Skocz do zawartości

Clover instalacja High Sierry na Asus UX410UA - problem z wymazywaniem partycji


Pulek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem. Instaluje Clovera najnowszą wersję na pendrive - czysty bez dodatkowych kextów dsdt itd - tylko tak mi przechodzi do instalacji.

Nie działa mi klawiatura i mysz. Podłączam klawiaturę i myszkę bezprzewodową i przechodzę do procesu instalacji.

W tym lapku Asus UX410UA mam:
i3 7100
dwa dyski - SSD180gb m2
Sata 1000gb
8gb ddr4
Intel 620

Przy instalacji jak wchodzę w narzędzie dyskowe i chcę sformatować cały dysk 1000GB lub zrobić partycje to wyskakuje komunikat o błędzie, że nie ma miejsca itd.
Na dysku SSD mam Windowsa 10. Nawet wyciągałem dysk SSD fizycznie i próbowałem na samym dysku Sata 1TB to robić ale też to samo.

Nie mogę sformatować partycji na kronikowaną aby przejść do procesu instalacji.
Znalazłem w necie Clovera pod UX430UA to jest niemal identyczny sprzęt ale wtedy mam znak STOPU jak chcę uruchomić instalację.

Już się zastanawiam czy nie lepiej kupić Maca 12 i postawić tam Windows 10 dodatkowo.
Choć nie ukrywam, że ten asus ma piękny matowy ekran 14" w rozmiarze obudowy 13,3" jest aluminiowy 1,3kg no super mobilny sprzęt.

 

Jedyny pomysł jaki przyszedł do głowy to podłączyć dysk do obudowy zewnętrznej i pod Maca na USB i tam sformatować partycję.

Macie jakieś sugestie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zadziałało :)

Ale niestety nie mogę uruchomić sierry długo ładuje na jabłku i potem restart. Mam Clovera pod UX430UA ale mam potem przekreślone kółko, nawet jabłko się nie pokazuje. Czy muszę patchować DSDT aby uruchomić sierrę?
Na tym Config.plist mam przekreślone kółko.

config.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo generalnie restart przy przechodzeniu z trybu tekstowego (jabłuszko) w graficzny (desktop), w 99% związane jest z obsługą grafiki. Jedną z przyczyn jest VT-d, a te w 99% wypadków nie da rady wyłączyć niezależnie od VT-x i trzeba ubijać całą wirtualizację. Możesz jeszcze dodać dart=0 do bootargsów.

 

Jak to nie pomoże, to spróbuj np z nv_disable=1 - wyłączy stery od nvidii - jak system wstanie - to będzie wskazywać, musisz ubić nvidię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mam dodać
<string>kext-dev-mode=1 dart=0 darkwake=0 nv_disable=1 -disablegfxfirmware -lilubeta -igfxbeta -alcdhost</string>

pod liniami:

<key>Boot</key>
<dict>
<key>Arguments</key>
 
 
Czyli
by to wyglądało tak:

<key>Boot</key>
<dict>
<key>#Arguments</key>
<string>kext-dev-mode=1 dart=0 darkwake=0 nv_disable=1 -disablegfxfirmware -lilubeta -igfxbeta -alcdhost</string>
<string>slide=0 darkwake=0</string>
<key>#DefaultLoader</key>
 
 
LUB TAK:
 
<key>Boot</key>
<dict>
<key>#Arguments</key>
<string>dart=0 nv_disable=1</string>
<string>slide=0 darkwake=0</string>
<key>#DefaultLoader</key>
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem pod osx clover configurator. Próbowałem z dart=0 i nic restart, próbowałem z dart=0 i nvidia disable i też sie system nie uruchomił. Przez jakieś 5min się ładuje i restartuje komputer :(

 

Edit:

Uruchomilem Cloverem Unibootx w trybie verbose -v i tak jak na zalaczonym zdjeciu tak mi caly czas w kolko robi. Problem z odaleniem grafiki mam.

Jak to rozwiązać?

post-2819-0-62492100-1516821774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielogodzinnych bojach udało mi się zainstalować zamiast High Sierry - Sierrę. Wszystko działa poza:
WIFI: muszę kupić inną kartę - Broadcom BCM94352Z
Touchpad -próbowałem najnowszego kextu VooDooI2C v2.0.1 i niestety to nie to.
Ściemnianie ekranu działa i klawisz FN, ale nie działa podświetlanie klawiatury.
Najbardziej zależy mi na touchpadzie :) będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale nie za bardzo to kumam :(

Inni odsyłają mnie do https://voodooi2c.github.io/#Installation/Installation

Niby musze spatchować DSDT ale nie wiem jak. Nie wiem jakim programem.

 

Mam jeszcze pytanie czy jak instaluje kexty do S/L/E a używam clovera z Pendrive to będzie to działać?


Spatchowałem DSDT i niestety nic mi to nie pomogło. Kexty instalowałem na S/L/E + na pendrive w folderze kext/others

Co zrobić aby ELAN1200 działał? :(

Edytowane przez Pulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.