Skocz do zawartości

instalacja Win10 na iMacu 27 5K


capricorn66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo prosze o pomoc kogos kto jest w stanie zrobic na swoim MACu instalke Win10 z BootCampa na butowalnym napedzie USB.

 

Na moim iMacu nie jestem w stanie tego zrobic ;( . Dorzucilem do iMACa dysk SSD i teraz sa 2 wewnetrzne dyski: SSD na PCIE + SSD na SATA. Jakims cudem BootCamp nie jest w stanie tego przelknac i zrobic mi butowalnego dysku USB z instalka Windowsa...

 

Instalacja windowsa bez odpowiednich sterownikow dla iMaca nie jest mozliwa.. konczy sie w momencie kiedy ma sie rozpoczac kopiowanie plikow na docelowy dysk. Instalka Windowsa wyswietla blad i moge juz tylko zresetowc...

 

Wniosek jest taki ze bootcamp tworzac butowalna instaleke Win10 musi dodawac do niej odpowiednie sterowniki.. stad moja prosba. Jezeli jestes w stanie na swoim iMacu zrobic taka instalke z obrazu Win10_ENx64 - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISOi mi ja wystawic do pobrania .. bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowej walce dochodze do wniosku ze problem nie lezy po stronie BootCampa czy macOSa, a raczej jakiegos zabezpieczenie w MACu, ktore unimozliwia instalatorowi windowsa kopiowanie plikow (Windows could not prepare the computer to boot into the next phase of installation. To install windows, restart the installation).

Udalo mi sie dojsc do informacji nt. SIP i wylaczenia poprzez csputill disable, resetowanie PRAM - zadnego efektu, sformatowane oba dyski - usuniete partycje - zadnego efektu,

 

Czy ktos moze cos podpowiedziec?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to wersja iMaca, jaki masz macOS i jaki Windows instalujesz i skąd pobrałeś.

 

iMac Late 2015 27 5K, probowalem instalowac z macOS Sierra, macOS High Sierra oraz bez macOSa, Windows probowalem instalowac wer win8.1_EN_x64, win10_EN_x64, win10_PL_x64, wszystkie obrazy pobrane ze strony MS. Probowalem je instalowac albo z dysku USB, albo z dysku wewnetrznego . Efekt za kazdym razem ten sam - Windows could not prepare the computer to boot into the next phase of installation. To install windows, restart the installation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii, te maci jak miały 2 dyski, to miały uruchomiony fabrycznie fusion drive. Próbowałeś odpalić fusion drive i wtedy zainstalować dopiero windows?

 

Zgadza sie. iMac  27 5K 2015, mialy FusionDrive (czyli maly dysk SSD PCIE + HDD SATA) byly tez modele z dyskiem SSD (czyli SSD PCIE). Ja mam wersje z SSD PCIE 250GB i do tego dolozylem (specjalnie pod windowsa) dysk SSD SATA .. i najlepsze jest to ze od 2 tygodni nie moge zainstalowac na nim windowsa.

 

Dzisiaj podjalem kolejna probe. Zainstalowalem windowsa na zewnetrznym dysku USB (instalacja poprzez program RUFUS z kompa z windowsem) i wszytsko ladnie dziala, tzn. dysk podlaczam do MACs i windows startuje. Za pomoca programu do zarzadzania partycjami chcialem przeniesc system na wewnetrzny dyska SSD SATA... i niestety nic z tego. Kiedy cala migracja jest juz prawie zakonczona, program wywala sie przy ostatniej operacji - 'system update' - trudno powiedziec co sie kryja pod ta nazwa, ale domyslam sie ze chodzi o stworzenie bootowalnej partycji i aktualizacje EFI - i to jest pewnie ten sam problem przez ktory wywala sie instalka windowsa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zainstalować na SSD SATA, a inżynierowie Apple założyli, że jedynie słusznym miejscem będzie partycja na dysku PCI-E. Ciekawe czy na partycji wydzielonej na PCI-E Ci się zainstaluje.

 

Skutecznie możesz spróbować przenieść windows linuxową dystrybucją clonezilla live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zainstalować na SSD SATA, a inżynierowie Apple założyli, że jedynie słusznym miejscem będzie partycja na dysku PCI-E. Ciekawe czy na partycji wydzielonej na PCI-E Ci się zainstaluje.

 

Skutecznie możesz spróbować przenieść windows linuxową dystrybucją clonezilla live.

 

tak, tego tez probowalem, instalacji na wydzielonej partycji na SSD PCIE - bezskutecznie, caly czas ten sam blad.

Co ciekawe BootCamp potrafil wydzielic taka partycja na dysku SSD PCIE, ale kiedy sie zorientowalm ze i tak nic z instalacji windowsa nie wyjdzie, to BootCamp juz tej partycji nie mogl usunac. Slowem koszmar. Przywrocenie jednej partycji na tym dysku oznaczalo koniecznosci usuniecia wszystkich partycji i instalacje macOSa na nowo..

 

 

Dzieki za sugestie odnosnie Linuxa .. moze na wekend sprobuje .. jezeli masz jeszcze jakis pomysl, to bardzo prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie!  Ostatecznie windows uruchamia sie z drugiego dysku SSD .. udalo sie to poprzez klonowanie dysku programem MiniTool ShadowMaker. Na zew. dysku USB zainstalwoalem windowsa poprzez program RUFUS, nastepnie uruchomilem windowsa z tego dosku na iMacu i programem MiniTool ShadowMaker zrobilem kolna .. dziala!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.