Skocz do zawartości

Problem "globalny" z rx580 i eksportem h264 w FCPX


olej7777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego właśnie do końca nie wiem ale ponoć karty saphire wystepuja w starownikach apple i sa natywnie rozpoznawane bez system. Jak jest naprawde nie wiem i chetnie uslyszalbym wyjasnienia czy gra jest warta swieczki ;)

Niestety na OC zaliczyłem zwiechę i zobaczyłem w jednym miejscu klipu artefakt, wróciłem więc do ustawień bez oc procka i testy trwaja dalej... pytanie czy OC pre dawać artefakty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy bez oc procka i ramu zakonczyly sie pomyslnie, wiec teraz ponownie wrocilem do OC jednak troche nizej pamieci na 2500 a cpu na 4,6 bedzie ok to podniose procka, jak to procek to go opuszcze a ram dam w gore :)

Dla zainteresowanych moj clover
whitedreamstudio.pl/photo/CLOVERz370.zip

Jeżeli wylapiecie jakies zbędne rzeczy dajcie znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drop tables ssdt CPUPM, częstotliwości skaczą jak trzeba ;) 

Z ciekawostek ustawiłem sobie predefiniowany profil OC na 4,5 GHz... i fajnie procesor dobija czasem do 4,5... ale za to integre pokazuje mi na 3,5 GHz :o ten intel power widget widzę też nie jest mega wiarygodny :)

Dodatkowo zauważyłem z jednym z kolegów z forum że mój config sprawdza się u wielu osób jako naprawdę stabilny, niestety występuje spadek wydajności w BruceX z 14 s do 18s u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na configu zero zwiech bledow w obrazie, bledow w renderingu itd. wiec uznaje go za stabilny ;) wrocilem juz z oc procka, ram zostawilem w spokoju póki co i bede obserwowal dalej dajac znac co i jak ;) gdy tylko beda nowe whatevergreen czy shiki bede testowal bo wydajnosc w brucex musi byc na 14s i koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwi mnie to także ale działa... i nic sie nie wiesza od 2 dni. Teraz jednak pracuje na macbooku u tutaj np przy stabilizacji obciazenie jest na 98% natomiast na hacu 75% max... wiec coś jest nie tak, jednak stabilność kosztem wydajności jest w tym wypadku ważniejsza.

Oswaldini chodzi Ci argument -disablegfxfirmware? Bez tego parametru system zachowuje się tak samo, eksport także 45s (powyżej wspomnianego klipu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jeszcze jednym rozwiązaniem. Może odpalić system z obiema grafikami (PEG jako pierwsza) jeden monitor do RX, drugi do Intela i tak sprawdzić wydajność kodowania. Tak chyba mają prawdziwe iMaki ? Nie wiem tylko, która karta jest wtedy odpowiedzialna za wyświetlanie interfejsu Finala, bo o ile pamiętam, to na HD4600 na dwóch monitorach to responsywność interface była słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba sensu więcej gmerać w konfigu. Dziś leżąc na kanapie wpadłem na pomysł sprawdzenia BruceX jeszcze raz na FCPX 10.3.4. W tym celu odpaliłem 10.12.6 i za pomocą softu FCS Remover odinstalowałem FCPX 10.4. W to miejsce "wydobyłem" ze starego obrazu dysku FCPX 10.3.4 i przeciągnąłem do folderu Aplikacje. Odpaliłem i uruchomiłem test. Wynik 12 sekund. Bebechy dokładnie te same, dyski te same, tylko Final inny. Niemal o połowę lepszy wynik ( poprzednio 22-25 sekund), pobawił bym się studniówką, ale niestety library mam z wersji 10.4 więc nie ma opcji żeby wczytał. Wniosek jest jeden, FCPX w wersji 10.4 jest wolny. Albo to poprawią, albo nie, bo będą chcieli sprzedać więcej "wypaśniejszego" sprzętu. Tym akcentem, kończę definitywnie erę testów 10.4 na HS czekam na update 10.4.1.

 

EDIT:

Drugi test z uruchomionym stoperem i recorderem ekranu dał wynik 17 sek, a trzeci test łapany stoperkiem z iphone 14 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 10.13.4 beta4 nie potrzeba Lilu, Weg, IntelFixup, Shiki. Wszystko wydaje się działać podobnie jak 10.13.3 z tymi wszystkimi kextami - sleep działa :)  Jak nie wpadną na jakiś "genialny" pomysł, to nowa wersja rokuje nieźle. Może jeszcze dojdzie jakiś sensowny update do FCPX.... tak się rozmarzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTunes działa łącznie z DRM bez Shikki ?

z iTunes korzystam tylko, żeby doładować iphone audiobookami, które kupuję poza... iTunes. Z parametrem shikigva=4 na wersji 10.13.3 notorycznie się wywalał. Bez parametru, lub z shikigva=16 działał na tyle że mogłem wymieniać na moim 16GB iphonie kolejne aboki. Nie wiem jak sprawdzić DRM, ale jak podpowiesz to chetnie to zrobię. W tej chwili mam 10.13.4 beta4 wyłącznie z FakeSmc i kextem do sieci. Oczywiście są te wszystkie dodatki do FakeSMC, żeby HWMonitor odczytywał parametry kompa.

Edit

Pomęczyłem iTunes... i jednak dostał zwiechy bez Shiki. Zaraz sprawdzę jak to działa z Lilu i Shiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.