Skocz do zawartości

gIOScreenLockState 3 - odpalenie GTX 560


exe909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Set

I7 4790k

GTX 560

Z97 PRO GAMER

Config z naszego forum

 

Zainstalowałem high sierre bez żadnych problemów z wyjętą kartą graficzną. Działa dźwięk internet itd. Problem pojawił się gdy chciałem podłączyć karte graficzną. Wyskakuje błąd gIOScreenLockState 3. Czytałem coś na zagranicznych forach ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Spotkał się ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za maaało żeby ruszyło...

 

Tu masz temat: http://hamac.pl/topic/14928-prawidłowa-konfiguracja-pod-imac-i-inne-smbiosy-z-igpudgpu/

 

Postępuj tak samo i Ci zadziała, mi ruszyło z Kopyta, właśnie robiłem u siebie na 4790 i Gtx 760

 

Miłego: GVA info: Successfully connected to the Intel plugin, offline Gen75 

Hardware acceleration is fully supported

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety, nawet instalator High Sierra nie startuje, używam oczywiście forumowego bootloadera z presetami pod SandyBridge.

 

Komputer i7 2600k, P8Z68 Deluxe, GTX285 (ale nie Mac edition, zwykły Asus), śwetnie chodzi na 10.10 Yosemite, próbowałem dziś podnieść wersję do 10.13 High Sierra, cały dzień zabaw spełzł na niczym ;)

 

Przepinałem nawet gotowy SSD z zainstalowanym i działającym 10.13 (tyle, że tamten dysk mam w komputerze z i7 8700k), i podczas ładowania systemu zawieszają się Nvidia Web Drivery - wiatraki startują na 100% prędkości i bootloader wisi.

 

Przypuszczam więc, że grafa jest już po prostu niekompatybilna z Metal 2 itd. 

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_200_series

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Zainstalowałem 10.12 Sierra przez nv_disable=1, potem próbowałem pchnąć temat za pomocą Nvidia Web Driverów, ale tutaj również poległem.

 

Na tą chwilę instaluję 10.11 El Capitan, instalacja ruszyła bez żadnego problemu z Nv Inject na true. Wychodzi więc na to, że do GTX285 ostatnim bezproblemowym systemem jest 10.11 El Capitan. 

 

Jeżeli chciałbym być "up to date", czeka mnie niestety wymiana karty graficznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

MAGICZNIE ZADZIAŁAŁO !

Domyślnie miałem: dart=0 nv_disable=1 
Po zmianie na samo: dart=0

DZIAŁA PRZEPIĘKNIE!!!
 

btw: 

- moja karta: NVIDIA GTX1050

- sterowniki domyślnie zainstalowane z https://github.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update
- mac OSX high sierra 10.13.1

image.png.34ab210ae85bfeff2133d3f47954d688.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.