Skocz do zawartości

Jaka płyta głowna po i5 8600k


Soker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, też mam PRIME Z370-A, polecam - co prawda skłaniałem się do MSI, ale przekonały mnie posty tutaj na forum, żeby jednak zostać przy Asusie. Jest OK, czasami trzeba tylko skonfigurować RAM (wpisy do config.plist). Lan, dzwięk, etc. wszystko działa od kopa używając poradnika z naszego forum. Co ciekawe, działa mi też 4K w 60Hz na zintegrowanej w i7 8700K grafice (przez DisplayPort). 

 

NVRAMu jeszcze nie uruchomiłem, @oswaldini, czy trzeba mieć zmodyfikowany BIOS?

Pozdrawiam i polecam, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie przejrzałem ofertę prostych płyt ASUSa i wygląda najsensowniej Asus PRIME Z370-A - co ciekawe jako jedyna ma złącze do ewentualnej karty Thunderbolt.

 

@KrzysiekT - NVRAM do ruszenia natywnie, najlepiej na najnowszym cloverze. Aktualna najnowsza kompilacja u nas na forum:

 

Generalnie powinieneś uzyskać zapis do nvram na nowym AptioFix3 lub najnowszym AptioMemoryFix niedawno napisanym przez vit9696 - ten ostatni ponoć jest najlepszy. Pamiętaj że na razu używaj na raz TYLKO JEDNEGO sterownika aptiofix/aptiomemoryfix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla przyszłych pokoleń, wszystko co musicie wiedzieć jest tutaj: KLIK

 

Fajne zestawienie, a jak filtrować? Opis jest, ale u mnie ani na FF ani na Chrome nie pokazuje toolbara.

 

BTW - sprawdźcie sobie jak bardzo "haczy" przewijanie na Chrome, a jak działa płynnie na nowym Firefox Quantum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz działa. Jeśli dane są prawidłowe, to np flash back jest TYLKO na płytach ASUSa z serii ROG... :evil:

 

Trochę kicha, bo jak np trzeba będzie w przyszłości wgrać zmodyfikowany BIOS to będzie kicha... a jak nie daj boże zrobią flash w postaci SOI8 to całkowita kicha, bo tylko dobry programator i klips pomoże:

 

post-1-0-26079400-1517611024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, też mam PRIME Z370-A, polecam - co prawda skłaniałem się do MSI, ale przekonały mnie posty tutaj na forum, żeby jednak zostać przy Asusie. Jest OK, czasami trzeba tylko skonfigurować RAM (wpisy do config.plist). Lan, dzwięk, etc. wszystko działa od kopa używając poradnika z naszego forum. Co ciekawe, działa mi też 4K w 60Hz na zintegrowanej w i7 8700K grafice (przez DisplayPort). 

Hej,

 

Jak wygląda sprawa z portami USB na tej płycie? Czy USB 3.1 działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.