesperowany ze wole go juz zepsuć robiac lewy downgrade niz siedziec na iOS 11 :/

 

Możesz teraz zrobić downgrade do 6.1.3

 

https://imagazine.pl/2018/01/16/apple-obecnie-podpisuje-ios-6-1-3-dla-ipada-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No ale to co podałeś to link do pobrania firmware iOS - nic nie ma o tym jak zainstalować np 10.3.3 na iP5S z 11.2.6. Apple nie podpisuje już instalacji starszego softu, więc nie ma możliwości jego wgrania.

 

 

Mam w domu 2 x iP5s jeden na 10.3.3 drugi na 11.2.6. Ten na 10.x działa idealnie płynnie, ba jestem skłonny stwierdzić, że soft 10.x na iP5s działa lepiej niż wcześniejsze softy 7,8,9.

 

Robi się ciekawiej - iP6s - na 10.x działał tak samo idealnie, 11.x zmuła straszna. Fakt telefon podpada już pod wymianę aku, ale w momentach gdzie wydajność nie jest "przycięta" wciąż muli.

 

A teraz najważniejsze, parę tygodni temu zmieniłem telefony z żoną na iP8 i iP8+ i co - też KJM mulą na 11.2.6. Są ścinki, są glitche są freezy, ogólnie opisując system i UI nie działa tak płynnie jak działało 10.x na iP5s i iP6s. 

 

Ja odnoszę wrażenie, że system 11 jest tak samo tragicznie zoptymalizowany jak słynny 7. Owszem można doszukiwać się podtekstu w postaci "celowego" zwalniania, ale nie zmienia to faktu, że wina jest przede wszystkim w bardzo złej optymalizacji responsywności UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zapisane blobs dla danego firmware to może sobie je wgrać za pomocą specjalnego programu. SEP działa jako osobny system i jeżeli nie jest on kompatybilny między danymi wersjami oprogramowania, które się zmienia to nie będą działały pewne funkcje jak TouchID.

 

Oczywiście jeszcze trzeba mieć farta i trafić odpowiednie nonce (niektóre wersje miały słaby „random generator” i łatwo można trafić), albo ustawić je za pomocą odpowiedniego programu, do tego potrzebne jest r/w Kernela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tych informacji: https://ipsw.me/10.3.3 na iPhone 5 możesz wgrać 10.3.3, ale 6.1.3 nie... nie pomyliłeś systemów?

 

To że ściągniesz ipsw w danej wersji dla danego iDevice'a nie oznacza, że go wgrasz. Przed wgraniem do telefonu soft musi być podpisany przez Apple, inaczej słuchawka nie "przyjmie" softu.

 

No chyba, że są jakieś "magiczne" obejścia, ale osobiście nie wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej napisałem tyczy się to tylko iPhone 4s oraz iPada 2. Podpisywane są tylko aktualizacje OTA, pobiera się specjalny program i można wgrać 6.1.3. Potem przez ota można zaktualizować do 8.x jeżeli dobrze pamietam.

 

W sumie ios 10 można zrobić jailbreak i zrobić ota update każdego urządzenia 32bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.