Jump to content
Sign in to follow this  
bogdanh

Flash karty ATI 5670 (EFI ROM Mac)

Recommended Posts

ATI HD 5670 (od PC) całkiem nieźle spisuje się w Mac Pro 3.1, ale nie mam oczywiście boot screen'a. Nie mogę w sieci znaleźć EFI-ROMu dla Mac. Może ktoś coś widział na ten temat...??

W zasadzie da się przerobić tylko karty o takim samym układzie wyjść jak były robione dla Maczków. Inaczej zakodowane wyjście a w firmware EFI nie zgadzają się z tymi co masz na karcie i żebyś nawet stanął na głowie, to nie odpalisz obrazu.

W zasadzie da się przerobić tylko karty o takim samym układzie wyjść jak były robione dla Maczków. Inaczej zakodowane wyjście a w firmware EFI nie zgadzają się z tymi co masz na karcie i żebyś nawet stanął na głowie, to nie odpalisz obrazu.

Nooo tak. :(

Z poszukiwań wynika, że 5670 dla Mac była tylko dla laptopów i iMac z pamięcią 512MB, a ja mam oczywiście dla desktopów z pamięcią 1GB. CZyli wygląda na to, że kicha. Wyjścia ma DVI, VGA i HDMI, ale to raczej nic nie zmienia.

Hej,

a czy ktoś z Was wie jak sprawić żeby druga karta Nvidia zainstalowana w moim Macu Pro (early 2008) zaczęła hulać ?

kupiłem j na allegro i chyba była używana na PC ale to identyczna karta jak moja Nvidia GeForce 8800 GT.

Tak więc zainstalowałem i podłączyłem zasilanie. System ją widzi ale nie jako GT 8800 tylko jako G9 .... coś tam.

meritum jest takie że nie działa. Kupiłem też mostek SLI i czekam na dostawę. nie wiem czy to pomoże...

Jeśli miałbym flashować tę kartę na MACa to co proponujecie ?

Potrzebuję podłączyć więcej monitorów niż mam obecnie. czyli przesiąść się z dwóch na cztery. I do tego mi jest to potrzebne.

Pozdro i dzięki za pomoc.

FelixFelix