Skocz do zawartości

Aktualizacja High Sierra do 10.13.3


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie same AMD :) interesuje mnie głównie, czy znów jakieś zmiany w sterownikach były czy już dali spokój. Oswaldini pisał, przy okazji premiery10.13.2, że skopali sterowniki AMD, więc chciałbym wiedzieć jak z wersją 13.3?  Czy APFS.efi znów trzeba podmieniać? Dotychczas nie było u mnie z tym problemu, bo na Sierra pobierałem całe 5GB uaktualnienia do folderu App i wyciągałem APFS. Teraz mam HS i update realizuje się inaczej. Wiesz może skąd pobrać najnowszy APFS.efi w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Gdybym to ja wiedział... podzieliłbym się tą wiedzą z wszystkimi. Na innych forach to też gorący temat. Ja jednak nie czuję się na siłach aby udzielać informacji innym, chętniej ich słucham. A napisałem o cloverze, ponieważ kilka eksperymentów, które przeprowadziłem na "żywych ciałach moich komputerów" wskazuje na ten właśnie trop. Faktem jest, że miałem lagi a teraz ich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.13.3 i nowe drivery nvidii laguja mi niemilosiernie.

Na szybko ustawienia: Smbios 17,1, lilu i nvidia fix, gtx 750ti, uzywam tylko AptioMemoryFix - nie uzywam zadnej wersji OsxAptioFixDrv

 

Nie mialem czasu przetestowac innych ustawien.

 

Spróbuj spatchować sterowniki tym narzędziem:

 

Nvidia Payload Packager: http://www.insanelymac.com/forum/topic/324195-nvidia-web-driver-updates-for-macos-high-sierra-update-01252018/page-39?do=findComment&comment=2525300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ale absurd... Po tej aktualizacji coś dziwnego stało się z wpisywaniem we wszelkie pola typu input: klikam, chce normalnie coś wpisać, a pierwsza litera stawia się ok ale zaraz po niej kursor przeskakuje na lewo (przed wpisaną pierwszą literę). Wiem, że opisowo to brzmi dziwnie, przykład: chce napisać "Apple", klikam, wpisuje i mam: "ppleA". Zaraz mnie krew od tego zaleje, ktoś wie o co komon z tym?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ale absurd... Po tej aktualizacji coś dziwnego stało się z wpisywaniem we wszelkie pola typu input: klikam, chce normalnie coś wpisać, a pierwsza litera stawia się ok ale zaraz po niej kursor przeskakuje na lewo (przed wpisaną pierwszą literę). Wiem, że opisowo to brzmi dziwnie, przykład: chce napisać "Apple", klikam, wpisuje i mam: "ppleA". Zaraz mnie krew od tego zaleje, ktoś wie o co komon z tym?!?

 

Firefox?

 

Restart i przejdzie - już widywałem takie akcje i bynajmniej nie jest to związane z 10.13.3 a ogólne coś w macOS lub FF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Chrome i apki typu Slack (ale one też bazują na jakiś przeglądarkowych silnikach). Ale masz rację: nieśmiertelny restart i wróciło do normy :o

 

Żeby było na temat dodam tylko, że aktualizacja przebiegła niemal bez problemów. "Niemal" bo na ostatnim etapie kiedyś już po restartach uruchamia się docelowy system i jest ekran z animacją, że "trwa konfigurowanie" to ekran zrobił się czarny, tylko wskaźnik myszki był widoczny i tyle. Poczekałem 10 minut, bez zmian, trochę strach, restart... i na szczęście odpalił już bez problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zainstalowalem .106 zmieniajac NVDARequiredOS na 17D47 - dziala, poczekam na kolejne drivery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.