Jump to content
Sign in to follow this  
Ian

ASUS H97M-E/CSM

Recommended Posts

Kiepskie, to znaczy? Pracowałem już z tymi elementami i nie uważam, żeby były jakieś naprawdę złe... W moim hack1 jest takie audio, a w hack2 taki LAN i nie narzekam. To tania płyta do nieco przestarzałej maszyny, ale poza tym...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Z97 jest problem, bo nowsze BIOSy mają założoną tzw "white listę" na komendy zapisu do NVRAM. Aby zapis do NVRAM działał, trzeba ją zdjać - to powiedzmy jest do obejścia, reyder najlepiej opanował odnajdywanie kodu, ale potem taki BIOS trzeba wgrać. I tu jest największy problem, bo nie wgrasz zmodyfikowanego BIOSu normalnie, a tylko przez załadowanie np programatorem, lub USB Flashback jak jest na płycie. Więc jeśli jakaś płyta na Z97 i NVRAM MUSI działać bezwzględnie, to płyta z USB Flashback, lub model np Z97 Pro Gamer który do którejś wersji miał odblokowany BIOS. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest pocieszające to co piszesz. Ale innego rozwiązania niż zakup tej właśnie płyty nie przewiduję. Nie ma zwyczajnie takiej potrzeby. Te komputer jest u mnie w domu podpięty pod TV i jego całym zadaniem jest odtwarzanie programów TV + filmów w avi lub mp4. To wszystko. No i oczywiście praca w sieci. Nawet bez NVRAM sobie poradzi. A w tej chwili w dwóch sklepach MicroCenter (duża sieć komputerowa) jest tylko jedna, jedyna płyta 1150. Prawdopodobnie ostatni taki zabytek. Zależy mi tylko na tym, aby Sierra robiła i najlepiej żeby dało się ją zainstalować, bo na poprzedniku (hack2 ze stopki) nie dało rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie. Ale, skoro już jesteśmy w tym temacie, powiedz mi, która płyta pod Haswell jest dobra. Widzisz, w US, na chwilę obecną zniknęły z rynku wszystkie płyty 1150. Nie da się też kupić nic 1155 (mam taki procesor). Pozostały jedynie 1151. Łatwo to sprawdzić zerkając na oferty amerykańskich sklepów. Nie piszę tu o eBay'u czy Amazon. Chodzi mi o natychmiastowy zakup. Ta "jedna, jedyna", o której pisałem, zniknęła też w niewyjaśnionych okolicznościach. W Polsce macie chyba łatwiej. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.