Skocz do zawartości

Prawidłowa konfiguracja pod iMac i inne SMBIOSy z iGPU+dGPU


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz prawidłową na stronie manuala shikki, dla 10.12/10.13: https://applelife.ru/threads/shiki-patcher-polzovatelskogo-urovnja.1349123/page-26#post-647746

Manual: https://github.com/vit9696/Shiki/blob/master/Manual/FAQ.en.md

 

EDIT:

@Bartesss na szybko sprawdziłem jeszcze poprzedni config.plist i nie znalazłem w zasadzie błędów, zastanawia mnie tylko dlaczego wyłączasz FSInject skoro jest odpowiedzialny za wstrzykiwanie kextów z Clovera. Trzymasz drivery w SLE albo LE ?

 

Ponadto masz możliwość sprawdzenia innej karty ? Może GTX 7xx mają problem z metalem, czy jak wyłączysz całkowicie integrę problemów nie ma ?

 

Daj mi jeszcze dumpy DSDT, może tabele wyglądają inaczej dlatego nie działają patche z Clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oswaldini mógłbyś podesłać na 100% działającą wersję VDADecoderChecker i pokazującą czy rzeczywiście dekodowanie działa na HighSierra, bo te co mam to każda pokazuje co innego na jednej niby działa na innej nie.

Druga sprawa po dodaniu do configu  ig-platform-id na 0x04120004 tak jak pisałem wcześnie zegary grafiki stoją na maxa 1.2Ghz a jak usunę z config ig-platform-id to wszystko działa tak jak z tym parametrem poza tym że hd4600 pojawia się w preferencjach grafika/monitory i zegary zbija wtedy prawidłowo.

https://www.dropbox.com/s/he9nlu36ymtpm7m/1.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/huzpyzk68mo47nr/2.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci wyżej link w odpowiedzi na posta o to samo pytanie.

Dumpów Ci już nie dam bo komputery nie są już u mnie.

Pisałem też, że nie wiem jak zachowują się zegary iGPU, może tak faktycznie wtedy ona działa, może coś jest w tle - nie odpowiem Ci na to, powiem Ci tylko tyle, że integra nie może być widziana w systemie jeśli nie masz do niej podpiętych monitorów. 

 

Skoro jeden VDADecoderChecker wypluwa Ci dobry wynik, a drugi niepoprawny to chyba widać, że wszystko wskazuje na skrypt. Są dwie wersje na 10.11 i 10.12/10.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wielkie dzięki. Zrobione! Istotnie intel "zniknął" z raportu systemowego, a YT zaczął działać. Czy jest jakiś sposób na weryfikację czy wszystko działa OK, czy też trzeba czekać na zwiechę Finala?

Czy podobne czynności wykonać na Sierra 12.6 ? Tam żadnych zwiech nie ma, ale obraz mi lekko przycina podczas pracy, no i nie będę musiał pamiętać  o wyłączaniu iGPU w biosie podczas zmian systemu.

 

Sprawdziłem VDADecoderChecker i :

GVA info: Successfully connected to the Intel plugin, offline Gen75 [/size]

Hardware acceleration is fully supported

Mógłbyś zerknąć w intel power gadget na częstotliwość igpu bo u mnie po dodaniu ig-platform-id częstotliwosc igpu stoi cały czas na maxa tzn. 1.2ghz. Normalnie bez tego parametru częstotliwość spada do 0,2ghz gdy jest w stanie bezczynnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że u Ciebie też cały czas igpu chodzi ma maxa. Zwróć uwagę na jasno zielony wykres częstotliwości GT, bez obciążenia powinna chyba schodzić niżej, moim zdaniem tak nie powinno być, mam tak samo niestety.

Jeszcze nie pochylałem się nad niedogodnościami, na razie ekscytuję się faktem, że praca idzie mi jak marzenie - żadnych zacięć, zwiech czy przycinania w FCPX. Sprawdzę jeszcze jutro na systemie bez obciążenia. Dziś już nie mam siły się bawić, po 10 godzinach pracy nawet wykresu nie umiałem zinterpretować :)

 

Dobra sprawdziłem... rzeczywiście bez 0x04120004 grafa jest na 0.20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka - możesz zrobić to samo pomijając Clovera i przygotować sobie DSDT/SSDT z injekcją odpowiedniego DevID dla grafiki.

 

Jedyne wg mnie co można zrobić to wstrzyknąć odpowiednie DevID dla grafiki bez wyjść we framebufferze. Trzeba poszukać innych DevID dla danej integry i sprawdzić, Clover wstrzykuje prawidłowo. Niestety dla HD4600 chyba jest tylko jeden DevID bez wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.