Skocz do zawartości

Asus K73SV - doskonalenie instalacji


jaco1771
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem macOS Sierra 10.12.6 na moim laptopie Asus K73SV. Instalacja z wykorzystaniem uniBootX. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów, które wymienię poniżej. Aktualnie najistotniejsze dla mnie problemy to dźwięk i moc procka. Po nich zajmę się resztą. Laptop pracuje na zintegrowanej HD3000 (512mb). nVidia została wyłączona patchami. Załączam mój folder z config.plist i kextami pod K73SV.

 

Asus K73SV

- Intel i5 2410m Sandy Bridge

- 8 GB RAM

- Intel HD3000 + nVidia GeForce GT 540m 1GB. Karta nVidii w technologii optimus bez możliwości wyłączenia jej w BIOS

- Intel HM65 Chipset

- HDA ALC269

- Dysk 1: SSD 128GB z windows 7; Dysk 2: HDD 500GB z macOS Sierra 10.12.6

 

Aktualnie zmagam się z:

- Brak audio. Próbowałem włączyć dźwięk, wg instrukcji AppleALC.kext + Lilu.kext + Inject Layout ID (wypróbowane wiele ID). Dodatkowo próbowałem zaznaczać/odznaczać FixHDA w config.plist. Nic nie skutkuje

- Procesor wg producenta ma 2.3 GHz (2.9 GHz turbo boost); 2 rdzenie, 4 wątki. Na hackintoshu 2 rdzenie, 2 wątki i 2.3 GHz bez turbo

 

Inne problemy:

- Brak internetu po kablu (WIFI działa)

- Czytnik kart nie działa

- Bluetooth nie działa

K73SV.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag:

Ten CPU NIE wymaga generowanie tabel SSDT dla PM, bo macOS w ogóle dla tego CPU NIE korzysta z XCPM a starego PM zawartego w AppleIntelCPUPM. Aby odpalić PM prawdopodobnie trzeba dobrze poprawić DSDT, ASUSy lubiły mieć tak skonstruowane DSDT, z HPET różnie się zachowuj w zależności jaki system zostanie wykryty. macOS nie ma ma zdefiniowanego w DSDT, bo jak i dlatego dla macOS należy dodać do metody OSI pozycję "Darwin" i najlepiej wskazać (poeksperymentować), którego Windows emulować. Trzeba popatrzeć w kod i jak ktoś ma choć podstawową smykałkę logicznego myślenia to będzie wiedział z którego Windows podstawić wpisy do Darwina.

 

Jak tabele od PM w BIOS (różne SSDT) nie są do końca prawidłowe, to warto użyć "dropu" i wygenerować je z poziomu Clovera - on sobie świetnie radzi z tym.

 

Tu macie też fajne configi bazowe do laptopów, można wziąć np zestaw z UniBootX dla najbliższego sprzętu, np Z68 dla Sandybridge i podstawić config z poniższego linku:

http://hamac.pl/topic/10243-konfiguracja-grafiki-intel-hd-clover-na-laptopie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast ssdt trzeba wygenerować tak jak opisałem w załączniku za pomocą terminala

 

To jest zupełnie zbędny etap - macOS dla tej rodziny CPU NIE korzysta z tej tabeli. Możesz i milion sobie ich wygenerować, ale i tak nic nie będzie ich używać. Aby mieć pełne PM trzeba poprawić DSDT i tylko jak fabryczne tabele są skopane, dopiero włączyć generowanie tabel SSDT z poziomu clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie zbędny etap - macOS dla tej rodziny CPU NIE korzysta z tej tabeli. Możesz i milion sobie ich wygenerować, ale i tak nic nie będzie ich używać. Aby mieć pełne PM trzeba poprawić DSDT i tylko jak fabryczne tabele są skopane, dopiero włączyć generowanie tabel SSDT z poziomu clovera.

Szukam po internetach i znajduję strzępy informacji odwołujące do innych działów różnego rodzaju forów, gdzie i tak nie znajduję konkretnych przykładów. Gdzieś ktoś wspomina o funkcji "Darwin", ale odsyła w inne miejsce, gdzie tak naprawdę znajduje się jedynie plik z patchem, który w moim przypadku coś psuje lub nie działa. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady, pokroju: "...jak krowie na rowie" lub odesłanie do konkretnych GUIDów, instrukcji itp. Chciałbym doprowadzić mój hac do stanu, gdy będzie głównym systemem do użytku na codzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odeśle Ci do konkretnych poradników „jak krowie na rowie” bo zwyczajnie nie znam. Kiedyś dawno temu analizowałem podobne dsdt z tych asusow tam trzeba było poprawić właśnie nie HPET a metodę OSI aby poprawne moduły funkcji HPET były zwracane. Jak nie ogarniesz HPET to PM nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sekcje _OSI:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>1<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 {
            Store (0x07D0, OSYS)
            If (CondRefOf (\_OSI, Local0))
            {
                If (\_OSI ("Linux"))
                {
                    Store (0x03E8, OSYS)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2001"))
                {
                    Store (0x07D1, OSYS)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2001 SP1"))
                {
                    Store (0x07D1, OSYS)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2001 SP2"))
                {
                    Store (0x07D2, OSYS)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2001.1"))
                {
                    Store (0x07D3, OSYS)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2006"))
                {
                    Store (0x07D6, OSYS)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2009"))
                {
                    Store (0x07D9, OSYS)
                }
            }
        }
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>2<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
         
 {

                If (\_OSI ("Windows 2001"))
                {
                    Store (OSXP, OSFG)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2001 SP1"))
                {
                    Store (OSXP, OSFG)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2001 SP2"))
                {
                    Store (OSXP, OSFG)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2006"))
                {
                    Store (OSVT, OSFG)
                }


                If (\_OSI ("Linux"))
                {
                    Store (OSEG, OSFG)
                }


                If (\_OSI ("Windows 2009"))
                {
                    Store (OSW7, OSFG)
                }


                Return (OSFG)
            }
Sekcje HPET:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>HPET<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
              
Device (HPET)

                {
                    Name (_HID, EisaId ("PNP0103"))
                    Name (_UID, 0x00)
                    Name (BUF0, ResourceTemplate ()
                    {
                        Memory32Fixed (ReadWrite,
                            0xFED00000,         // Address Base
                            0x00000400,         // Address Length
                            )
                    })
                    Method (_STA, 0, NotSerialized)
                    {
                        If (LGreaterEqual (OSYS, 0x07D1))
                        {
                            If (HPAE)
                            {
                                Return (0x0F)
                            }
                        }
                        Else
                        {
                            If (HPAE)
                            {
                                Return (0x0B)
                            }
                        }


                        Return (0x00)
                    }


                    Method (_CRS, 0, Serialized)
                    {
                        If (HPAE)
                        {
                            CreateDWordField (BUF0, 0x04, HPT0)
                            If (LEqual (HPAS, 0x01))
                            {
                                Store (0xFED01000, HPT0)
                            }


                            If (LEqual (HPAS, 0x02))
                            {
                                Store (0xFED02000, HPT0)
                            }


                            If (LEqual (HPAS, 0x03))
                            {
                                Store (0xFED03000, HPT0)
                            }
                        }


                        Return (BUF0)
                    }
                }
 
Szczerze, nie znam się za bardzo na temacie. Jeśli ktoś potrafi to rozgryźć i zasugerować jakie modyfikacje pod PM mam tu popełnić byłoby super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, w zależności co zwraca (podstawiane jest) w OSYS inaczej zachowuje się HPET.

Dodaj do OSI:

                If (\_OSI ("Darwin"))
                {
                    Store (0x07D9, OSYS)
                }

Np zaraz pod wisami do Windows 2009 i powinno rozwiązać temat.

HPET powinien się prawidłowo ładować i nie trzeba będzie patchy w cloverze do niego. Wiele sprzętu może po prostu zacząć też działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem zmiany. Co się udało: system pozbawiony NullCPUPM.kext startuje bez kernel panic. PM nadal nie działa. Nadal wyświetlane są 2 rdzenie/2 wątki zamiast 2/4 i brak turbo boost. Procek pracuje na max 2,3GHz (powinien dobić do 2,9GHz z tubo). Myślę, że teraz to już kwestia ustawienia config.plist. Czy powinienem pozaznaczać jakieś szczegółowe punkty, typu dropOEM=true, C-states, P-states? Próbowałem różnych kombinacji i dostawałem jedynie kernel panic. Czy może powinienem dociągnąć SSDT i je zmodyfokować w jakiś sposób? Dodam, że dodatnie wydropionych SSDT.aml z clovera (po dodaniu "Darwin") do folderu patched powoduje kernel panic, jak w przypadku, gdy brak jest NullCPUPM.kexta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

](*,)

 

Zaczynam walić głową w mur - napisałem już Wam 2 razy w tym wątku, że generowanie tabel SSDT dla tego CPU jest zbędne - powtórzę ostatni raz:

 

Procesory z rodziny Sandy Bridge NIE korzystają z PM zawartego w kernelu (XCPM), a z PM obsługiwanego przez AppleIntelCPUPM. Jak dostajecie KP z AppleIntelCPUPM i musicie stosować NULLCPU - no to wreszcie zacznijcie wyciągać logiczne wnioski i jeśli panikuje AICPM z powodu błędnego HPET w DSDT, to tego DSDT nie naprawicie tabelą SSDT z stanami APSS i ACST wygenerowaną skryptem pike'a, bo zwyczajnie macOS - powtórzę ostatni raz - z niej NIE korzysta! :!:

 

 

W notebookach ASUSa z tego okresu jest BARDZO ważne, wręcz NAJISTOTNIEJSZE prawidłowe poprawienie DSDT. Mają one uzależnione zachowanie DSDT a przez to połowy sprzętu w zależności jaki system rozpozna metoda OSI. Brak rozpoznawania w metodzie OSI powoduje, że połowa, lub więcej sprzętu nie działa prawidłowo.

 

 

Jak odpalić prawidłowo PM dla tego sprzętu:

1. Poprawione DSDT - dodane rozpoznawania Darwin do metod OSI i/lub np OSYS - może być tego więcej, najlepiej cofać się od sekcji HPET i dokładnie analizować.

2. Usunięte wszelkie blokady DSDT - np nullcpu

3. Jak nie działa poprawnie PM na tabelach SSDT zawierające stany PSS i CST z BIOS, to najprościej użyć drop - ale TYLKO tabel SSDT zawierających sekcje PM i poprawienie ich ręcznie (najlepiej) lub włączenie generowanie stanów w cloverze - generowanie PSS i CST działa dobrze w Cloverze i działa dla CPU do Core trzeciej generacji włącznie czyli ivy bridge (Wy macie 2-gą generację).

 

 

Działanie PM sprawdzajcie programem Intel Power Gadget - to jedyny znany mi program który prawidłowo pokazuje stan procesora - podaje pobór prądu, częstotliwość i temperaturę. Paradoksalnie temperatury wcale nie muszą być niższe, niższe mogliście mieć bp np PM był zablokowany i CPU w ogóle się nie wkręcał i wciąż tkwił na podstawowych np 800MHz.

 

 

 

Jak zacząć - linki do bazowych configów dostaliście, lub możecie wziąć config z UniBootX dla Z68 - w nich sekcje dotyczące PM są prawidłowo ustawione i włączone jest generowanie stanów PSS i CST aby PM działał na tych CPU.

 

PS ostatni raz - zapomnijcie o tabelach pike'a dla tego CPU - ssdt a APSS i ACST były potrzebne tylko dla CPU od 4-tej generacji Haswell i wyżej i tylko dla starszych systemów, od jak pamiętam 10.11 (a w 10.12 na pewno) nawet i ich już nie trzeba, bo kernel sam ogarnia temat stanów CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niezbyt mam ostatnio czas na zabawy z moim hackintoshem, jednak aktualizuję, czego dokonałem na dzień dzisiejszy. Działa:

- Touchpad. Osobiście wyłączyłem go z poziomu BIOS ze względu na brak gestów - taka proteza "myszki" jest mi zwyczajnie nie potrzebna.

- USB bez jakichkolwiek kextów, modyfikacji DSDT, czy modów w config.plist.

- WiFi.

- Ethernet.

- Bluetooth.

- Sleep po zamknięciu klapy.

- Dźwięk, jak i minijack działają bezbłędnie (AppleALC).

- PM. Tak, jak 314TeR napisał, najistotniejsze jest dodanie "Darwin" do _OSI. Dodatkowo konieczne jest dodanie fixHPET do config.plist lub ręczna poprawa sekcji HPET w DSDT. SSDT wygenerowane skryptem Pike'a - jest OK. Clover generuje dobre SSDT dotyczące PM. Mimo wszystko korzystam z Pike'owego, gdyż jest to jeden SSDT.aml, a nie 5 różnych z clovera i PM na obu działa identycznie. Wpis w IORegu dotyczący PM jest prawidłowy z prawidłową liczbą stanów procka.

- Monitor podpięty pod HDMI i VGA.

 

A teraz mniej przyjemny temat - nie działa:

- Wskaźnik baterii. Nawet nie próbowałem tego reperować bo zwyczajnie jest mi to nie potrzebne. Laptop ma jakieś >6 lat, bateria też, stąd bateria została wyjęta, a lapek ciągle podpięty pod zasilanie. Taki stan rzeczy mi obecnie odpowiada.

- Sterowanie jasnością w ustawieniach ekranu. Do załatwienia paczem w DSDT.aml. Pacz przeze mnie przetestowany i działa prawidłowo. Jednak nie używam, gdyż bezproblemowo działa sterowanie jasnością spod Fn+F5/F6.

- NAJWAŻNIEJSZE: po licznych próbach z fixami i patchami, shutdown lub sleep skutkuje tym, że wentylatory w Laptopie nadal pracują - komp nie wyłącza się do końca, a po sleepie ekran jest czarny. To ostatni kłopot, jaki chcę rozwiązać. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Załączam najnowszy folder z clovera pod Asusa K73SV.

K73SV_v4.1.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- PM. Tak, jak 314TeR napisał, najistotniejsze jest dodanie "Darwin" do _OSI. Dodatkowo konieczne jest dodanie fixHPET do config.plist lub ręczna poprawa sekcji HPET w DSDT.

Odpowiednie zmodyfikowanie OSI załatwia sprawę i NIE trzeba dodawać FixHPET, które może paradoksalnie uwalać prawidłowe działanie, ponieważ sekcje TMR, RTC i HPET przestają być spójne, więc albo popraw porządnie DSDT, ale je wywal w cholerę i jedź na protezie FixHPET która nie działa zawsze. 

 

SSDT wygenerowane skryptem Pike'a - jest OK. Clover generuje dobre SSDT dotyczące PM. Mimo wszystko korzystam z Pike'owego, gdyż jest to jeden SSDT.aml, a nie 5 różnych z clovera i PM na obu działa identycznie. Wpis w IORegu dotyczący PM jest prawidłowy z prawidłową liczbą stanów procka.

Równie dobrze możesz wygenerować 5 kilogramów ziemniaków, zapisać je w cloverze i macOS na twojej maszynie będzie z nich tak samo korzystał jak z tabeli pike'a. Proszę, otwórz wreszcie umysł i usłysz co się pisze do Ciebie. Ignorując i nie przyswajając istotnych informacji nigdy nie postawisz poprawnie macOS na PC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz wygenerować 5 kilogramów ziemniaków, zapisać je w cloverze i macOS na twojej maszynie będzie z nich tak samo korzystał jak z tabeli pike'a. Proszę, otwórz wreszcie umysł i usłysz co się pisze do Ciebie. Ignorując i nie przyswajając istotnych informacji nigdy nie postawisz poprawnie macOS na PC.

 

 

Bez ssdt.aml z clovera lub ssdt.aml Pike'a system nie startuje, a dostaje KP związany z Power Managementem. Myślę, że 5 kilogramów ziemniaków wywołałoby ten sam efekt - KP. Stąd ssdt.aml JEST w jakiś sposób używane przez system. _OSI w DSDT.aml jest poprawione prawidłowo i nie jest tak, jak mówisz, że magicznie połowa lub więcej sprzętu zaczęła działać. Z fixHPET system działa identycznie, jak bez niego, jednak bez niego nie ma dźwięku.

Stosuję się wyłącznie do twoich porad i zapominam o ssdt.aml Pike'a:

1. DSDT.aml zawiera WYŁĄCZNIE poprawki _OSI wraz ze sprawdzonymi wpisami dotyczącymi "OSYS" itp. (brak jakichkolwiek fixów, typu fixHPET).

2. Efekt: KP związany z Power Managementem.

3. Dodaję SSDT.aml, ale tylko te, które dotyczą PM, generowane z poziomu clovera. Generowanie P-states i C-states uruchomione.

4. Efekt: brak dźwięku i problemy ze sleep i shutdown. Procek wkręca się na częstotliwości >2,3 GHz. Nie działa ethernet, bluetooth, WiFi, klawiatura, touchpad... itd. bez odpowiednich kextów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal clovera, zrób dumpy F2 i F4, a potem spakuj cały EFI i załącz do postu. Zobaczymy czy poprawki do DSDT są OK. Bez poprawnie działającego HPET nie będzie działać komp poprawnie. To jest kluczowa kwestia.

 

Natomiast co do tabely pike'a - ona oprócz wpisów z stanami APSS i ACSS ma parę innych rzeczy potrzebnych do działania prawidłowo macOS. Te dodatki załatwia generowanie stanów z clovera. To właśnie przez te dodatki jakich nie ma normalnie PC wywala Ci się PM, a nie przez brak tabeli SSDT pike'a. Po prostu na podstawie prawidłowych obserwacji wyciągasz złe wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej i inaczej, żeby nie powiedzieć "gorzej".
 
Pierwsza kwestia - rozejrzałem się na szybko w kodzie i HPET, RTC, TMR wg mnie nie potrzebują poprawek. Masz SandyBridge, a od tej platformy Apple przestało przenosić IRQ z TMR i RTC do HPET, więc te sekcje mniej więcej wyglądają i powinny zachowywać się tak jak na macu.
 
 

                Device (HPET)
                {
                    Name (_HID, EisaId ("PNP0103"))
                    Name (_UID, Zero)
                    Name (BUF0, ResourceTemplate ()
                    {
                        Memory32Fixed (ReadWrite,
                            0xFED00000,         // Address Base
                            0x00000400,         // Address Length
                            )
                    })
                    Method (_STA, 0, NotSerialized)
                    {
                        If (LGreaterEqual (OSYS, 0x07D1))
                        {
                            If (HPAE)
                            {
                                Return (0x0F)
                            }
                        }
                        Else
                        {
                            If (HPAE)
                            {
                                Return (0x0B)
                            }
                        }
                        Return (Zero)
                    }

Jak widzisz masz w tej sekcji warunek:
 

If (LGreaterEqual (OSYS, 0x07D1))

W zależności jaką masz wartość w OSYS zwracana jest inna wartość, aczkolwiek "konstrukcja" sekcji jednej i drugiej jest kompatybilna macOS. Wartość OSYS już wiesz gdzie i jak ustawić:
 

                If (_OSI ("Darwin"))
                {
                    Store (0x07D9, OSYS)
                }

 
Natomiast to nie jest jedyne miejsce w kodzie DSDT zależne od wartości OSYS, masz jeszcze metodę GNOT:
 

                Method (GNOT, 2, NotSerialized)
                {
                    If (PDRD ())
                    {
                        Return (One)
                    }

                    Store (Arg0, CEVT)
                    Store (0x03, CSTS)
                    If (LAnd (LEqual (CHPD, Zero), LEqual (Arg1, Zero)))
                    {
                        If (LOr (LGreater (OSYS, 0x07D0), LLess (OSYS, 0x07D6)))
                        {
                            Notify (PCI0, Arg1)
                        }
                        Else
                        {
                            Notify (GFX0, Arg1)
                        }
                    }

                    If (CondRefOf (HNOT))
                    {
                        HNOT (Arg0)
                    }
                    Else
                    {
                        Notify (GFX0, 0x80)
                    }

                    Return (Zero)
                }

A w niej:
 

If (LOr (LGreater (OSYS, 0x07D0), LLess (OSYS, 0x07D6)))

Łapiesz już? Tu akurat ma wpływ na PCI0 lub GFX0 - GFX pewnie dotyczy grafiki, trzeba by dokładnie dalej analizować.
 

Teraz musisz poszukać gdzie jest używana dalej:

                Method (GHDS, 1, NotSerialized)
                {
                    Store (Arg0, TIDX)
                    Return (GNOT (One, Zero))
                }

                Method (GLID, 1, NotSerialized)
                {
                    Store (Arg0, CLID)
                    Return (GNOT (0x02, Zero))
                }

                Method (GDCK, 1, NotSerialized)
                {
                    Store (Arg0, CDCK)
                    Return (GNOT (0x04, Zero))
                }

Jak zaczniesz iść po okruszkach, zobaczysz że połowa DSDT a co za tym idzie połowa sprzętu będzie zachowywać się inaczej w zależności od tego jaką wartość masz w OSYS.

 

Teraz nie tylko musisz dopisać rozpoznawanie Darwina do _OSI, ale też musisz przeanalizować kod i możesz poeksperymentować z różnymi wartościami w OSYS dla Darwin, może 0x07D9 po prostu nie jest prawidłowe.

 

Dlaczego zwracam uwagę na to? - Od poprawnego działania HPET zależy ogólne działanie macOS i czy np wszystkie porty USB, PM etc będzie działał prawidłowo. Ustabilizuj HPET tak aby zawsze był ładowany w systemie a będzie działać macOS przewidywalnie.

 

Łatka FixHPET z Clovera nie będzie u Ciebie działać prawidłowo. Jak widzisz w zależności od tego co masz w OSYS, HPET inaczej się zachowuje. Namieszasz tylko tą łatką w kodzie DSDT i rozwalasz ustawianie innych podzespołów. Wiem, że to jest posypane pieprzem, ale jeśli chcesz naprawdę skutecznie odpalić macOS, to musisz przysiąść i zwyczajnie przeanalizować kod. On jest prosty, a nazwy często sugerują co i do czego jest.

 

Moim zdaniem:

 

1. Poprawka Darwin do _OSI - przetestuj różne wartości.

2. Żadnych patchy do DSDT z covera.

3. Brak tabeli SSDT pike'a.

4. Włączone dropy tabel SSDT od PM w Cloverze.

5. Włączone generowanie tabel SSDT do PM w Cloverze.

 

Musisz wg mnie spełnić WSZYSTKIE 5 warunków, a nie tylko część aby odnieść sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Cześć. Shutdown zadziała po zmodyfikowaniu sekcji _PTS:

https://hamac.pl/topic/1944-notebook-naprawa-shutdown-i-usypiania-po-zamkni%C4%99ciu-klapy/

Osobiście, porzuciłem temat macOSa na moim laptopie. Glitche grafiki (mimo wypróbowania kilku fixów), niestabilna praca, brak sleep, problemy z działaniem po zamknięciu/otwarciu klapy, wątpliwe działanie power managementu... Do satysfakcjonującego mnie działania macOSa wymagana jest zbyt duża ingerencja w DSDT i nie tylko. Niestety, poprawki zasugerowane przez 314TeR są niewystarczające. Przykładowo, bez przeniesienia IRQNoFlags {0} do sekcji HPET nie ma mowy o działaniu audio. Zmiany w DSDT, które usprawniają jedno, często mają negatywny wpływ na coś innego. Po straconych kilkunastu godzinach stwierdziłem, że nie ma sensu dalsza "zabawa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.