Skocz do zawartości

sandy bridge asus P8H61-M LE


bitbigoss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę P8H61-M LE z procesorem 1155 i5 (sandy bridge) karta gt 240 i dysk ssd

Próbuję zainstalować sierra high podczas instalacji mam 4 gb ramu wszystko poza ssd odłączone.

Próbovałem różnych flag różnych ustawień w graphic injector próbowałem przez zintegrowane video i przez gt 240 niestety zawsze konczy się na : assertion failed C1788 dalej   please switch to XPC or bootstrap _ ...

Wczesniej miałem do tej płyty hdd i sierre dało się zainstalować teraz ssd i sierra high i już tracę nadzieje

 

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pisać w sposób dbały i zrozumiały, inaczej zniechęcasz do pisania jakichkolwiek odpowiedzi. 

 

Po drugie monitor podłączony pod DVI, VGA, etc.? 

W pierwszej kwestii obiecuję będę się starał

 

W drugiej monitor podłączony pod DVI, w chwili robienia zdjęcia podłączony był do DVI na karcie GT 240. Spróbowałbym VGA ale nie mam takiego kabla niestety.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11235-0-66780100-1519585898_thumb.jpg

Na VGA może nie odpalić. 

 

iGPU z sandy bridge jako tako tylko HD3000 dawały się odpalić, ale i to nie zawsze. Szansa na ruszenie tylko nvidii, do tej karty powinien być włączony inject i właściwie powinna ruszyć. 

Próbuję po raz kolejny.

 

Flagi: -v slide=0 dart=0  darkwake=0 -guxnosleep kext-dev -mode=1

Graphic Injector jak na zdjęciu.

 

Niestety nie poszło

 

Na marginesie:

Właśnie próbowałem sierra i też nic z tego.  Wcześniej miałem sierrę dokąd nie padł HD instalowałem to dawno temu nie pamiętam jak ale wtedy się udało i to chyba na monitorze podłączonym do dvi płyty. dopiero po instalacji dodałem Nvidię.

Chodziło nawet dość stabilnie chociaż wolniej od mojego wysłużonego late 2009 ze słabszym od i5 core du.

Czasem pojawiał się znaczek zakaz? po restarcie i trzeba było resetować po kilka razy żeby odpalił ale ogólnie nie było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,

 

Pierwszy raz jak instalowałem na nim sierrę też nie było łatwo udało się jakimś cudem po kilku zawalonych nocach. Niestety nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie. Cały proces instalacji określiłbym jako desperacko chaotyczny. 

Tylko co to może być?

Rozumiem że jesteś pewien że to kwestia grafiki? Bios chyba niewiele w tej sytuacji zmienia? config mam domyslny obecnie z forumowego bootloadera. please help ! moze jakies ID powinienem gdzies dopisać. To dla mnie kwestia byc albo nie byc. Nie jestem w stanie pracowac na windows więc nie będę go instalował a na ten moment to mój jedyny komputer nie licząc macbooka z zamałym jak na moją ślepotę ekranem ;-) bios asusa jest patchowany za pomocą UEFI patch przed patchowaniem też nie mogłem dojść do instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reste ustawień bios do domyślnych, upewnij się że jedyna działająca VGA jest nvidia i próbuj.

 

Klucz z instalacja macOS na 100% dobry? Zrób go od nowa na MacBooku.

Dzięki,

 

Nowy klucz i  bios optimized default.

Te same błędy co wcześniej , zatrzymuje się na moment ale idzie kawałek dalej i jest ! 

Dzięki raz jeszcze !

 

Dziwne bo nie wyłaczałem w biosie serial portu, nie wyłączałem wirtualizacji nic wogóle nie robiłem z tych wszystkich zalecanych zazwyczaj rzeczy po prostu default settings ! Jedyne co zmieniłem to AHCI dla SATA

 

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sandy bridge to niewiele trzeba bezwzględnie zmienić.

 

Masz na tym modelu już ustawienia CSM? Jak tak to możesz spróbować pobawić się startem w UEFI.

Wszystko działa jak należy dzwięk i ethernet !

Mam jeszcze jeden problem, ten sam jaki występował przy poprzedniej konfiguracji z sierrą na hd.

System bootuje co któryś raz. Raz wystartuje a raz pojawi się does printf work ?

Co może byc przyczyną? 

W sekcji boot biosu mam : pci rom priority ustawione na efi compatible rom option rom messages: keep current , setup mode: advanced I boot option #1 refi osx na ssd.

 

Zastanawiam się tez nad high precision timer, w tej chwili jest enabled . Rapid start i smart connect disabled

Intel virtualisation tez mam enabled.

 

Może wiesz gdzie znaleść jakieś informacje o overclocking sandy bridge pod osx?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączaj zdjęcie, czasami opis słowny nic nie mówi.

 

Przy ASUSach z Sandy Bridge, innych opcji nie musisz zmieniać - domyślne są OK. Jedynie dobrze mieć spatchowany BIOS.

 

pci rom priority - jak pamiętam powinno być legacy - zostaw tak jak bios ma domyślnie.

 

high precision time = hpet = wyłącz a nie wstanie macOS ;)

 

Generalnie jeszcze tylko VT-d jak CPU jest wyposażony, to polecam wyłączyć na stałe.

 

OC - jak korzystasz z UniBootX - to możesz śmiało robić OC jak chcesz, clover powinien dostosować tabele SSDT do PM automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.