Skocz do zawartości

Kernel Panic po instalacji Security Update 2018-001


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie kilka szczegółów odnośnie konfiguracji:

Problem dotyczy sprzętu ze stopki, opartego o płytę ASUS Z97-Pro Gamer. Korzystam z zestawu pod ową przygotowanego przez 314TeR-a.

 

Kexty:

 

AppleALC (1.0.18)

CPUSensors (6.23.1417)

FakeSMC (6.23.1417)

GPUSensors (6.23.1417)

HDMIAudio (1.1)

IntelMausiEthernet (2.1.0)

LPCSensors (6.23.1417)

SATA_Legacy (1.1)

USBInjectAll (0.5.14)

Z97LPC (1.0)

 

Clover: 4289

 

OS: macOS Sierra 10.12.6

 

---

 

Nie spodziewając się problemów, puściłem dzisiaj aktualizację Security Update 2018-001. Ku mojemu zdziwieniu, po restarcie przywitał mnie następujący KP:

mJdFBp4.jpg

 

Widzę tutaj odniesienie do Lilu, nie przypominam sobie jednak, abym kiedykolwiek z niego korzystał...

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki bardzo za sugestię, przygotowałem świeżego pena z UniBootX, podmieniłem AppleALC w folderze dla mojej płyty głównej i z niego ruszyło. Wykonanie jednak tej samej operacji na docelowej partycji EFI nie daje efektu - tak jakby wczytywana była siedząca w cache wersja. Tutaj pojawia się pytanie - czy gdzieś to może siedzieć i jeśli tak - jak wymusić przebudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj przekopiować cały UniBootX z pena do partycji EFI jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Kexty możesz przebudować programem np. Kext Wizard, choć powinno działać bez tego. Mam tą samą płytę i ten sam system. U mnie nie było takich cyrków, ale wpierw zrobiłem aktualizację pendrive, potem aktualizację systemu a na końcu podmieniłem całą zawartość EFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kext Wizard przebudowuje cache, ale w przypadku modyfikacji S/L/E. 

Zagwozdka wyjaśniona - z bliżej nieokreślonego powodu, pomimo posiadania pierwotnie wersji AppleALC, która była zintegrowana z Lilu, miałem także Lilu w wersji wydzielonej o.O Wystarczyło podmienić oba pliki na najnowsze i system ruszył : )

Problem uznaję za rozwiązany, mam nadzieję, że pomoże innym uniknąć tego typu komplikacji. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam taki sam problem ale nie mam pojęcia jak dostać się do partycji EFI z systemem. Na penie podmieniłem kexty na aktualne. Mam ustawioną wm z sierrą ale niemam dostepu do dysków fizycznych. Zainstalovałem Clover konfiguratora ale to nic nie daje bez dostępu do dysków fizycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.