Skocz do zawartości

Idealny hackintosh o specyfikacji iMac Pro na ASUS WS X299 Pro


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ha :) Działa HotPlug i usypiania z zapiętą kartą TB 

DefinitionBlock ("", "SSDT", 1, "ASUS", "TB3", 0x00003000)
{
    External (_SB_.PCI0.RP17, DeviceObj)    // (from opcode)
    External (_SB_.PCI0.RP17.PXSX, DeviceObj)    // (from opcode)
    External (PXSX, DeviceObj)    // (from opcode)
    External (SLT5, DeviceObj)    // (from opcode)

    Scope (\_SB.PCI0.RP17)
    {
        Scope (PXSX)
        {
            Name (_STA, Zero)  // _STA: Status
        }

        Device (UPSB)
        {
            Name (_ADR, Zero)  // _ADR: Address
            Method (_DSM, 4, NotSerialized)  // _DSM: Device-Specific Method
            {
                If (LNot (Arg2))
                {
                    Return (Buffer (One)
                    {
                         0x03                                           
                    })
                }

                Return (Package (0x02)
                {
                    "PCI-Thunderbolt", 
                    One
                })
            }

            Name (_RMV, One)  // _RMV: Removal Status
            Device (DSB0)
            {
                Name (_ADR, Zero)  // _ADR: Address
                Method (_DSM, 4, NotSerialized)  // _DSM: Device-Specific Method
                {
                    If (LNot (Arg2))
                    {
                        Return (Buffer (One)
                        {
                             0x03                                           
                        })
                    }

                    Return (Package (0x02)
                    {
                        "PCIHotplugCapable", 
                        One
                    })
                }

                Device (NHI0)
                {
                    Name (_ADR, Zero)  // _ADR: Address
                    Method (_DSM, 4, NotSerialized)  // _DSM: Device-Specific Method
                    {
                        If (LNot (Arg2))
                        {
                            Return (Buffer (One)
                            {
                                 0x03                                           
                            })
                        }

                        Return (Package (0x02)
                        {
                            "power-save", 
                            Zero
                        })
                    }
                }
            }

            Device (DSB1)
            {
                Name (_ADR, 0x00010000)  // _ADR: Address
            }

            Device (DSB2)
            {
                Name (_ADR, 0x00020000)  // _ADR: Address
            }

            Device (DSB3)
            {
                Name (_ADR, 0x00030000)  // _ADR: Address
            }

            Device (DSB4)
            {
                Name (_ADR, 0x00040000)  // _ADR: Address
            }
        }
    }
}

Jednak w ssdt tkwił problem. 

Rozwiązanie dziś znalazło się tu http://www.insanelymac.com/forum/topic/323540-thunderbolt-drivers/?do=findComment&comment=2599598

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko już gada jak powinno. Powiedz mi jeszcze jedną sprawe apropo usypiania. Żeby mi nie wybudzało automatycznie kompa muszę używać metody RehabMana na zarządzanie energią w portach usb. Aczkolwiek przez jakiś czas wszystko mi działało bez żadnych kombinacji. Wiesz może gdzie może być problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zaobserwowałem tego wybudzania. Kiedyś 2 doby trzymałem go bez restartu i testowałem spleep i stabilność poprawki do TSC. Poza pluciami portami USB nic nie zauważyłem związanego z USB.

 

Ja na moim i7-4790K i Z97 aby usypianie działało OK, musiałem wyłączyć power nap, oraz budzenie od strony ethernetu.
http://hamac.pl/topic/14462-sierra-na-asus-maximus-viii-samoczynne-wybudzanie-z-sleep/?hl=%2Bethernet+%2Bsleep&do=findComment&comment=130734
15 dni i dłużej bez restartu ani jakiejkolwiek zwałki...

 

Niestety podejrzewam, że już to przeszłość, bo po ostatnich poprawkach do spectre/meltdown obserwuję losowe "pady" systemu, a wiem, że zostawiałem go w sleep.

 


Uświadomię Cię jeszcze o jednym problemie - na pokładzie masz Realtek® S1220A - i teraz ciekawostka ALC S1220A to NIE jest ALC1220 występujące na innych płytach. Layout 7 od mirone z którego korzystasz ma błędnie ustawione poziomy wejść mikrofonowych (jest o wiele za cicho), przydało by się lekko +30dB.

 

Postaram się na dniach usiąść nad tym i zrobić nowy poprawiony Layout pod ten konkretny układ, tak aby poziomy mikrofonów były prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to moje taki zboczenie, naprodukowałem się w życiu rozwiązań do odpalenia audio:

http://hamac.pl/topic/3474-applehda-i-alc8828888891200-by-314ter/

http://hamac.pl/topic/10139-uniwersalne-legacy-applehda-dla-alc882-883-888-1200-892-1150-dla-yosemite-1010-el-capitan-1011/

Więc poprawienie tego S1220A nie powinno być dla mnie jakimś problemem.

 

Potrzebował bym tylko testera, bo niestety na razie straciłem dostęp do WS X299 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba mu delikatnie pomóc przez proste SSDT lub wpis Arbitrary. Ale działa HotSwap. Windows raczej tylko jest potrzebny do aktualizacji Firmware, nie jest potrzebny żeby uaktywnić TB. Wydaje mi się, że powinno to działać nie tylko na x299. 

	<dict>
				<key>Comment</key>
				<string>PCI THUNDERBOLT 1578 device id</string>
				<key>CustomProperties</key>
				<array>
					<dict>
						<key>Disabled</key>
						<false/>
						<key>Key</key>
						<string>PCI-Thunderbolt</string>
						<key>Value</key>
						<integer>1</integer>
					</dict>
									</array>
				<key>PciAddr</key>
				<string>01:00.00</string>
			</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie kocham X299... TB działa z pełnym HotSwapem ! Kupiłem sobie do testów HUBa USB z LANem i działa od kopa !!

 

X299-Deluxe z wymienionym WiFi na Applowe w adapterze M.2 (konieczność wywalenia maskownicy z ledami)

i9-7920X

64GB 3200MHz CL14

GTX 1080 Ti 11GB

 

Wynik w Geekbench 4 na synchronizacji wszystkich rdzeni: 48305 pkt (stockowo 43740pkt)

 

post-388-0-57219100-1521857368_thumb.png

 

post-388-0-18218100-1521857482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem idento sytuację na i7-8700K - podstawianie CPU Type nic nie dawało. Zastanawia mnie co jest grane.


 

EDIT: jedyny problem, którego nie mogę obskoczyć to nie montowanie napędów USB i TB po wybudzeniu z uśpienia, konieczny jest fizyczny replug  :/Macie coś na to ?

 

EDIT2: TB działa po wybudzeniu tylko kiedy jest w PCIe_3 (czwarte gniazdo PCIe), urządzenia USB nie zawsze montują się po sleepie i trzeba zrobić replug. Jestem po całonocnym sleepie, rano wybudziłem i uśpiłem go ponownie, obudzę ok 17. Audio po sleepie na razie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety potwierdzają się Twoje słowa odnośnie niedziałających portów PCIe... Ostatni PCIe nie działa z kartą FW, w PCI widoczna ale system już jej nie rozpoznaje, nie udało mi się też w ostatnim porcie odpalić TB.

 

Dziwna sprawa też w stosunku do TB w mojej sytuacji idealnie działa tylko w PCIE16_3, kiedy jest w PCIE16_2 nie działa mi wybudzanie ze sleep zarówno z GTX1080Ti jak i RX580. Najciekawsze jest to, że taki konfig u borysbass działa bez zarzutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mój system to:

Intel Core i7-7800X

Asus WS X299 PRO

G.Skill 32GB 3200MHz CL14

Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 8GB

Samsung 970 PRO 1TB PCIe x4 NVMe

Seasonic 850W Focus+ 80 Plus Platinum

Fractal Design Define R6

 

Posługując się tym iście naukowym poradnikiem uruchomiłem Mojave 10.14.3 (Clover 4862)

https://www.insanelymac.com/forum/topic/334343-imac-pro-x299-live-the-future-new-with-macos-1014-mojave-successful-buildsuccessful-guide/

Szkoda, że poradnik dotyczy innej płyty Asusa, bo wtedy wszystko byłoby podane jak na tacy.

Naprawdę pierwszy raz spotykam się z tak szczegółowym wyjaśnieniem każdego z procesów instalacji MacOS.  \:D/

 

No to teraz podsumowując na ten moment:

+ podczas pracy instalatora musiałem użyć flagi npci=0x2000 (bez tego instalator kończył na znaku zakazu), po zainstalowaniu nie jest już potrzebna z tego co widzę,

+ bios zaktualizowany do najnowszego 0905 (08.01.2019),

+ w biosie jest możliwość wyłączenia blokady MSR, więc używając właściwie wyedytowanego TSCAdjustRest.kext, nie ma potrzeby wgrywania modyfikowanego BIOSu

+ Vega 64 rusza ootb

+ LAN też ootb,

+ dysk NVMe śmiga jak złoto :),

+ Audio nie będę wogóle uruchamiał, ze względu na posiadaną kartę zewnętrzną,

 

- CPU nieznane pomimo wpisu 0x0F01,

- sleep działa, ale komp budzi się od razu po zapadnięciu w sen,

- no i na ten moment największa bolączka - nie mam USB  #-o działają mi jedynie dwa porty 3.1. Próbowałem już i metody z poradnika i załączane w UniBooX USBInjectAll i nic. Co robię źle?

post-1479-0-83410900-1549370342_thumb.png

 

Co sądzicie o sekcji E.9) ASUS Prime X299 Deluxe PCI Device Implementation zalinkowanego poradnika?

Czy te wszystkie wpisy w E.9.1)  ACPI DSDT Replacement Implementation i w E.9.2) System SSDT PCI Device Implementation są wymagane, zalecane, czy kosmetyczne? ;)

Być może to rozwiązałoby problem nie działających portów PCI na płycie?

 

Autor poradnika przygotował dwa poradniki na swoim blogu dotyczące kwestii właśnie wpisów PCI, a także tworzenia własnego kexta z rozwiązującego problem właściwego działania portów USB:

PCI - http://kgp-hackintosh-corner.com/how-to-create-or-modify-a-simple-system-ssdt-aml-by-means-of-dsdt-and-ioreg-acpi-information

USB - http://kgp-hackintosh-corner.com/xhc-usb-kext-creation-guideline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam nieco tego gościa, był także aktywny na niemieckiej stronie, aż do momentu konfliktu z tamtejszą społecznością. Zajmuje się badaniem pól magnetycznych  8-)

Mógłbyś tak z ciekawości odpalić z USB takie oto improwizowane EFI?

 

 

Dzięki za pomoc. Niestety w kontekście używanego przeze mnie configu, Twój ani nic nie wnosi, ani nic nie zmienia. :(

 

Wrzucam tu swój wyjściowy EFI, który zrobiłem wg poradnika @KGP

 

Latest.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Unknown CPU to kosmetyka, wiele ludzi się czepia i drażni ich to. Ja wole to zostawiać tak jak jest niż psuć sygnatury systemowych sterowników/frameworków.
  • Vega nadal ma swoje problemy z wiatrakami które musisz rozwiązać (metoda dowolna bo jest kilka)
  • Platforma X299 to nie Z390/Z370 że wszystko chodzi OOTB. Wielu nawet nie ma poprawnie odpalonych funkcji w Z?? jak np Power Managment USB (Poprawne wstrzyknięte USBX, poprawione EC i dodana własne parametry) a co dopiero mówić o X299. Możesz się opierać na poradnik w sumie nawet powinieneś, lecz staraj się zrozumieć co robi dany wpis a nie wklepywać go na ślepo. Zrób sobie dump DSDT i zobacz czy poprawki zgadzają się z twoją płytą główną i czy są potrzebne.

 

Jak mnie dorwiesz jutro to pomogę ci zrobić config, aby wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.