Skocz do zawartości

EP31-DS3L v1 - jaki MacOS na tym pójdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu szukam najwyższą możliwą wersję MacOS'a na mój sprzęt:

 

1. Płyta główna - Gigabyte GA-EP31-DS3L v1
2. Procesor - intel e4700, obsługuje instrukcje SSE2, SSE3
3. Mostek południowy - Intel ICH7
4. dodatkowy kontroler napędów - brak
5. Karta graficzna 9600GT
6. Kodek audio - Realtek ALC888
7. Karta sieciowa - Realtek RTL8168B/8111B
8. karta wifi - brak
9. IDE, dysk 60GB: master, nagrywarka DVD: slave
10. klawiatura/mysz podłączone przez USB
 
Na razie udało mi się zainstalować MacOS 10.6.8 według poradnika na tej stronie autorstwa "Witucha0"
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w Google - Jak twój procesor obsługuje instrukcje sse 4.1 to można instalować najnowszą High Sierrę jak nie to El Capitan. Ogólnie system będzie działa bez probemów należy tylko. Właściwie skonfigurować clover, wgrać dodatkowo sterowniki czyli kexty. Ogólnie mam podobny dość stary sprzęt podobny - patrz mój podpis stopka i działa hackintosh ok w miarę z dyskiem SSD. Używałeś z 10.6. Bootloader chamelon/enoch czy clover?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie 10.11 to max dla tego sprzętu - po zmianie CPU wspierającego SSE4.1 i ustawieniu identyfikacji iMac10.x można walczyć z nowszymi systemami, a tak to max 10.11 i najlepiej z identyfikacją MacPro3,1.

 

Pod ta płytę potrzebne jest poprawienie DSDT, albo dodanie na czas instalacji i poprawek nullcpu aby zablokował KP z AICPM. Po zainstalowaniu trzeba zrobić dump tabel DSDT, poprawić je - jest wiele poradników gotowców na sieci i cieszyć się stabilnym macOS.

 

To co musisz co najmniej poprawić w DSDT jest opisane tu:

http://hamac.pl/topic/1408-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2-podstawowe-modyfikacje-dsdt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.6.x Snow leopard jest uważany za najbardziej udaną wersję Mac OS X. Niektóre aktualne wersje aplikacji nie są wspierane dla snow dlatego lepszym wyborem pod tym względem jest El capitan 10.11 Za to snow ma mniejsze wymagania i ładnie śmiga, zreszta El Capitan też bardzo niewiele inaczej.

 

Widzę używasz chameleona, którego wersja później nie była rozwijana a prace tego bootladera są teraz ulepszane pod nazwa enoch dlatego zalecam pobrać najnowsza wersję dla instalacji El Capitan.

 

http://www.insanelymac.com/forum/files/file/71-enoch/

 

A tak naprawdę polecam kiedyś w przyszłości użyć clovera jest najlepszy dla hackintosha, ma dużo więcej możliwości niż enoch i ale trudniej go skonfigurować na początku w porównaniu do enoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, a mianowicie najpierw próbowałem z cloverem, lecz zatrzymałem się na edycji pliku DSDT w którym nie było nic z HPET. Potem spróbowałem z Enoch, odpalam snow leopard, odpalam instalkę enoch'a, końcówka instalacji i pojawia się "Instalacja nie powiodła się.". Ma ktoś jakiś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snow Leopardowi należy dać odejść na emeryturę. Brutalna prawda jest taka, że Apple wydaje aktualizacje tylko do 2 systemów wstecz. Czyli jak teraz aktualnie jest 10.13, to aktualizacje bezpieczeństwa dostanie tylko 10.12 i 10.11, ale już 10.10 jest już porzucony. Więc wszystkie dziury jak np Meltdown, Spectre, od WIFI WPA2, czy bluez już w systemach do 10.10 włącznie nigdy nie zostaną załatane.

 

@KPXDI - być może musisz zrobić aktualizację BIOS i/lub dodatkowo poszukać opcji w BIOS - High Precision Timer (od tej nazwy pochodzi skrót HPET) i go włączyć/przestawić na tryb 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.