Skocz do zawartości

Aktualizacja High Sierra do 10.13.3


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpakujcie nowe Shiki 2.2.3 i sprawdźcie inne parametry: https://github.com/vit9696/Shiki/blob/master/Shiki/kern_start.cpp#L18

 

 

 

AddExecutableWhitelist = 8,   // Disable hardware-accelerated FairPlay support in iTunes to fix crashes in 10.13.   // While this breaks streaming, it is currently the only way to workaround iTunes crashes in 10.13   // when one has IGPU installed.   // This is the only bit that is enabled automatically on 10.13~10.13.3 if shikigva is *NOT* passed   // via boot-args. Apple fixed this bug as of 10.13.4 Developer Beta 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok wina chyba była po stronie aktualizacji do najnowszej wersji clovera na unibootx, przygotowałem świeżego pena i udało się wszystko poinstalować ale

 

wróciły problemy z zamykaniem systemu, nie zawsze chce się zamknąć 

 

jak już się uda go wyłączyć to rano przy starcie wywala bios, czarny ekran i ciągły restart nic nie można zrobić dopiero reset biosu pomaga

 

i teraz nie wiem czy to przypadłość tej płyty którą mam w stopce czy można na to jakoś zaradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio płytę "w rękach" ASUS Z170 Pro Gaming i nie miałem z nią jakiś dziwnych niespodzianek. BIOS jaki masz?

 

trzymam się v2003 bo później z nvram chyba jest problem 

 

zauważyłem też że po dłuższej pracy z finderem klikając prawym na jakimś pliku robi zwieche, boing sie toczy i toczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariodj NVRAM działa już na nowszych BIOSach z uwagi na nowe drivery EFI, problem był przy starszej wersji Clovera.

Potwierdzam to co mówi 314TeR, nowsze BIOSy bardzo dużo poprawiają pod kątem stabilności RAMu zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z RAMem w 4-rech kościach lub z prędkościami powyżej 2400MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo miło słyszeć, wyciągam zatem kosteczkę ze starym biosem na backup i wrzucam drugą do aktualizacji. Niestety na tej płycie nie da się cofnąć biosu.

 

updejt

 

bios 3501 na pokładzie ale sterowników nvidii nie chce uruchomić

 

updejt 2

 

pogmerałem przy smbios i generowaniu custom uuid i poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na instalacje uaktualnienia 10.13.3.

Klikam uaktualnij w AppStore. Ściąga się aktualizacja, klikam uruchom ponownie wszystko idzie pomyślnie, system się uruchamia ponownie i ....... system pozostaje nieuaktualniony i pokazuje mi wersję 10.13.2 a w AppStore nadal dostępna jest aktualizacja do zainstalowania .....

 

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ja u mnie ???

 

Dodam że trzykrotnie sprawdzałem i za każdym razem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVRAM działa Ci prawidłowo?

 

Jak nie to po restarcie musisz ręcznie wybrać "Install macOS from..." a nie "Boot macOS from...".

 

Nie mniej przed aktualizacją upewnij się, że masz aktualne:

Clover, kexty a w szczególności lilu i AppleHDA.

U mnie nvram działa i po restarcie aktualizacja nie startuje sama tylko ręcznie muszę wybrać InstallMacOS.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia, czy jest nvram czy nie, podczas instalacji trzeba mieć oczy otwarte i decydować z którego dysku system ma startować. Zawsze. To chyba oczywiste? I zawsze tak było, tyle że instalacja HighSierra wymaga trzech restartów a Sierra potrzebowała jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo zacząłem się zastanawiać czy może jednak nvram nie działa prawidłowo skoro 314TeR twierdzi że po restarcie instalka powinna sama ruszyć. Bo np. włączoną opcję find my mac i web driver w panelu nvidii trzyma po restarcie, jak nvram nie działał to nie trzymał a nie zapamiętuje ostatniego dysku z którego był uruchamiany w menu clovera a chyba powinien jeśli nvram działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak macie ustawiony boot w cloverze.

 

Natomiast z tego co pamiętam to przy instalacji powinien clover sam wybierać właściwy nośnik aby instalacja poszła sama dalej... ale... no właśnie powinien działać NVRAM... Jeśli jednak nie działa automatyczny wybór jak należy, być może jest jakiś błąd w cloverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.