Skocz do zawartości

Jaka płyta główna i procesor?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Padła mi płyta główna i mam w planach kupić nową razem z procesorem. Tym razem i7. Moglibyście doradzić jakie najlepiej kupić te dwa podzespoły żeby bezproblemowo współpracowały z resztą specyfikacji i systemem High Sierra? Komputer wykorzystywany głównie do programów graficznych: photoshop, capture one, illustrator, indesign, muse, blender.

Mój budżet na płytę i procesor to powiedzmy 2 000 zł (części tylko nowe).  

 

Aktualna specyfikacja:

Płyta główna: ASUS P8H67-M PRO

Procesor: Intel Core i5-2500, 3400 MHz (34 x 100)

Karta graficzna: nVIDIA GeForce GTX 960

RAM: 16 GB (2x8 GB) DDR-1333 DDR3 SDRAM 2 gniazda

Karta sieciowa ethernet: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter

Wi-Fi: brak

Kontroler audio: Creative EMU10K2 Audigy Audio Processor

Zasilacz: be quiet! Pure Power L7-530W

Obudowa: Fractal Design Define R3 Black Pearl

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe, to ja bym już polecał szukać czegoś w stylu i7 8700 lub i7 8700k (opcjonalnie i5 8600k - jego wydajność to okolice i7 poprzedniej generacji - dokładnie i7 7700k, a cenowo wyjdzie korzystniej), do tego mobo na Z370 od Asusa - jeśli nie zależy Ci na pokładowym audio, to możesz brać np. TUF Z370-PRO-GAMING. Jedyna kwestia, że musiałbyś sprzedać ten RAM i kupić nowy, gdyż potrzebne będą pamięci DDR4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet nie 1k pln - za 650-700 pln idzie wyrwać całkiem przyzwoitą pamięć od Corsaira, a ta jego aktualna jest do pogonienia za około 300-350 pln.

 

Nie zmienia to faktu, że coś trzeba będzie dołożyć, albo zdecydować się na tańszego i5 8600k, który wydajnościowo będzie stał podobnie do i7 7700k.

 

Zakup nowego sprzętu pod DDR3 w tym momencie to średnio trafiony pomysł. Taki i7 4790k będzie kosztował podobnie co i7 8700k, a różnica w wydajności jest widoczna gołym okiem. Pomijam już to, czy się tego nowego i7 4790k uda trafić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 4790K jest dostępny - spokojnie np w eMag i innych polslich sklepach w cenie około 1400PLN i jest też faktem, że DOKŁADNIE tyle samo kosztuje i7 8700k. Tu @Estrax ma absolutną rację i kupno nowego i7-4790K wobec dostępności szybszego CPU i to o zdrowe +50%, po prostu mija się z celem.

 

Pozostaje oczywiście kwestia kosztów. Sprzedaż DDR3 wcale nie jest prosta, wiele osób przechodzi na platformy DDR4 i ofert z DDR3 jest masa.

 

Inna kwestia do rozważenia to stabilność i przyjazność platformy Haswell pod katem hackintosha. Haswell jest oficjalnie wspierany i po kupieniu dobrej płyty ta platforma daje poczucie bezproblemowości, czego nie mogę powiedzieć o nowszych, w tym Z370 które na chwilę obecną nie jest wspierane.

 

W każdym razie - decyzję sam musisz podjąć, jak chcesz nową platformę, z nowymi podzespołami, to w 2k PLN możesz się nie zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.