Skocz do zawartości

Idealny hackintosh o specyfikacji iMac Pro na ASUS WS X299 Pro


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli komp działa bez TSCAdjustReset - to jest on zbędny.

 

Musisz jeszcze sprawdzić czy komp idzie w sleep i wstaje poprawnie bez KP. Jak masz rozjazd na TSC to po wybudzeniu często dostajesz po twarzy KP związanym z nim.

 

Jeśli SATA_Legacy.kext nie działa w 10.14, to widać trzeba go poprawić i/lub zrobić na podstawie właściwego kexa z 10.14. Ja niestety przez wojenkę nvidia - apple nie mam 10.14 nigdzie zainstalowanego.

<key>CPU</key>
<dict>
  <key>Type</key>
  <string>0x0601</string>
</dict>

Ten wpis jest właściwy do udawania iMac Pro - osobiście testowałem na 8C, 10C i 12C. Na 8C i 10C poprawia wpis, ale na 12C już nie. Może to jest jakoś powiązane z tym, że Apple nie używa w iMac Pro ani 6C ani 12C. Tak czy siak to TYLKO kosmetyka.

 

 

Ważniejsze jest czemu NIE działa poprawnie USB na nowszych BIOSach, oraz czy 0702 będzie działał stabilnie i poprawnie bez TSCAdjustReset oraz z wyłączonym CFG Lock. Jak tak to bym się jakoś specjalnie nie martwił nowszymi wersjami BIOS, ważne aby 0702 działała stabilnie.

 

 

Ma jeszcze jedną prośbę, jak miałbyś czas, i jak masz jakąkolwiek kartę PCI-E to byś sprawdził czy sloty PCI-E #4 i #5 (dwa najniższe) działają w macOS. Pod 10.13.6 i na biosach 0502 i 0602 niestety karty wetknięte w te porty NIE działały poprawnie, mimo że się zgłaszały np w lspci.

 

 

Krótkie raporty z najnowszych doświadczeń.

Bios 0702 z MSR OFF

Clover oparty na paczce KGP, link wrzucałem wyżej - na ten moment tam jest minimum ustawień/wszystkie poprawki do SSDT i patche są wyłączone (oprócz USB)

Kexty: FakeSMC, USBInjectAll

Reszta działa OOTB

 

- Komp działa bez TSCAdjustReset i nie zauważyłem na razie żadnych anomalii. (Z tym kextem CPU pracuje non-stop na 100%) 

 

- Sleep - komputer usypia ładnie, ale natychmiast się budzi, żadnego KP, ale pluje portami USB tak jak pisał 314TeR

 

- PCIe - sprawdziłem porty 3,4,5 z kartą WiFi; w porcie 3 - karta działa, ale nie jest pokazywana w Informacje o Systemie/PCI, jest w zakładce WiFi; w porcie 4 - karta nie działa, nie ma jej w PCI i w WiFi; w porcie 5 - karta działa, jest w PCI i w WiFi; także tu też coś ruszyło, bo w sumie 4 porty działają. Co ciekawe w IOExplorerze widać widać jakby były faktycznie tylko 4 gniazda PCIe

post-1479-0-52498200-1549974765_thumb.png

post-1479-0-10704900-1549974776_thumb.png

post-1479-0-01290400-1549974790_thumb.png

post-1479-0-95765100-1549974823_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś coś takiego wyłapałem przypadkiem czytając opis AptioMemoryFix: https://github.com/acidanthera/AptioFixPkg

Above 4G Decoding or similar enabled in BIOS if present.
WARNING: On some motherboards (notably ASUS WS-X299-PRO) this option causes adverse effects, and must be disabled. While no other motherboards with the same issue are known, consider this option to be first to check if you have erratic boot failures. 

Faktycznie jest o tym mowa w poradniku KGP (żeby wyłączyć tą opcję w biosie, ale bez uzasadnienia)

Trafiłem też na wątek, gdzie jakiś użytkownik skarżył się na problemy związane z niedziałaniem NVRAM. Musiał też wracać do osxaptiofix.

Rozwiązaniem okazało się właśnie wyłączenie tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nowego i w sumie bardzo pozytywnego info.

 

Co do wybudzania z sleep, w zarządzaniu energia odznacz Power nap i budzenie z sieci.

 

Z niedziałaniem portów PCI-E warto by przyjrzeć się DSDT. Może jest coś oczywistego.

 

W sumie niewiele pozostało do ogarnięcia na tip-top tej platformy. Właściwie jakby ogarnąć USB to byłoby wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleep faktycznie działa prawidłowo po wyłączeniu WOL. Power Nap może być włączone i komp się nie budzi.

Czyli kolejna rzecz działa. :)

 

Zauważyłem, że u kolegi @AdamiPL w wątku o Vega http://hamac.pl/topic/15602-rx-vega-64-msi-vs-gigabyte-vs-asus/?do=findComment&comment=139013

Wykrywa dekodowanie HEVC w programie VideoProc. U mnie bez zmian.

Tak samo widzę, że teledyski w Apple Music włączają się, ale czarny ekran i czas stoi. Czy muszę jednak użyć Lilu, Shiki, Whatevergreen?

 

A co do DSDT i SSDT. Co powinienem zrobić, żeby dopracować konfigurację na tip top?

Widzę, że @314TeR masz w swoim configu sporo poprawek SSDT, oraz SSDT.aml w /patched. 

 

Kurna nie mam czasu, żeby nad tym kompem posiedzieć porządnie.

W przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu na dogłębne testowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciężko jednoznacznie zdyskredytować lub uwiarygodnić.

 

Mogę Ci podać linki do wyników zrobionych przeze mnie na WS X299 Pro, np ten:

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/9040547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja konfiguracja:

asus Prime Deluxe II x299 

10980Xe

radeon 970

64 GB ddr4 3200


Panowie... próbuje i nie wiem... zgłupiałem...

Probuje posługiwać się poradnikiem: https://www.insanelymac.com/forum/topic/334343-imac-pro-x299-live-the-future-new-with-macos-1014-mojave-successful-buildsuccessful-guide/

Jesteście w stanie ki pomoc?

jesli nie ten dział - przenieście proszę..

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem z alokacją pamięci, możesz spróbować dodać flagę slide=0 lub wyliczyć własną wartość. Powinieneś przesiąść się na OpenCore, który lepiej radzi sobie z tym problemem.

https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/extras/kaslr-fix.html#so-what-is-kaslr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za poradę. Niestety nie rozwiązało to problemu. Doszedłem o krok dalej usuwając Acpisensors.kext i aktywując patch do msr (zapomniałem o nim, jednak jedynie on nie spowodował nic nowego). Teraz ekran staje dalej (nie wiem czy dobrze rozumiem ale czyżby miał problem z Acpisensors? :) pewnie nie ma kexta :D)

Tworząc konfiguracje posługiwałem się tutorialem, który ktoś tu podrzucił: https://www.insanelymac.com/forum/topic/334343-imac-pro-x299-live-the-future-new-with-macos-1014-mojave-successful-buildsuccessful-guide/

Albo gdzieś się mylę albo u mnie to nie działa...

D7293EB5-04A7-4D7B-A84B-C3676DA52FEE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń wszystkie pluginy do FakeSMC (oraz SMCHelper.efi), a najlepiej to w ogóle zastąp go VirtualSMC na początek bez żadnych pluginów. Błędy, które widać są związane z zarządzaniem prędkościami wentylatorów, ale to żadne krytyczne errory. Serio zostaw te gotowce sprzed ponad 2 lat i zrób to porządnie na OpenCore, kompleksowy manual do X299 jest tu: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/config-HEDT/skylake-x.html#starting-point

Jeśli zaczynasz przygodę z hackintoshem, to zaczynanie od Clovera jest stratą czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu znalazłem chwilę i poszedłem za waszą radą. Open Core.

Przepracowałem dokładnie wątek z konfiguracją, którą polecił danielosx86 (dziękuję!).

Niby wszystko mam jak należy a jednak stoję. Przesyłam log. Zerkniecie?

Próbowałem RebuldAppleMemoryMap=False ale bez rezultatu.

Wrzucam także moje Efi. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

opencore-2021-02-14-110837.txt EFI.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 
Jeszcze raz przeanalizowałem wszystkie kroki i można powiedzieć: pełen sukces. :)

Nie działa druga karta sieciowa, Bluetooth (działa ale nie wykrywa urządzeń) i wifi. 
Jedyna rada combo, prawda?

gdyby ktoś potrzebował dowiedzieć się czegoś o moich kłopotach i porównać ze swoimi - polecam się. :)

dzieki za rady!

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.