Jump to content
Najrad

Aktualizacja High Sierra do 10.13.3

Recommended Posts

Wreszcie wersja macOS kompatybilna z iMac Pro.

Driverów nvidii na razie nie ma, nie udało mi się też "namacać" pakietu jak ostatnio. Pewnie jutro pojawią się. Więc jak zwykle chwilkę lepiej poczekaj z aktualizacją - dzień/dwa.

U mnie same AMD :) interesuje mnie głównie, czy znów jakieś zmiany w sterownikach były czy już dali spokój. Oswaldini pisał, przy okazji premiery10.13.2, że skopali sterowniki AMD, więc chciałbym wiedzieć jak z wersją 13.3?  Czy APFS.efi znów trzeba podmieniać? Dotychczas nie było u mnie z tym problemu, bo na Sierra pobierałem całe 5GB uaktualnienia do folderu App i wyciągałem APFS. Teraz mam HS i update realizuje się inaczej. Wiesz może skąd pobrać najnowszy APFS.efi w takim przypadku?

Apple skopało zarządzanie wentylami w 10.13.2 ale w przypadku kart Vega (testowałem Frontiere). Wydajność natomiast była wyższa niż w 10.13.1.

Co do 10.13.3 to APFS powinien siąść z 10.13.2, a podmienisz po aktualizacji.

Nie ma potrzeby podmieniać apfs.efi. Prawdopodobnie nie uległ zmianie.

@314TeR - co jest z tym linkiem? Nie robi...

Widać coś nvidia zmieniła po moim wpisie - link poprawiłem, ważne że już działa i stery są.

Ha! Gdybym to ja wiedział... podzieliłbym się tą wiedzą z wszystkimi. Na innych forach to też gorący temat. Ja jednak nie czuję się na siłach aby udzielać informacji innym, chętniej ich słucham. A napisałem o cloverze, ponieważ kilka eksperymentów, które przeprowadziłem na "żywych ciałach moich komputerów" wskazuje na ten właśnie trop. Faktem jest, że miałem lagi a teraz ich nie mam.

10.13.3 i nowe drivery nvidii laguja mi niemilosiernie.

Na szybko ustawienia: Smbios 17,1, lilu i nvidia fix, gtx 750ti, uzywam tylko AptioMemoryFix - nie uzywam zadnej wersji OsxAptioFixDrv

Nie mialem czasu przetestowac innych ustawien.

10.13.3 i nowe drivery nvidii laguja mi niemilosiernie.

Na szybko ustawienia: Smbios 17,1, lilu i nvidia fix, gtx 750ti, uzywam tylko AptioMemoryFix - nie uzywam zadnej wersji OsxAptioFixDrv

Nie mialem czasu przetestowac innych ustawien.

Spróbuj spatchować sterowniki tym narzędziem:

Nvidia Payload Packager: http://www.insanelymac.com/forum/topic/324195-nvidia-web-driver-updates-for-macos-high-sierra-update-01252018/page-39?do=findComment&comment=2525300

Aaaa ale absurd... Po tej aktualizacji coś dziwnego stało się z wpisywaniem we wszelkie pola typu input: klikam, chce normalnie coś wpisać, a pierwsza litera stawia się ok ale zaraz po niej kursor przeskakuje na lewo (przed wpisaną pierwszą literę). Wiem, że opisowo to brzmi dziwnie, przykład: chce napisać "Apple", klikam, wpisuje i mam: "ppleA". Zaraz mnie krew od tego zaleje, ktoś wie o co komon z tym?!?

Aaaa ale absurd... Po tej aktualizacji coś dziwnego stało się z wpisywaniem we wszelkie pola typu input: klikam, chce normalnie coś wpisać, a pierwsza litera stawia się ok ale zaraz po niej kursor przeskakuje na lewo (przed wpisaną pierwszą literę). Wiem, że opisowo to brzmi dziwnie, przykład: chce napisać "Apple", klikam, wpisuje i mam: "ppleA". Zaraz mnie krew od tego zaleje, ktoś wie o co komon z tym?!?

Firefox?

Restart i przejdzie - już widywałem takie akcje i bynajmniej nie jest to związane z 10.13.3 a ogólne coś w macOS lub FF.

Nie, Chrome i apki typu Slack (ale one też bazują na jakiś przeglądarkowych silnikach). Ale masz rację: nieśmiertelny restart i wróciło do normy :o

Żeby było na temat dodam tylko, że aktualizacja przebiegła niemal bez problemów. "Niemal" bo na ostatnim etapie kiedyś już po restartach uruchamia się docelowy system i jest ekran z animacją, że "trwa konfigurowanie" to ekran zrobił się czarny, tylko wskaźnik myszki był widoczny i tyle. Poczekałem 10 minut, bez zmian, trochę strach, restart... i na szczęście odpalił już bez problemów ;)